آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: استخراج ec از bios اصلی(لپ تاپ های که دو بایوس دارند)

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
برای اولین بار در سایت های ایرانی این مطلب قرار میگیرد دوستان فقط به زبان عربی هست ولی از عکس همه چی مشخصه در ضمن یه مثال عملی توسط ویدیو هم انجام شده که برای راحتی دوستان هست

khozestan-repair.blogfa.com

hosein.asadolahi

کاربر حرفه ای
کاربر
2009-05-06
153
4,000
گنبد کاووس
با سلام

اول از همه بابت این پست تشکر میکنم . من خیلی دنبال این موضوع بودم ولی به نتیجه نرسیدم . این کاریم که تو فیلم انجام میده جدا کردن ec نیست و فقط فایل بایوس را از فایل پروگرام hp جدا میکنه . ولی وقتی فایل اصلی دارای ec باشد , به این روش نمی شود بایوس را از EC جدا کرد ( البته این حرف تجربه بنده است ) . این روش به درد دستگاه های میخورد که EC نداشته باشند .
چند سال پیش که من سخت دنبال این کار بودم یکی از دوستان به من یک نرم افزار را معرفی کرد که برای ریکاوری بود , به گفته ایشون اون نرمافزار یک فایل را میگرفت و تجزیه میکرد به فایل های ساخته شده ان . یک چیزی شبیه به UNIEXTRACTOR , با این تفاوت که از روی HEX این کار را میکرد . اگه دوستان اطلاعی دارن بفرمایند تا ما هم استفاده کنیم .
این پست حیف است که به سرانجام نرسد . موضوع بسیار بسیار مهم و کاربردی است برای همه همکاران .

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام.
منم دیدم بعضی ها میتونند فایلهای بایوس رو ویرایش کنند و به فایل قابل پروگرام با /روگرامر تبدیل کنند!
اقای عبادیان عکسها لود نمیشن اگر میتونید یا اپلود کنید یا...

abbassink

کاربر
2017-02-26
3
1
سلام دوست عزیز اونقدر هم که شما می فرمایید سخت نیست فقط باید کار با نرم افزار HXD رو بلد باشین بعد از روی فایل بایوس مورد نظر با توجه به ادرس های ASCII فایل رو استخراج کنید

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,796
دوستان اگر کسی نرم افزار LBE v1.30رو داره بذاره.برای استخراج بایوسه

بالا