آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن تصویر در لپ تاپ Compaq مدل Presario F500

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام خدمت اساسید عزیز.
یه لپ تاپ
COMPAQ با شماره Product: Presario F500 دارم که روشن میشه ولی تصویر نمیده، حتی وقتی به مانیتور هم وصل میکنم باز هم تصویر نداره.
نمیدونم ار چیپ شروع کنم یا ال سی دی لپ تاپ، لطفآ اساتید راهنمایی کنند من رو ممنون میشم.
با تشکر.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا کلیر سیموس کنید و سپس باتری رو چک و در صورت نیاز تعویض کنید.کلیه قطعات جانبی اعم از هارد و DVD ROM و WIFI رو جدا کرده و تست کنید .اسلات رم رو تمیز کنید و رم ها رو یکی یکی تست کنید .برد رو از نظر ظاهری و داغ کردن چیپ ها و شل بودن قطعات و سولفاته شدن پایه ها چک کنید. جسارتا ریسولد رو بذارید برای مرحله آخر عیب یابی .اگه مشکل حل نشد اعلام بفرمائید تا بریم مرحله بعد ....

آخرین ویرایش:

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
دوست خوبم
ابتدا کلیر سیموس کنید و سپس باتری رو چک و در صورت نیاز تعویض کنید.کلیه قطعات جانبی اعم از هارد و DVD ROM و WIFI رو جدا کرده و تست کنید .اسلات رم رو تمیز کنید و رم ها رو یکی یکی تست کنید .برد رو از نظر ظاهری و داغ کردن چیپ ها و شل بودن قطعات و سولفاته شدن پایه ها چک کنید. جسارتا ریسولد رو بذارید برای مرحله آخر عیب یابی .اگه مشکل حل نشد اعلام بفرمائید تا بریم مرحله بعد ....

درود.
دوست عزیز تمامی قطعات رو از روی مدار جدا کردم (باطری بک آپ، رم، CPU و ...) و 20 - 30 ثانیه کلید پاور رو نگه داشتم و بعدش هم پایه های بک آپ رو 1 دقیقه اتصال دادم، باطری بک آپ خالی شده بود و عوض کردم،همه ی قطهات جانبی رو جدا کردم و لپ تاپ رو روشن کردم ولی باز هم تصویر نداد!
خروجی vga رو به مانیتور وصل کردم ولی تصویر نداد حتی کیبرد رو هم وصل کردم که شاید با Fn و F4 تصویر مانیتور بیاد ولی بی فایده بود، کلید های دیگه رو هم چک کردم ولی باز هم نشد.
هیت سینگ خیلی گرم میکنه ولی فن میزنه و خنک میشه، با این حال چیپ گرافیک رو گرمای ملو دادم ولی تاثیر نداشت، بد ریسولد کردم چیپ گرافیک رو ولی باز هم جواب نداد.
این لپ تاپ دو تا چیپ Nvidia داره که فکر میکنم پائینی چیپ جنوبی باشه.
والا مغز درد گرفتم دیگه... :174:
دوستان باز هم منتظر راهنمایی هاتون هستم.
با تشکر.

DSC_0456vvv.jpg
DSC_0457vvv.jpg

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام
دوست عزیز لپتاپ no boot فرقی با سوخته نداره . تحمل داشته باش درست میشه . هندونه که نیست برادر . من تا حالا دست کم 100 تا لپتاپ اینجوری درست کردم. فقط باید صبور باشی
بایوس رایت کردی؟
با یه رم دیگه تست کن
اسپیکر رو بهش وصل کن . بعضی از برد ها بوق خطا میزنن
چیپ گرافیک رو باچه دستگاهی ریسولد کردی؟
خازن های اطراف چیپ جنوبی و گرافیک رو با اهمتر اندازه بگیر . باید ولتاژهایی مثل 3.3 و 5 داشته باشن
کریستال چیپ جنوبی رو اندازه بگیر و اعلام کن

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام
دوست عزیز لپتاپ no boot فرقی با سوخته نداره . تحمل داشته باش درست میشه . هندونه که نیست برادر . من تا حالا دست کم 100 تا لپتاپ اینجوری درست کردم. فقط باید صبور باشی
بایوس رایت کردی؟
با یه رم دیگه تست کن
اسپیکر رو بهش وصل کن . بعضی از برد ها بوق خطا میزنن
چیپ گرافیک رو باچه دستگاهی ریسولد کردی؟
خازن های اطراف چیپ جنوبی و گرافیک رو با اهمتر اندازه بگیر . باید ولتاژهایی مثل 3.3 و 5 داشته باشن
کریستال چیپ جنوبی رو اندازه بگیر و اعلام کن

:tennis: چشم دوست عزیز.
بایوس هنوز رایت نکردم، بایوس بزنم؟
با یه رم دیگه تست کردم همین بود.
اسپیکر رو هم همین الان زدم بهش ولی باز هم بوقی نمیزنه و تغییری نکرده.
چیپ رو با هیتر ریسولد کردم، البته منظور از ریسولد اینه که خمیر فلکس مرغوب ریختم 4 طرف چیپ و با حرارت 400 یه دقیقه با فاصله ی 2-3 سانتی متر چیپ رو حرارت دادم.
خازن های پشت این دو تا چیپ یا 0.9 ولت یا 1.2 و یا 1.8 هستند، خازن های اطراف چیپ جنوبی 2 - 2.2 ولت دارند که بعد از چند ثانیه که دستگاه روشن میمونه به 3.3 ولت میرسند.
خازن های اطراف چیپ گرافیک هم زیر 1 ولت هستند به جز 1 خازن که 5 ولت داره. اگه لازمه بگید که رو تک تک خازن های مشخص شده رو عکس ولتاژشون رو بنویسم.
کریستال جنوبی هم هر دو پایش 1.6 ولت هست.

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام

[hide]
ولتاژ نقاط 1و2و3و4 که در شکل مشخص کردم رو اعلام کن .
آیا اطراف i/o ولتاژ 3.3 و 5 داری؟
کریستال را چک کن
حتما یه بکاپ از بایوس بزن و بایوس رایت کن
زمانی که برد استارت می شه ، آیا صدای هیس ضعیف از قطعات روی برد شنیده میشه یا نه ؟
ولتاژ ورودی آداپتور 19 یا 18.5 ثابت هست یا نوسان داره ؟
یه سری فیوز smd روی برد در نقاط مختلف هست . چون در شکل مشخص نیست نتونستم علامت بزنم . حتما تست بازر کن
خازن های پشت cpu چند ولت دارن؟ باید 1 تا 1.8 داشته باشن
ولتاژهای ترانزیستو مدار پاور چیپ گرافیک و خود آی سی پاور چیپ گرافیک رو دقیق اندازه بگیر و اعلام کن
ولتاژ نقاط A و B رو اعلام کن

آیا به محض زدن دکمه پاور ، برد روشن میشه یا نه ؟
آیا با گرفتن دکمه پاور ، برد خاموش میشه یا باید حتما شارژر رو قطع کنی ؟
روی پل جنوبی با دست فشار بیار ، ببین تغییری مشاهده می کنی یا نه ؟
به آی سی I/O فشار بیار ببین تغییری میکنه یا نه . مثلا قطع و وصل شدن دور فن . یا هر چیز دیگه
بازم میگم . حتما بایوس رایت کن ، بعد روی چیپ کار کن
ضمنا هیتر وسیله مناسبی برای کار روی چیپ نیست . باید از بی جی ای ماشین استفاده کنی .
تا اینجا اینا رو که گفتم تست کن ببین چی میشه

DSC_0456vvv.jpg

DSC_0457vvv.jpg

[/hide]

آخرین ویرایش:
بالا