آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: داغ کردن و ترکیدن خازن در مادربرد Asrock مدل 775dual 800 pro

asalamirali

کاربر
2013-12-13
176
289
همونطوری که استاد شایان اشاره کرده بودند خازن را از برد داغی جدا کردم ظاهرا خازن های قبلی تقلبی بوده و ولتاژ صحیحی نمی داده. معذرت می خوام که دیر پاسخ دادم از همکاری همه شما مخصوصا استاد شایان سپاسگزارم. در ضمن استاد من از روغن لحیم Asia solder استفاده می کنم و اگه ممکنه چند تا روغن مناسب برام معرفی کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shayan234

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام

خوشحالم که مشکل بر طرف شده . تبریک عرض میکنم . لطف کنید اگه زحمتی نیست پاسخ من را بعنوان پاسخ صحیح قرار بدین تا دیگر عزیزان هم بتوانند استفاده کنند .

این هم بهترین نوع روغن . نیاز به شستشو هم نداره . من حدود 2 ساله که دارم ازش استفاده میکنم و کاملا ازش راضیم :

[hide]
روغن فلکس AMTECH NC559-asm یه قوطی سبز 100 گرمی هست معروفه به روغن بی جی ای . اونایی که تجهیزات تعمیری لپ تاپ می فروشن دارن . حرف نداره . قیمتش هم بین 100 تا 150 تومنه
[/hide]

آخرین ویرایش:

hotaru

کاربر
2018-08-27
10
8
روغن کرمونشاهی هم خوبه. من خودم الان 43 ساله استفاده میکنم خیلی عالی بوده.:khandehhhh::khandehhhh:

afshin.j

کاربر
2011-10-16
23
58
جنوب
سلام
از بابت راهنمای شما سپاسگذارم، مشکل من بابت داغ شدن خازنهای مادر بورد هست، چندتا باد کردن تعویض کردم و ماسف های مدار هم سالم هستند کامپیوتر روشن میشه کار میکنه اما گاهی یک ثانیه پس از روشن شدن خاموش میشه یا خاموش نمیشه اما استارت نمیشه ( بوق استارت و بوت نمیشه) یا اینکه وسط کار فریز میشه و در نهایت هیت سینک کارت گرافیک در حالت عادی خیلی داغ میکنه ( فن نداره) و در نهایت آیسی هارد داغ میکنه و هارد قطع میشه
با جمیع جوانب احتمال دادم پاور ایراد داشته باشه باز کردم شکل ظاهری خوب بودن اما ولتاژ خازن خروجی 10 ولت بود آیا نباید 16 باشه؟ هارد دیگه ندارم امتحان کنم. پاور کولر مکس هست.
کلا نظرتون درباره این مشکلات چیه؟

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
سلام
از بابت راهنمای شما سپاسگذارم، مشکل من بابت داغ شدن خازنهای مادر بورد هست، چندتا باد کردن تعویض کردم و ماسف های مدار هم سالم هستند کامپیوتر روشن میشه کار میکنه اما گاهی یک ثانیه پس از روشن شدن خاموش میشه یا خاموش نمیشه اما استارت نمیشه ( بوق استارت و بوت نمیشه) یا اینکه وسط کار فریز میشه و در نهایت هیت سینک کارت گرافیک در حالت عادی خیلی داغ میکنه ( فن نداره) و در نهایت آیسی هارد داغ میکنه و هارد قطع میشه
با جمیع جوانب احتمال دادم پاور ایراد داشته باشه باز کردم شکل ظاهری خوب بودن اما ولتاژ خازن خروجی 10 ولت بود آیا نباید 16 باشه؟ هارد دیگه ندارم امتحان کنم. پاور کولر مکس هست.
کلا نظرتون درباره این مشکلات چیه؟
سلام دوست عزیز
هارد کامپیوتر اگه منظورتون هست ولتاژش 12 ولته البته یکی از خروجیهاش
چون 5 و 3.3 هم داره ولتاژ منفی هم داره کلا یه مقدار پیچیدس تعمیرش کار هر کسی نیست
هارد هم با یه ولتاژ 12 و یه 5 کار میکنه که تقریبا رگوله (ثابت) هست و ولتاژ بالاتر یا پایینتر بهش لطمه وارد میکنه یا کار نمیکنه
خازنهایی که تعویض کردی پلاریته (مثبت و منفی) دارن و اگه برعکس بزاری داغ میکنن و اختمال ترکیدن و پاشیدن محتویات فوق العاده خطرناک شیمیایی و سرطانزای اون به بیرون هست
از طرفی هر قطعه ای باید با مشخصات و ولتاژی که روش نوشته باید تعویض بشه اگه ولتاژ تخمل خازن نسبت به جایی که داره استفاده میشه کم باشه بازهم داغ میکنه
پس اول پلاریته و بعد حد تحمل ولتاژ خازنارو چک کن

بالا