آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مادربرد الایت مدل fsb1333 روشن میشود تصویر نمی دهد

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست خوبم
اون کاغذی که معمولا روی بایوس ها می چسبانند و بصورت کاغذ سفید یا هولوگرام هست ،چیز خاصی رو بیان نمی کنه غیر از شرکت سازنده و شماره سری .چیزی که مهمه شماره های روی آی سی هست که بدونید چه ظرفیتی داره که طبق راهنمائی دوستان در پست های قبل شما می تونید از یه شماره دیگه هم ظرفیت هم استفاده کنید .نسخه بایوس هم طبق مدل مادربرد و ورژن آن مشخص می شود که از سایت سازنده مادربرد قابل دانلود هست.شما برای خواندن شماره ها ،ابتدا با تینر روی آی سی بایوس رو تمیز کنید ،بعد می بینید که نوشته ها بطور کامل خوانده می شوند .
موفق باشید

از راهنمایی شما متشکرم
باتینر شستم و زیر تلسکوپ این اعداد رو دیدم

en25f80
100gga البته اینو مطمئن نیستم فقط این خط رو
k94g11f
f932mda

اگه کسی اینو داره بیزحمت هزینشو هم پرداخت میکنم یک بایوس هم بزنه چون من پروگرامر ندارم مرسی ممنون

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
از راهنمایی شما متشکرم
باتینر شستم و زیر تلسکوپ این اعداد رو دیدم

en25f80
100gga البته اینو مطمئن نیستم فقط این خط رو
k94g11f
f932mda

اگه کسی اینو داره بیزحمت هزینشو هم پرداخت میکنم یک بایوس هم بزنه چون من پروگرامر ندارم مرسی ممنون
درود
دوست گرامی شماره آیسی همان اولی درست است یعنی en25f80
همانطور که در چند پست قبل اشاره کردم 8 مگ هست
مدل مادربردتان چیست ؟ مدل را درست قید کنید FSB1333 مدل آن نیست
گاهی اوقات مدل را در ما بین اسلات های PCI نیز قید میکنند
شما میتوانید آیسی فوق را از بازار تهیه کنید چرا که فراوانه و ارزان !
در خصوص پروگرام آن هم نگران نباشید کسانیکه در تعمیرات مشغول هستند معمولا پروگرامر دارند
فایل بایوس مادربرد را دانلود و به همراه آیسی جدید نزد تعمیرکار (صوتی تصویری یا کامپیوتر) ببرید تا آن برایتان انجام دهد
سپاس

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
درود
دوست گرامی شماره آیسی همان اولی درست است یعنی en25f80
همانطور که در چند پست قبل اشاره کردم 8 مگ هست
مدل مادربردتان چیست ؟ مدل را درست قید کنید FSB1333 مدل آن نیست
گاهی اوقات مدل را در ما بین اسلات های PCI نیز قید میکنند
شما میتوانید آیسی فوق را از بازار تهیه کنید چرا که فراوانه و ارزان !
در خصوص پروگرام آن هم نگران نباشید کسانیکه در تعمیرات مشغول هستند معمولا پروگرامر دارند
فایل بایوس مادربرد را دانلود و به همراه آیسی جدید نزد تعمیرکار (صوتی تصویری یا کامپیوتر) ببرید تا آن برایتان انجام دهد
سپاس

دوست من سلام
چند جا رفتم نداشتن شما میتونی تهیه کنی و برام بفرستی ممنون میشم
P43T-A2
اینم مدل مادر برد

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
دوست من سلام
چند جا رفتم نداشتن شما میتونی تهیه کنی و برام بفرستی ممنون میشم
P43T-A2
اینم مدل مادر برد
درود
دوست گرامی میتوانید از فروشگاه های عرضه کننده الکترونیک سفارش دهید
آدرس سایت را برایتان خصوصی ارسال میکنم
سپاس

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوستان

با عرض خسته نباشید دوباره خدمت عزیزانم
چند روزی با این مین ور رفتم ولی راه به جایی نبردم این تایپیک رو میزنم و مشکل رو سعی میکنم به درستی تحلیل کنم
مشکل ها یا بهتر بگم ایرادات و علائم
1- چراغ 3.3 در دیباگر به صورت ضعیف روشنه مابقی هستن
2- مین روشن میشه اما تصویر ندارنم
3 - کریستال - ای سی شبکه و ترانزیستور 3 پایه همچنان داغ میکنند چه مین روشن باشه چه نه یعنی با اتصال برق داغ میشن
4 - ایراد شماره 3 با بایوس یا بدون بایوس هست
5 - دیباگر مابین کدها حرکت میکنه و فقط در کدهای زیر گیر میکنه که بیشترینش کد c3 هست
d0 - d5 - c3 -d4
6- تنها کاری که مونده تعویض اسلات گرافیکه در ضمن وقتی رم یا سی پی یو رو در میاری دستگاه عکس العمل نشون میده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
درود
دوست گرامی حدس میزدم از آیسی بایوس باشد چون بارها گرفتار این مساله شده بودم
آیسی بایوس بسیار ارزان است !
شما از بایوس های 8 مگ میتوانید استفاده کنید
آیسی های DIP 8 پین در بسیاری از مادربرد ها یافت میشود خصوصا شرکت الایت و ایسوس که تا دلت بخواد دارای آیسی های بایوس از نوع DIP 8 پین هستند
با این وصف سعی کنید فایل های مختلف را در 2 یا 3 آیسی مختلف تزریق کنید تا سریعتر به نتیجه برسید
پس از تست اطلاع رسانی کنید
سپاس

سلام وادب
من در تعداد مادربردی که روشون کار کردم کمتر مادربردی دیدم خود ای سی بایوس مشکل دار باشه .در ضمن شما اگر توصیه میکنید که فایل بایوس در 2 یا 3 مدل ای سی پروگرام بشه بهتره اینو هم اضافه کنید که که صرفا ظرفیت برای جایگزینی مهم نیست و یکی از مهمترین فاکتور ها ولتاژ تغذیه ای سی و همچنین ساختار ایسی دو فاکتور مهم است و خوب ظرفیت که باید بزرگتر مساوی ای سی اصلی باشه.البته اینکه ای سی رو جایگزین کردند و بابت بایوس خیالشون راحت شد که مشکل از بایوس نبود.
من تجربه کردم که تنها در مادر برد گیگا اگر دیباگر کدی رو نشون داد ولی مادربرد بالا نیومد شما یکی از احتمالات خرابی بایوس هست ولی اگر مادر بردی از مرحله بوق رم رد کرد احتمال خرابی بایوس درصد خیلی کمی هست.
.با تشکر

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب خدمت دوست عزیزم اقا اسماعیل
باید بگم که سختی کشیدی سر این مادر برد ولی خوب تجربه مفت و مجانی بدست نمیاد.در ضمن باید بگم پروگرامر برای انجام تعمیرات از نون شب هم واجب تره و عملا شما یکی از ارکان اصلی تعمیرات رو بهش دسترسی ندارید.
من هنوز بر سر حرفم هستم که یکی از دو پل شما دیسکانکتی داره و در ضمن بگم در سری الایت در هنگام ریسولد کردن ایا شما اون قطعه فلزی خنک کننده روی پل رو برداشید یا نه؟در این سری زمان حرارت دهی چیپ بنسبت سایر مادر بردها بالاتر هست و باید با دقت و ظرافت اینکار رو انجام بدید.شما فرمودید که ریسولد کردید ولی با توجه به تجربه شما فکر میکنم شاید کامل انجام نشده باشه.
دوستان زیادی راهنمایی میکنند که شما نباید مستقیم سراغ پل برید قبل از مطمئن شدن و غیر از شستشو با تینر و جایگزینی رم و سی پی یو و ولتاژهای رم و ای سی ای او که اونهم خیلی کلی هست و راهکاری ارائه نمیدن.البته تقصیری نیست و تعمیرات اصولی مادربرد باید با استفاده از نقشه و تجهیزات مناسب انجام بشه که خوب اکثر ماها ازش بی بهره هستیم.
تجربه من میگه اگر تنها یک درصد ایراد از پل نبود شما اگر اصولی و با مهارت چیپ رو ریسولد کنید هیچ اتفاقی پیش نخواهد اومد و تاکید میکنم بازم که اصولی باشه.در نهایت شما از آخر ماجرا شروع کردید ولی حداقل خیالتون راحته که سر کار نیستید.
من روشهای دارم که از صحت پل (دیسکانکتی)مطمئن بشم
یکی اینکه با هیتر بدون اضافه کردن فلکس چیپ رو خیلی ملایم حرارت میدم.و بلافاصله روشن میکنم(تا قلع زیر چیپ از حالت انبساط خارج نشده)اگر کد اومد که نهاییش میکنم
دوم تحت فشار عمودی قرار میدم.
حالا هر کسی مخالف این روش هست میتونه بره سراغ ولتاژها و کلاک سی پی یو و..........
با تشکر

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
پاسخ : مادربرد الایت مدل fsb1333روشن میشود تصویر نمیدهد

این سه تا که نشون دادم بیشتر از همشون داغ میشن منظورم همه قطعاته
هم کریستال هم ترانزیستور 3 پایه هم ای سی
در ضمن سی پی یو رو هم عوض کردم دیباگر کدش عوض شد که کد d3 میداد که مربوط به سی پی یو میشد ولی قبلی این مرحله رو رد میکرد
کارت گرافیک رو هم در اوردم ولی هیچ تاثیری نداشت

مشاهده فایل‌پیوست 94251
در ضمن دیباگر من 4 چراغ بیشتر نداره اونم واسه ولتاژ ها است که همشون روشنه در ضمن با سی پی یو دیگه بعد چند لحظه خاموش میشه

درود
با توجه به اینکه فرمودید 7 بوق پشت سر هم میزنه پس گرافیک را دیتکت نمیکنه
شما دو قطعه علامتگذاری شده در شکل زیر (خازن و فت) را تعویض کنید و سپس اعلام نتیجه کنید
سپاس

IMG_۲۰۱۴۰۷۰۶_۱۹۳۸۵۰.jpg

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در مورد حرارت قطعه یه موردی رو عرض کنم و اونم اینکه داغ شدن و گرم شدن یه کمی با هم فرق می کنن.اگه داغ می شه طوری که دست رو بسوزونه یعنی قطعه معیوبه و باید جدا بشه و حتی این معیوب بودن می تونه مانع بالا اومدن سیستم بشه .در مورد گرم کردن یعنی یه قطعه ای تو اون مسیر داره جریان می کشه که البته از پاور هم می تونه باشه .یعنی پاوری که خودش ایراد داره ،هر چند که به ظاهر ولتاژها هم سر سوکت ها باشن ولی توان کافی رو نداشته باشه می تونه باعث گرم شدن چیپ ها و حتی بعضی ایرادات مربوط به بایوس باشه .شما با یه پاور مطمئن تست و اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید

آخرین ویرایش:

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوستان از راهنمایی شما ممنونم

چند روز دیگه میخوام رو این مین کار کنم چون سرم شلوغه الانم به زور اینجا نشستم دارم تایپیک مینویسم
ولی اگه کسی بایوس قدیمی این مدل رو داره ممنون میشم بذاره چون پیدا نکردم مرسی ممنون

بالا