آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: روش عیب یابی و همچنین رفع عیب در لپ تاپ های LED که نور بکلایت ندارند (فوت کوزه گری)

MGNBUTCHER

کاربر
2014-02-28
103
149
38
با سلام
مدل لپ تاپ ایسوس P53S که کابل دیتا آن قطع وصلی داشته که تصویر کامل نشان میداده با جابجایی,با گذاشتن کابل نو تصویر میاید ولی بک لایت وجود ندارد کابل قبلی رو که گذاشتم فرقی نکرد میخواستم بدونم چطور باید سیم کشی انجام شود,این هم عکس برد مربوطه
با تشکر
20160731_124837.jpg

takmbt

کاربر
2010-05-17
18
8
42
با سلام ضمن تشکر از راهنمایی و ارایه راه کار بسیار مفیدتون یه راهنمایی بفرمایید من رو . در لبتاب ایسر زمان روشن شدن بک لایت هست یعنی تا قبل از وارد شدن به محیط ویندوز لایت داره اما بعدش قطع میشه میخاستم ببینم کدوم ولتاژ مشکل داره که سیم بکشم ؟

WeFixIT

کاربر vip
vip
کاربر
2014-04-03
106
150
با سلام

این روش تست شده و کارامد هست . و هر گونه خسارت ناشی از استفاده ی غیر اصولی از این روش و اشتباهات عزیزان برعهده شخص استفاده کننده بوده و بنده از هر گونه مسئولیتی مبرا میباشم

امیدوارم که با استفاده از این روش مشکل نداشتن بکلایت در لپ تاپ های دارای صفحه ی LED برای همیشه مرتفع گردد . باید یاد آور شوم که این روش را حتی در آموزشگاه ها هم آموزش نمی دهند

hidden content may not be quoted

سلام همکار گرامی ، تشکر بخاطر مطالب اموزشی که گذاشتین.
در مورد لپ تاپ هایی که با قطع جک شارژر و روی باتری بک لایتشون خاموش میشه چیکار میشه کرد؟
مثلا من یه مورد لپ تاپ ایسوس دارم که با قطع برق شارژر ولتاژ LED_VOUT از 28 ولت به 7.5 ولت(ولتاژ باتری) افت میکنه ، ولتاژ EN چیزی حدود 3 ولت هست و در هر دو حالت بدون تغییر ، ولتاژ pwm هم 3.2 ولت هست و تغییر ولتاژی ندارد بعد از قطع برق شارژر !

armin-a

کاربر vip
کاربر
2011-12-06
257
208
با سلام

این روش تست شده و کارامد هست . و هر گونه خسارت ناشی از استفاده ی غیر اصولی از این روش و اشتباهات عزیزان برعهده شخص استفاده کننده بوده و بنده از هر گونه مسئولیتی مبرا میباشم

امیدوارم که با استفاده از این روش مشکل نداشتن بکلایت در لپ تاپ های دارای صفحه ی LED برای همیشه مرتفع گردد . باید یاد آور شوم که این روش را حتی در آموزشگاه ها هم آموزش نمی دهند

hidden content may not be quoted

مهندس جان ممنون از مطلب مفید شما. این ولتاژهایی که گفتین رو از هر قسمت مین برد بگیریم مشکلی نداره؟ممنون میشم کمی بازتر بفرمایید از کجا این ولتاژهارو بگیرم.ببخشید دیگه تجربه م کمه و عاشق دو آتیشه یادگیری و تعمیراتم

بالا