آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: عدم تصویر در اسلت pci e در مادربرد asrock 4 coredual-vsta

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
دو تا مادربرد دارم با همین مدل دوتاش از روی agp بوت میشن و تصویر میدن ولی از روی اسلت pcie تصویر نمیدن با انواع مختلف گرافیک و رم و cpu هم تست کردم بایوس هم زدم ولی نشد وقتی هم روشن میکنم هیچ بوقی هم نمیزنه و بعد از حدود 1 دقیقه بوق سلامت میزنه ولی تصویر نداره .مانیتور رو هم عوض کردم نشد

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
دو تا مادربرد دارم با همین مدل دوتاش از روی agp بوت میشن و تصویر میدن ولی از روی اسلت pcie تصویر نمیدن با انواع مختلف گرافیک و رم و cpu هم تست کردم بایوس هم زدم ولی نشد وقتی هم روشن میکنم هیچ بوقی هم نمیزنه و بعد از حدود 1 دقیقه بوق سلامت میزنه ولی تصویر نداره .مانیتور رو هم عوض کردم نشد
درود
دوست گرامی احتمالا فت یا خازن کنار همان اسلات ایراد دارد
تصویری از مادربرد فوق ضمیمه کنید
سپاس

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
قطعات رو هم چک کردم مشکلی نداشت

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
موقع امتحان با اسلات PCIe روی پل شمالی فشار بیارید ،در ضمن مادربرد و اسلات ها رو هم با تینر فوری شستشو داده و تمیز کنید .منتظر اعلام نتیجه
موفق باشید

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
روی پل ها فشار اوردم تغییری نکرد شستشو هم داده نشد

• Like

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
یه ولتاژگیری از اسلات PCIe انجام بده و مقادیر رو بنویس .در ضمن تو تنظیمات بایوس یه قسمتی هست که تعیین می کنه اولین خروجی تصویر از چه اسلاتی باشه .اونو هم تنظیم کن روی PCIe .شاید در بایوس ها کمی متفاوت باشه ولی مسیرش این هست
Advance--> Chipset Setting-->Primary Graphics Adaptor-->PCI Express GFx
در ضمن بفرمائید موقعی که از گرافیک AGP استفاده می کنید هم بعد از یک دقیقه بوق سلامت رو می زنه یا با گرافیک AGP همه چی نرمال هست ؟

• Like

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
تنظیمات بایوس رو هم انجام دادم نشد روی چیپ ها هم فشار اوردم و نشد. روی agp خیلی راحت تصویر میده روشن میکنم سریع تصویر میاد

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
خود اسلات رو از نظر لحیم سردی بررسی کنید .داخل اسلات رو هم دقیقا چک کنید و از نبود مشکل در پین ها مطمئن شوید .

بالا