آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن مادربرد گیگا مدل g31

a.froghi

کاربر
2014-02-16
19
35
سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان عزیز
3تا مادربرد گیگا g31 دارم که تو نصب اولیه ویندوز هنگ میکنن.روی همون ارم اولیه ویندوز 7 هنگ میکنن.
با چندتا سی پیو..رم..پاور..هارد..که ازشون مطمعنم تست کردم فرقی نکرد. تمام خازنهای اطراف سی پیو رو هم عوض کردم چیپ جنوبی شمالی رو هم ریسولد کردم اما همچنان تو هنگه.
کسی از دوستان تاحالا برخورده به همچین عیبی؟
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید....

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
پاسخ : خاموش شدن مادربرد گیگا g31

سلام دوست عزیز هنگ کردن در لوگوی ویندوز مربوط به رم و ملحقات ان است

رم

سی پی یو

پل شمالی

تست کنید

یا حق یا علی

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
ابتدا سی دی ویندوز رو عوض کنید و با یه نسخه دیگه امتحان کنید .از سالم بودن DVD ROM مطمئن شوید .کلیر سیموس و تست باتری بکاپ رو فراموش نکنید .چیپ ها رو از نظر حرارت غیر طبیعی چک کنید .اگه مشکل حل نشد چیپ های کدک صدا و LAN رو هم تست کنید .

a.froghi

کاربر
2014-02-16
19
35

ممنون از شما
تمام اینکارایی که توصیه کردین انجام شده اما نشد که نشد.چیپ جنوبی و شمالی دماشون نرماله

• Like

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
ولتاژهای قسمت های مختلف رو اعلام بفرمائید همچنین مادربردها رو از نظر سولفاته شدن پایه ها نیز چک کنید .در ضمن بفرمائید این 3 تا مادربرد نو هستند یا مشتری های مختلفی اونا رو آوردن .منتظر اعلام نتیجه

آخرین ویرایش:

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan

دوست عزیز بایوس رو پروگرام کردین؟در ضمن طبق فرمایشات دوست خوبمون کدک و لن را هم خوب بررسی کنین در ضمن ببین روی برد قطعه ای داغ میکنه؟

a.froghi

کاربر
2014-02-16
19
35

سلام عزیزانم و خیلی ممنون برای راهنمای
عذر میخوام تا الان نبودم که نتایجو اعلام کنم
بایوسو پورگرام نکردم اما یک ای سی بایوس از روی یک مین که سالمه و دقیقان هم مدله همین مادربرداس برادشتم جایگزین کردم بازم نشد.ولتازاها هم درستن چون ولتازگیری که از مادربرده سالم گرفتم با مادربردای معیوب یکی بود.هر 3تا مادربردو یک مشتری اورده...سکوکت سی پیو رو هم با تستر چک کردم همه پایه ها کانکته.....دیگه موندم

a.froghi

کاربر
2014-02-16
19
35

در ضمن ای سی کدک و لنو هم کلا جدا کردم از مادربرد بازم نشد.هیچ قطعه ای هم داغی انچنانی ندارد.حرارت معمولی

• Like

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
با توجه به فرمایشاتتون چون هر 3 تا برد رو یه نفر آورده و پس می شه احتمال داد ایراد هر 3 تا یکی هست و یه جا دچار مشکل شدن .با توجه به یکی بودن ولتاژها در مقایسه با مادربرد سالم ،می مونه سولفاته بودن پایه ها و کثیف بودن اسلات های رم و سایر اسلات ها و یا وجود شورتی در پورت های USB یا کیبورد و ماوس .در ضمن از سلامت I/O هم مطمئن شوید ،صرف وجود ولتاژ ورودی دلیل سلامت I/O نمی تونه باشه .اگه دیباگر دارید کد ها و همچنین وضعیت چراغهای ریست و کلاک رو هم بیان کنید. موقع هنگ کردن سیستم ،حرارت چیپ ها رو بررسی کنید .مادربردها رو کاملا با تینر فوری شستشو داده و خشک کنید و اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید

a.froghi

کاربر
2014-02-16
19
35

بازم ممنون از شما
فردا انجام میدم نتیجه رو اعلام می کنم.....

• Like
بالا