آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بالا نیامدن ویندوز در pavilion dv6 6c50 وقتی درایور گرافیک اصلی نصب میشود

boss_2014

کاربر
2014-03-11
25
55
سلام دوستان
چند وقتی بود وقتی با لپ تاپ کار میکردم یه دفعه هنگ میکرد و همه چی گیر میکرد و حتی نشانگر ویندوز هم حرکت نمیکرد و مجبور بودم دکمه پاور رو نگه دارم تا خاموش شه
ویندوز عوض کردم و مشکلی نبود.همینکه درایور گرافیک اصلی که amd هست رو نصب کردم بازم همین مشکل رو داشتم
وقتی درایور رو نصب نکنم مشکلی نیست
چیکار باید کنم و مشکل از کجاست؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به فرمایشاتتون در مورد نبودن مشکل زمانی که درایور نصب نیست ،مشکل می تونه 1- نرم افزاری باشه یعنی از درایور که اونم زمانی محتمل تر می شه که قبلا از یک درایور دیگه استفاده می کردین و مشکلی نبود و در زمان استفاده از از این درایور به مشکل خوردین .
2- سخت افزاری باشه ( احتمالش بیشتر از مورد اول هست ) و به محض فعال شدن قسمت های مختلف چیپ باعث هنگ کردن سیستم بشه که احتمال دیسکانکتی چیپ گرافیک هست و جزء ایرادات شایع در این سری می باشد و یا مشکلی در قطعات اطراف چیپ گرافیک وجود دارد .
لپ تاپ رو باز کنید و حرارت چیپ گرافیک رو از نظر غیر طبیعی بودن چک کنید.در صورت وجود هیت سینک روی چیپ گرافیک،خمیر سیلیکون زیر هیت سینک رو چک و در صورت نیاز تعویض کنید .روی چیپ با انگشت فشار آورده و تست کنید آیا سیستم هنگ می کند یا خیر .قطعات اطراف چیپ رو هم تست کنید .
منتظر اعلام نتیجه

آخرین ویرایش:

boss_2014

کاربر
2014-03-11
25
55
دوست خوبم
با توجه به فرمایشاتتون در مورد نبودن مشکل زمانی که درایور نصب نیست ،مشکل می تونه 1- نرم افزاری باشه یعنی از درایور که اونم زمانی محتمل تر می شه که قبلا از یک درایور دیگه استفاده می کردین و مشکلی نبود و در زمان استفاده از از این درایور به مشکل خوردین .
2- سخت افزاری باشه ( احتمالش بیشتر از مورد اول هست ) و به محض فعال شدن قسمت های مختلف چیپ باعث هنگ کردن سیستم بشه که احتمال دیسکانکتی چیپ گرافیک هست و جزء ایرادات شایع در این سری می باشد و یا مشکلی در قطعات اطراف چیپ گرافیک وجود دارد .
لپ تاپ رو باز کنید و حرارت چیپ گرافیک رو از نظر غیر طبیعی بودن چک کنید.در صورت وجود هیت سینک روی چیپ گرافیک،خمیر سیلیکون زیر هیت سینک رو چک و در صورت نیاز تعویض کنید .روی چیپ با انگشت فشار آورده و تست کنید آیا سیستم هنگ می کند یا خیر .قطعات اطراف چیپ رو هم تست کنید .
منتظر اعلام نتیجه

هر درایوری بوده نصب کردم و بازهم همین مشکل بود...چندین بار ویندوز عوض کردم و دوباره نصب کردم بازم نشد
به ریبال نیاز داره؟؟؟؟با هیت نرم مشکل حل میشه؟؟؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
با توجه به اینکه همه راههای نرم افزاری رو چک کردین ،پس می مونه همون مشکل سخت افزاری.حالا شاید کار به ریبال نکشه .شما باید لپ تاپ رو باز کنی و چیپ گرافیک و قطعات اطرافشو چک بفرمائید .اگه راهی جز ریسولد نبود ،اونم اگه تجهیزاتشو دارید در مرحله آخر اقدام به ریسولد بفرمائید

ehsanking

کاربر
2014-11-13
1
2
سلام دوستان
چند وقتی بود وقتی با لپ تاپ کار میکردم یه دفعه هنگ میکرد و همه چی گیر میکرد و حتی نشانگر ویندوز هم حرکت نمیکرد و مجبور بودم دکمه پاور رو نگه دارم تا خاموش شه
ویندوز عوض کردم و مشکلی نبود.همینکه درایور گرافیک اصلی که amd هست رو نصب کردم بازم همین مشکل رو داشتم
وقتی درایور رو نصب نکنم مشکلی نیست
چیکار باید کنم و مشکل از کجاست؟
دوست عزیز ،اگه ویندوز نصبی شما 8.1 هست، متاسفانه گرافیک این لپتاپ Radeon 7690M XT هست و به هیچ وجه از ویندوز 8.1 پشتیبانی نمیکنه (تا جایی که من تحقیق کردم این دستگیرم شد،لپتاچ خودم هم همین مشکلو داره و نزدیک یه ساله نتونستم مشکلشو حل کنم،البته فقط با 8.1 مشکل داره)،با ویندوز 8 و 7 نباید مشکلی داشته باشی .درایورشو هم واسه 8 و 7 میتونی از خود سایت HP دانلود کنی.

بالا