آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

زنگ خوردن همزمان واحدها در آیفون تصویری تابا مدل 1040c

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
سلام دوستان
در منزل ما از آیفون تصویری تابا مدل 1040c استفاده شده ( ظاهراً قبلاً آیفون صوتی تابا نصب بوده ) و بدون مشکل کار می کرد تا اینکه اخیراً وقتی زنگ یک واحد زده شود همزمان زنگ همه واحدها به صدا در می آیند ، من خودم یک بررسی نموده ام و دیدم که در زمان نصب از سیم و کابلهای آیفون قدیمی(مربوط به حدود 9 سال پیش ) استفاده شده و در هنگام تعویض آیفون ، کابلها تعویض نشده اند و حتی از پاور آیفون صوتی هم استفاده شده است ، با فشار دادن سیمهای موجود در محل جعبه تقسیم مشکل زنگ ها برطرف شده ولی قفل باز کن برقی از کار افتاد ، مجدداً به سر اتصالات سیمها دست زدم که کلاً مشکل برطرف شد ولی با بستن درب جعبه تقسیم مشکلات دوباره همان مشکلات ایجاد شدند (سیمها خیلی در جعبه تقسیم به هم فشرده هستند و بی سلیقه نصب شده اند) حال سوالم این است که آیا مشکل از سیم کشی است ؟ و آیا با ترمیم سیمها میتوان مشکل را حل کرد ؟ از تمامی اساتید که وقتشان را در اختیار اعضاء قرار می دهند پیشاپیش سپاسگزارم.

آخرین ویرایش:

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
سلام دوستان
احتراماً من همچنان منتظر الطاف شما و خواهشمندم که محبت فرموده در رفع مشکل کمکم کنید
با تشکر

MOHSENSHARA

کاربر
2013-11-14
22
35
اراک/ساوه
سلام دوستان
احتراماً من همچنان منتظر الطاف شما و خواهشمندم که محبت فرموده در رفع مشکل کمکم کنید
با تشکر
باسلام ب نظرمن ب احتمال زیاد سیم کشی میتونه باشه باید از سیم 6. فویلدار استفاده بشه تااز نویزهای احتمالی جلوگیری بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
همانطوریکه دوستان نیز گفتند اشکال اصلی از سیمهاست باید از سیمهای مخصوص همان شرکت استفاده کنی و برای اینکه ثابت شود از سیمهاست دو تا از آنها را جدا در بیرون با نقشه شماتیکی که دارد سیمکشی کن و امتحان کن

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
سلام دوستان محترم
ضمن تشکر از محبت عزیزان باستحضار می رسانم که آیفون مورد نظر مربوط به آپارتمان منزل مسکونی اینجانب بوده و مشکلی نداشته که بگوییم سیم کشی فابریک بوده یا نه . چند وقتی است که اینطور شده ، در هر صورت همانطوری که شما دوستان فرمودید من هم با شک به سیم کشی به سراغ محل تقسیم آنها رفته و محل اتصال و تابیده شدن کل سیم ها را با لحیم کاری محکم و با وارنیش عایق کردم که ظاهراً مشکل حل شده ولی یک واحد به نظر هنوز مشکل دارد که وقتی زنگ آن واحد زده میشود زنگ واحدهای دیگر هم می خورد . البته گوشی آن واحد هم نه صدای بیرون به داخل را دارد و نه در پنل بیرون صدای گوشی آن واحد شنیده میشود ، دوستان آیا خرابی گوشی یک واحد می تواند عیب تداخل زنگ آن واحد را ایجاد کند ؟ از لطف دوستان پیشاپیش سپاسگزارم

مگا

کاربر
2014-06-09
37
60
با عرض سلام
احتمال زیاد مشکل از اتصالی سیم کشی شماست ولی برای اینکه مطمئن شویدکه عیب از ان مانیتور ذکر شده نیست ان مانیتور را از سیستم جدا کنید اگر عیب رفع شد که عیب از همان مانیتور میباشد در غیر اینصورت یا کابل شما مشکلدارد یا مدار پنل

بالا