آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: مشکل scanning bios image in hard drive در مادربرد 8S648FX-RZ گیگا

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
سلام

مادربرد مدل 8S648FX-RZ تصویر نمیداد ... کارهایی پس از شستن برد انجام دادم که بیان میکنم :

1. تست پاور دیگر
2.تست اسلات های رم و با رم جدید
3.تست گرافیک
4.تست cpu
5.فشاردادن پل جنوبی و شمالی و سی پی یو جهت تست لحیم سردی
6.خارج کردن باتری و پاک کردن cmos
7.پروگرام کردن بایوس

در مرحله 7 پس از روشن شدن و تصویر دادن نوشته مقابل آمد :
2014-06-29 20.43.56.jpg

بعد بایوس رو با اخرین فایل آپدیت دوباره پروگرام کردم دوباره تصویر نداد ... پس دوباره با فایل اپدیتی که ازش بار اول بک آپ داشتم پروگرام کردم . . . و باز اینن تصویر اومد ...
من بار اوله به این مورد برخوردم .. میدونم چیه ینی انگار بایوس خالی باشه و چیزی توش نباشه ...ولی تجربه شماها بهتر کمک میکنه ...

راه حل پیشنهادی تون چیه دوستان ؟؟؟

با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام دوست عزیز
ابتدا با استفاده از یه کامپیوتر دیگه فایل بایوس رو طبق مدل و ورژن مادربردتون از سایت دانلود کنید و سپس فایل زیپ شده رو باز کنید و یکی از فایل ها رو که مربوط به بایوس هست و معمولا پسوند ROM. یا BIN. یا یه پسوند عددی داره رو روی هارد این سیستم کپی کنید ( مثلا فایل بایوس برای این مادربرد بصورت 648fxrz.f8 هست و این فایل رو کپی کنید کافیه ).البته این فایل باید بیرون از پوشه و در ROOT باشه .هارد رو به سیستم وصل کنید و سیستم رو روشن کنید تا بایوس از طریق این فایل Recover بشه .
منتظر اعلام نتیجه

آخرین ویرایش:

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
سلام دوست عزیز
ابتدا با استفاده از یه کامپیوتر دیگه فایل بایوس رو طبق مدل و ورژن مادربردتون از سایت دانلود کنید و سپس فایل زیپ شده رو باز کنید و یکی از فایل ها رو که مربوط به بایوس هست و معمولا پسوند ROM. یا BIN. یا یه پسوند عددی داره رو روی هارد این سیستم کپی کنید ( مثلا فایل بایوس برای این مادربرد بصورت 648fxrz.f8 هست و این فایل رو کپی کنید کافیه ).البته این فایل باید بیرون از پوشه و در ROOT باشه .هارد رو به سیستم وصل کنید و سیستم رو روشن کنید تا بایوس از طریق این فایل Recover بشه .
منتظر اعلام نتیجه

نشد برادرم ...
2014-06-30 10.11.14.jpg

کد دیباگر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
دوست خوبم
احتمال زیاد هاردتون فرمت NTFS بود ،درسته ؟خود قطعه بایوس رو تعویض و پروگرام کنید .

داداش تشکر از راهنماییت ... ولی دقت کن من اون اول توضیح دادم چیکارا کردم .... بایوس 3بار پروگرام شد.

رایانوین

کاربر
2014-05-01
76
72
معمولا این ایراد زمانی پیش میاد که بایوس ایراد داشته باشه یا رم خراب باشه. ولی شما هر دو رو امتحان کردی. میتونی یک آی سی بایوس دیگه پیدا کنی روش امتحان کنی؟

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
معمولا این ایراد زمانی پیش میاد که بایوس ایراد داشته باشه یا رم خراب باشه. ولی شما هر دو رو امتحان کردی. میتونی یک آی سی بایوس دیگه پیدا کنی روش امتحان کنی؟

رم که سالمه ... رو سیستم دیگه تست کردم ... ولتاژای رم رو هم دارم ... متاسفانه بایوس جدیدی موجود ندارم ...

bamarayaneh

کاربر
2011-10-01
87
173
جواب این سوال مشخص نشد؟! منم با همین مساله روبرو شدم !

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shahkoh

shahkoh

کاربر
2014-05-30
168
227
گرگان
اقا من چند بار این مشکل داشتم که با عوض کردن (قطعه) آی سی بایوس برطرف شد!! ولی یه بار هم موفق نشدم ..شما هم امتحان کن

بالا