آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نداشتن بوق سلامت در مادربرد giga مدل ga 945 plm s2

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
به سلام خدمت دوستان همکاران عزیز
علت به صدا در نیامدن بوق سلامت در مادربرد ها از چی میتونه باشه؟
ناگفته نماند مادربرد بنده giga مدل ga 945 plm s2می باشد که با مشکل عدم تصویر مواجه است

آخرین ویرایش توسط مدیر:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست عزیز
وقتی مادربرد مشکل داره بالطبع بوق هم نمی زنه ولی مواقعی هست که مادربرد سوئیچ می شه و تصویر هم می ده ولی بوق سلامت رو نمی زنه که دلیلش می تونه وجود ایراد در یکی از چیپ ها مثلI/O T کدک یا LAN باشه.در مورد مادربردتون هم توضیح کامل بدید لطفا.شستشو و کلیر سیموس و چک کردن شورتی و ولتاژگیری و کلا کارهایی رو که انجام دادید رو بیان کنید تا مشکل واضح تر بشه .

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
داغ شدن تا حدودی چیپ شمالی و جنوبی و فن lga به نظر شما از چیست؟

در صورتی که چیپ ها گراند نمیده،ولتاژها درست هستند،ولتاژهای نواحی مختلف همه شون برقراره،lمدارpwm اوکی هستش
ولی متاسفانه دیباگر آیسش جلو چشام سوخت کدی ندارم که خدمتتون عرض کنم ،حالا جالبیش اینجاست که سی پی یو مجازی هم همه ی چراغها روشن است!
ناگفته نماند بایوس هم نزدم

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
غفور عزیز
1- ایا از کارت گرافیک استفاده میکنی
2- رم رو عوض کردی
3 - سعی کن هارد و dvdرو از مین جدا کنی
4- با یک پاور دیگه تست بزن
5 - چون گفتی تصویر دازی ولی خرابه یک سری هم به مدار بالا بزن cpu رو عوض کن اسلات رم رو زیر ذره بین نگاه کن
اگر از گرافیک استفاده میکنی اونم عوضش کن یا رو دستگاه دیگه تستش کن
موفق باشید

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام دوست خوبم
احتمال زیاد ایراد از پاوره .منم 2 هفته قبل دیباگرم سوخت .ایراد از پاور بود .ولتاژهای پاور رو چک کنید،احتمال زیاد روی سیم زرد و قرمز ( 12 و 5 ولت ) افزایش ولتاژ دارید

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز من یک روز کامل رودرگیر همین مادربرد بودم خب مسلمه که قطعات اصلی یکی یکی کلا تعویض شده وحتی قطعات خودش رو هم رو سیستم دیگه ای امتحان کردم غیر از مادربرد سالم بود،در ضمن دوست عزیز من نگفتم تصویر یک لحظه اومد،کلا ندارم.
دوست عزیزحق با شماست دیباگر منم به خاطر پاورم بود که سوخت و افزاریش ولتاژ داشتن.
من روی این مادربرد هرچی که به زهنتون میرسه رو انجام دادم ولی نه سوختگی قطعه ای مشاهده کردم نه شورتی در مدار،ولتاژ نواحی مختلف را datasheetگرفتم اوکی بود.
تنها مشکل بنده اینه دوتاچیپ و هدسینک فن lga بعد از یه ربع روشن بودن یه خورده زیادی داغ می کند،خمیر سلیکون هرسه تا رو تعویض کردم .
فقط هیت گرفتن چیپ و بایوس نزدم./.

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام دوست خوبم
داغ شدن پل شمالی با وجود نداشتن شورتی می تونه یه دلیل داشته باشه و اونم دیسکانکتی چیپ هست .حتی بوق نزدن هم می تونه به همین علت باشه .البته نوع CPU که استفاده می کنید هم در گرم شدن دخیل هست .روی یک مادربرد ASRock موقعی که از CPU 3.06 سلرون استفاده می کردم دمای CPU تا 60 درجه بالا می رفت و بالطبع همین حرارت به برد هم منتقل می شه . ولی همون مادربرد با CPU 5200 دو هسته ای از 38 درجه بالاتر نمی رفت .در مورد مادربرد شما اگه مقدور هست با یه CPU دیگه هم تست کنید ولی احتمالی که می دم همون دیسکانکتی پل شمالی هست .اگه مقدور هست یه هیت روی پل شمالی بگیرید .منتظر اعلام نتیجه

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
هیت هم گرفتم ریسولد هم کردم سی پی یو با چند مدل مختلف امتحان هم نمونه خودش و هم بالاتر که هرچند بالاترش سی پی یو رو دیتکت نمیکنه )سرده)ولی یه چیزی این وسط هست اونم اینکه سرعت فن ال جی ا

بالا