آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کند شدن ویندوز 5 دقیقه پس از نصب آن

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام
منم با نظر اساتید موافقم
اما قبلش ریجستری رو نگاه کن و یکسری دستکاری هست تو قسمت ریجستری که باید اونارو نگاه کنی
2- بهترین روش هم اینه شما با یک دیسک ویندوز دستکاری نشده دیگه تست بزنی البته اگه تا به حال این کار رو نکردی
چون من بارها دیدم که بعضی از دیسکتهای ویندوز خراب هستند و دستکاری انها به جایی رسیده که دیگر از ویندوز چیزی باقی نمونده

niki172

کاربر
2014-05-05
58
109
سلام مجدد
با هارد یک ترا آکبند هم نصب ویندوز کردم پس از چند دقیقه این هارد و این ویندوز هم مثل قبلی کند شد
دوست من سلام
منم با نظر اساتید موافقم
اما قبلش ریجستری رو نگاه کن و یکسری دستکاری هست تو قسمت ریجستری که باید اونارو نگاه کنی
2- بهترین روش هم اینه شما با یک دیسک ویندوز دستکاری نشده دیگه تست بزنی البته اگه تا به حال این کار رو نکردی
چون من بارها دیدم که بعضی از دیسکتهای ویندوز خراب هستند و دستکاری انها به جایی رسیده که دیگر از ویندوز چیزی باقی نمونده

منبع : http://www.irantk.ir/irantk55113-2/#ixzz36ssLDd5N
این ویندوز رو همیشه نصب میکنم و باهاش مشکلی ندارم و دستکاری هم نیست.

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
ریجیستری رو نگاه کردی
کافیه پنجره و آر رو بگیری ران که بالا لومد
regedit رو تایپ کنی بع در منو درختی کنار پنجره باز شده این مسیر رو بری

Capture.jpg این کار هم بکن شاید مشکلتو حل کرد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام
بنده هم با نظر اساتید موافقم
من هم مشکلی مثل همین رو داشتم که با تعویض هارد برطرف شد
موفق باشید

niki172

کاربر
2014-05-05
58
109
دوست خوبم
شما موقع کند شدن سیستم ،دمای چیپ ها رو چک کنید و ببینید دما طبیعی هست یا خیر .

غیر از کارت گرافیک دمای بقیه قطعات معمولی هست.

ریجیستری رو نگاه کردی
کافیه پنجره و آر رو بگیری ران که بالا لومد
regedit رو تایپ کنی بع در منو درختی کنار پنجره باز شده این مسیر رو بری

مشاهده فایل‌پیوست 94470 این کار هم بکن شاید مشکلتو حل کرد

دوست و همکار عزیز از کمکتون ممنونم
ولی من در قبل از بالا آمدن ویندوز مشکل دارم نه در خود ویندوز، اتفاقا در خود ویندوز سرعت بسیار خوب است.
در مورد آیتم menu show delay هم تا جایی که میدونم و در زمان مطالعه کتابی در مورد دستکاری در رجیستری خونده بودم کار این گزینه اینه که شما کلیک راست که میکنی و روی گزینه های ساب منو دار میری ساب منو سریعتر ظاهر میشه البته اینکارو امتحان هم کرده بودم و همینطور بود.

با سلام
بنده هم با نظر اساتید موافقم
من هم مشکلی مثل همین رو داشتم که با تعویض هارد برطرف شد
موفق باشید
دوست عزیز ولی مشکل من با تعویض هارد هم حل نشده است متاسفانه.

کاری که میخواهم انجام دهم به شرح ذیل است
فردا mode هارد رو بذارم روی AHCI و ویندوز رو بجای ایکس پی سون نصب کنم ببینم جواب میده یا نه!
اگر نشه من یکی که به نتیجه میرسم یا فریمور این مادربرد مشکل داره و یا اینکه همه پورتهای ساتاش یه چیزیس مثلا توی مایه های ضعیف بودنه.
نمیدونم ربطی به سی پی یو هم میتونه داشته باشه یا نه ولی این هم ممکنه. بقیه گزینه ها رو هم که چک کردم اگر اینا هم جواب نده به طرف باید بگم مادربردت مشکل داره.

از کمک همگی دوستان بسیار ممنونم.
همچنان منتظر کمک و راهنمایی های شما بزرگواران هستم.
با تشکر

reza_biham

کاربر
2010-10-01
113
291
اهواز
دوست عزیز حتما نتیجه رو اعلام کن تا بفهمیم از کجا بوده و اموزش بسیار مفیدی باشه برای بقیه دوستان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: niki172

niki172

کاربر
2014-05-05
58
109
دوستان عزیز
امروز صبح که رفتم دفتر با قصد آپدیت بایوس شروع به کار کردم و چون مادربرد مدلش نامعلوم بود مجبور شدم کارت گرافیک رو بردارم تا از زیر گرافیک مدلشو ببینم جالب اینجا بود که مدل مادربرد اونجا هم نبود ولی چیز دیگری توجهمو جلب کرد و این که کارت صدا و کارت تی وی رو بردارم و یه تست بگیرم.
در کمال تعجب دیدم سرعت سیستم خوب شد و مشکل حل شد. بعد کارت تی وی رو گذاشتم سرجاش و دوباره تست گرفتم بازهم سرعت خوب بود به نتیجه رسیدم که لابد مشکل از کارت صدا بوده و کارت تی وی رو برداشتم و این دفعه کارت صدا رو گذاشتم و تست کردم بازهم سرعت خوب بود!
به این نتیجه رسیدم که لابد این دو قطعه با هم این مشکل را ایجاد میکنند و هر دو را سرجایشان گذاشتم بازهم در کمال تعجب سرعت خوب بود!
چند بار دیگر هم تست کردم بازهم سرعت همچنان خوب بود و پس از اطمینان کیس رو به صاحبش تحویل دادم.
هنوز هم متوجه نشدم مشکل دقیقا از کجا بود ولی چیزی که میتونم احتمال بدم این بوده که یکی از قطعات خوب سرجاش نصب نبوده و باعث کندی در Load سیستم میشده !
میبینید دوستان برخی مواقع مشکلی که ما اینقدر برایش وقت میگذاریم و راه های پیچیده را تست میکنیم اینقدر جوابهایش خنده دار و ناشیانه هستند.
موفق و موید باشید.
نیکی

بالا