آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: دیگه ساده تر از این نمیشه ( تحلیل سوئیچینگ )

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
استاد حدسم درسته یا خیر نظری در این مورد ندارید؟

درود

برای پاسخگویی باید ابتدا سوال درک بشه
اما توجهی به سوال نکردی سوال اینه
تغذیه ای که بدون شوک کار نمیکنه چه مشکلی داره ؟

دوباره ببین اساسا پاسخی به این سوال دادی که ارزیابی کنم؟
متاسفانه تصور میکنی بیکار هستم و منتظر هر مطلبی هر چند بلااثر هستم تا از بیکاری فارغ بشم.
عزیزم منم گرفتارم و موضوعات موثری که قادر به پاسخگویی باشم در زمان فراغت و مناسب ، بررسی و اقدام میکنم

سپاس

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
درود

برای پاسخگویی باید ابتدا سوال درک بشه
اما توجهی به سوال نکردی سوال اینه
تغذیه ای که بدون شوک کار نمیکنه چه مشکلی داره ؟

دوباره ببین اساسا پاسخی به این سوال دادی که ارزیابی کنم؟
متاسفانه تصور میکنی بیکار هستم و منتظر هر مطلبی هر چند بلااثر هستم تا از بیکاری فارغ بشم.
عزیزم منم گرفتارم و موضوعات موثری که قادر به پاسخگویی باشم در زمان فراغت و مناسب ، بررسی و اقدام میکنم

سپاس

منظورتون از شوک اینه که تغذیه آی سی رو از بیرون اعمال کنیم ؟
استاد چرا با من لج هستید یکم مهربان تر باشید
عجله هم ندارم هر موقع دوست داشتید و بیکار شدید جواب بدید من اصلا جسارت نمیکنم بگم که شما بیکاری و باید 100% به من جواب بدهید
اگر جواب بدید که خوشحال میشم و دعا برای سلامتی شما میکنم که وجودتون اینجا هست جواب ندهید هم که هیچ

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
منظورتون از شوک اینه که تغذیه آی سی رو از بیرون اعمال کنیم ؟
استاد چرا با من لج هستید یکم مهربان تر باشید
عجله هم ندارم هر موقع دوست داشتید و بیکار شدید جواب بدید من اصلا جسارت نمیکنم بگم که شما بیکاری و باید 100% به من جواب بدهید
اگر جواب بدید که خوشحال میشم و دعا برای سلامتی شما میکنم که وجودتون اینجا هست جواب ندهید هم که هیچ

درود
عزیز گرامی باوجودیکه کوچکترین تکلیفی در قبال هیچ سوالی ندارم معذالک توجه شما را به تحلیل دیمر جلب میکنم که با توجه به پیام خصوصی و نحوه درخواست ، چند روز از اوقاتم طی بیش از ۷۰ پست صرفا به رفع مشکل شما اختصاص یافت تا کاملا مسلط شدید.
سپس فرمودید صندوق پیام را آماده کن پیام خصوصی دارم که آماده کردم و بصورت خصوصی فرمودید دوست دارید مطالب علمی بیاموزید و مدام پاسخ شما را بدهم
واقعا عجب موضوع محرمانه و بسیار مهمی !!!!!

حقیتا باورم شد که فرمودی از چیزی خجالت نمیکشی زیرا پس از آموزش کامل تحلیل دیمر اعلام کردی نامرد هستم که بصورت مداوم کلیه موارد دیگر مورد علاقه حضرتعالی را آموزش نمیدم و الان هم میفرمایید با شما لج هستم .

عزیز ارجمند
هرچند کوچکترین مسئولیتی در قبال سوالات مطروحه ندارم اما با این وجود خارج از تکلیف شرعی و عرفی و قانونی ، در حد بضاعت ناچیزم ، حداکثر توانم را در راستای پاسخ به سوالات و انتقال اطلاعات علمی و تجربی به کار گرفتم
معذالک اگر از نظر اخلاقی تشخیص بدم شخصی صلاحیت اخلاقی لازم جهت کسب دانش را نداره و هر چه داناتر بشه برای جامعه خطرناک تره اگه چنین فردی سوالی مرتبط با موضوع مطرح کنه که توانایی پاسخگویی و وقت آزاد کلانی هم داشته باشم هرگز پاسخ چنین افرادی را نمیدم
زیرا اولا کلیه پاسخ ها خارج از تکلیف و بشکل داوطلبانه تقدیم میشه
و ثانیا و مهمتر از آن معتقدم تعلیم افراد ناصالح ، بزرگترین خیانت به جامعه است.
یعنی اگه یک کلاهبردار و یا سارق اطلاعات علمی کسب کنه قطعا مرتکب جرائم بیشتر و سنگین تری میشه و دیرتر دستگیر و مجازات میشه و دراینصورت من هم در جرائم او سهیم خواهم شد و لذا احساس گناه میکنم

بنابرین باوجودیکه بیش از دیگر کاربران محترم انجمن در خدمت حضرتعالی بودم اما با فرض صحت که کوچکترین خدمتی به حضرتعالی نکرده باشم آیا حقی از حضرتعالی ضایع کردم که قبلا نامردی و امروز لجبازی را بمن نسبت دادی ؟
اما حضرتعالی با توهینات و ادعاهای واهی مرا ناگزیر به پاسخگویی و اتلاف وقت کردی و لذا مرتکب تضییع حقوق من و بقیه کاربران شده ای که امیدوارم متوقف گردد.

سپاس

آخرین ویرایش:

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
" کسی را که از او دانش می آموزید، بزرگ بدارید " اگر رفتار من واقعا برای شما زجرآور هست معذرت می خوام دست و پای شما را هم می بوسم
قول میدم سوال هم نپرسم و دیگه سر راه شما قرار نگیرم
اگر امکانش هم دارید سوالات من رو حذف کنید که از بار علمی تاپیک ها کاسته نشود بووووس
حق بود که به خاطر اون سوال تحلیل دیمر که مدت هاست خستگیش تو تن شما مونده عذرخواهی کنم و اگر فقط به خاطر اینکه من اون مدار دیمر رو نساختم ناراحت شدید میسازم و عکس هاش رو براتون میفرستم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
" کسی را که از او دانش می آموزید، بزرگ بدارید " اگر رفتار من واقعا برای شما زجرآور هست معذرت می خوام دست و پای شما را هم می بوسم
قول میدم سوال هم نپرسم و دیگه سر راه شما قرار نگیرم
اگر امکانش هم دارید سوالات من رو حذف کنید که از بار علمی تاپیک ها کاسته نشود بووووس
حق بود که به خاطر اون سوال تحلیل دیمر که مدت هاست خستگیش تو تن شما مونده عذرخواهی کنم و اگر فقط به خاطر اینکه من اون مدار دیمر رو نساختم ناراحت شدید میسازم و عکس هاش رو براتون میفرستم

درود

بنظر میرسه برداشت شما در هر زمینه ای ناقصه
اگه پس از تسلط بر تحلیل دیمر ، بخاطر من میخوای دیمر را مونتاژ کنی تا ابد اینکارو نکن.
عزیزم باوجودیکه تشکر و تقدیر از زحمات افرادی که برایگان تلاش میکنن ضروریه و حتی حق مطالبه تقدیر دارن اما من هرگز تقدیر و تشکری مطالبه نکردم چه رسد به اینکه پس از آموزش ، اقدام عملی حضرتعالی را مطالبه کنم و نمیدونم چطور نتیجه گرفتی اگه دیمر بسازی یا نسازی کمترین اثری برای من داره !!
اگه کسی پس از آموزش ، با مونتاژ و اقدام عملی موجب افزایش اطلاعات خودش بشه ، گویای همت و پشتکار خودشه و به این علت ممکنه بیشتر مورد توجه اساتید محترم قرار بگیره ولی هیچگونه سود و زیانی برای معلم نداره
همانطورکه اگه کسی از زحمات قابل تقدیر ، تشکر و تقدیر کنه بیانگر شخصیت خودشه و از این جهت ممکنه جهت کسب علم صالح تر بنظر برسه وگرنه تشکر و تقدیر افراد ، کمترین اثر و ثمری برای من نداره.

اما توهینات حضرتعالی که حد و مرزی نداره برای من بسیار مهم و موثره و در عجبم که چطور به خودت اجازه دادی بعد از این وقتی که برات گذاشتم تاکید و اصرار کنی پیام محرمانه داری و صندوق پیامم را تخلیه و آماده کنم که محرمانه بگی علاقمند به الکترونیک هستی و نامردم که زندگی خودمو کنار نمیذارم و شب و روز بهت آموزش نمیدم .

لطفا مانند بقیه کاربران و علاقمندان گرامی به حقوق افراد احترام بگذار و برای دیگران تکلیف غیر قانونی و غیر عرفی مقرر نکن.
من همونم که تاپیک تحلیل دیمر زیر را برای حضرتعالی مطرح کردم و تا تسلط کامل حضرتعالی ادامه دادم بنابرین هرچقدر نامرد باشم لااقل برای تو نامرد و لجباز نبودم.
https://www.irantk.ir/threads/97849-تحلیل-دیمر-مورد-نظر-علاقمندان?p=550197&viewfull=1#post550197

سپاس

آخرین ویرایش:

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
من جزو شاگرد های خنگ هستم یا به عبارتی دیر میفهمم
شما یک سر به این بخش بزن
https://www.irantk.ir/forums/147-بخش-مربوط-به-پاور-Power-Supply
از وقتی من هستم اصلا مدیرش رو ندیدم دیگه چیزی که بلد بودم در خدمت بقیه بودم نه منتی داشتم نه سنتی

شما یک صندوق پیامتون رو خالی کردید 10 بار منت سر من گذاشتید مگه چه کار مهمی انجام دادید میخواهید هر روز من این کار رو برای شما انجام بدهم؟
خدایا آدما چرا این طوری شدن
خودمون به فکر آدم های دیگه نیستیم اونوقت میگیم دولت فکر ما باشه
همه یا بابت پول کاری انجام میدن یا از روی تظاهر
بیش از 10 تا تاپیک شما را خوندم که دیگران سوال پرسیدن با آفرین و احسنت پیگیر سوال هاشون بودید اما هر بار من پرسیدم با چوب و کتک و بی محلی بوده
امروز هم که با آزمایش اومدم سر وقت شما با ذوق نوشتم استاد درسته جواب

خیلی مودبانه ضایع کردید منو جلو بقیه که تو اصلا سوال رو هم نفهمیدی چه برسه به جواب
البته بماند که روز قبلش هم بعد از 7-8 خط توضیح فرمودید قابل راهنمایی نیست
یا شما حوصله جواب دادن دیگه ندارید
یا حوصله سوال های پیش پا افتاده را ندارید
یا کلا من آدم بی ادب و بی هنری هستم که خوشتون نمیاد جواب بدید
اگر اینطوریه شما بفرمایید من بدونم
اگر واقعا تحلیل مدار دیمر رو میخواستم به شخصه برای من تک نفری انجام بدید که اینجا توی سایت مطرح نشه این کارو می کردید؟

اگر هم فکر وقت دیگران هستید و خودتون دوست دارید جواب بدید من هر موقع شما دستور بدید میام پیشتون راهنماییم کنید
که البته چندین بار گفتید هیچ علاقه ای به پاسخگویی ندارید و چنانچه سوالی باشه که به درد جامعه بشری بخوره شاید جواب بدید اونم به آدمش بستگی داره که پرسیده
اگر مثل من خنگ باشه که یک کلام میگید قابل راهنمایی نیست
شما چرا برای زحمت خودتون اینقدر ارزش قایل شدید و برای زحمت من هیچ
من هم ساعت ها به همکارانی که حتی ندیدمشون تلفنی یا تو تلگرام در مورد پاور کمک میدم نه پولی می گیرم نه ماچ
اعتقادم اینه با هر دستی بدم از همون دست پس می گیرم
یادم نمیاد وسیله ای رو هم درست کرده باشم پول گرفته باشم مگه اینکه توی فقر باشم و پولش نیازم باشه
وقتی بهتون گفتم عاشق الکترونیک هستم حرفم رو نگرفتید فقط دوست دارم یاد بگیرم
اون مدار دیمر هیچ وقت و هیچ کجا توی زندگی من نقشی نداره و من ملتمسانه از شما می پرسیدم که فقط و فقط طرز کارش رو بدونم اما این سوال شما در مورد منبع تغذیه که میگید من حتی سوال رو هم نفهمیدم هر روز باهاش مرتبط هستم و 12-13 سال کارم تعمیر پاور هست و حقوق کارمندیم از همین راهه ولی جوابش رو نمیدونم که به چه علت هست با این حال وقتی با توهین و کنایه بخواهید بهم جواب بدید و از شعور و فهم و ... من بگید ارزشی برایم نخواهد داشت و ندانستنم با شرف تر هست
من یکبار تو پیام هام به شما گفتم خیلی نامردید که دیگه بهم کمک نمی کنید ناراحت شدید ولی بییش از 10 بار به ازای هر پست آموزشی شما که خواندم گفتم خدا عمرتون بده استاد خیلی باحالید دمتون گرم و .... اینا رو ندیدید!!!!!
این یک نمونش
https://www.irantk.ir/threads/85779...-تابلوهای-روان?p=553045&viewfull=1#post553045

چند وقت بعدش این سوال رو کردم اما دریغ از یک کلام
https://www.irantk.ir/threads/85779...-تابلوهای-روان?p=554864&viewfull=1#post554864

حتما سوالم پوچ و خنده دار بوده که ارزش جواب نداشته

استاد به خدا من هیچ توقعی ندارم از شما که باید جواب بدید
ولی وقتی زیر اسمتون زده 5555 تا پست داشتید این فکر تو سر من میاد که وای چه آدم خوبی که عاشقانه سوال هارو جواب میده
من اجازه دارم تلفنی با شما صحبت کنم؟ یا شما یک روز منت بگزار بیا محل کارم و ببین من چه جور آدمی هستم که بی ادب منو خطاب کردید

آخرین ویرایش:

A302866A

کاربر
2012-08-03
6
8
با درود و تبریک سال نو
آیا مدار سوئیچینگی سراغ دارید برای تبدیل 12 ولت ماشین به دوبل 50 ولت؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با درود و تبریک سال نو
آیا مدار سوئیچینگی سراغ دارید برای تبدیل 12 ولت ماشین به دوبل 50 ولت؟

درود
ضمن تبریک متقابل
قادر به استفاده از هر نقشه سوئیچینگی با ورودی حدود ۱۲ ولت هستی
زیرا دریافت ۵۰ ولت با تغییرات ناچیزی حاصل میشه بطوریکه اصلاح تعداد دور ثانویه ترانس ، مهمترین تغییره

ضمنا نقشه های متنوعی در انجمن موجوده و استاد رجبی بسیار عزیز توانایی منحصر بفردی در این خصوص دارند.

سپاس

آخرین ویرایش:

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
سلام استاد عید شما مبارک
اگر تغذیه سوییچینگی که ای سی سوییچ سوخته باشه و شمارش معلوم نباشه ما با توجه به اینکه بدونیم پایه های آی سی هر کدام چی هست (vcc-drain-source-gnd-FB )میتونیم ای سی مشابه دیگری که پایه هاش دقیقا به همان شکل آی سی سوخته هست جایگزین کنیم؟
بیشتر از این خاطر میپرسم که رفتار ترانس چاپر با ای سی جدید کار رو خراب نمیکنه؟
یا اینکه فرکانس کلید زنی ای سی مشابه که میگزاریم آیا فرق نمیکنه؟
و اینکه پایه فیدبک ای سی جدید (پایه ای که به کوپلر میره) با توجه به اینکه مدار برای ای سی قبلی طراحی شده با ای سی جدید مشکل ساز نمیشه
مثلا اینکه یک ای سی با 2 ولت در پایه فیدبکش یک عکس العمل داره و ای سی مشابه ای که گذاشتیم با 2 ولت عکس العملش بیشتر یا کمتر باشه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام استاد عید شما مبارک
اگر تغذیه سوییچینگی که ای سی سوییچ سوخته باشه و شمارش معلوم نباشه ما با توجه به اینکه بدونیم پایه های آی سی هر کدام چی هست (vcc-drain-source-gnd-FB )میتونیم ای سی مشابه دیگری که پایه هاش دقیقا به همان شکل آی سی سوخته هست جایگزین کنیم؟
بیشتر از این خاطر میپرسم که رفتار ترانس چاپر با ای سی جدید کار رو خراب نمیکنه؟
یا اینکه فرکانس کلید زنی ای سی مشابه که میگزاریم آیا فرق نمیکنه؟
و اینکه پایه فیدبک ای سی جدید (پایه ای که به کوپلر میره) با توجه به اینکه مدار برای ای سی قبلی طراحی شده با ای سی جدید مشکل ساز نمیشه
مثلا اینکه یک ای سی با 2 ولت در پایه فیدبکش یک عکس العمل داره و ای سی مشابه ای که گذاشتیم با 2 ولت عکس العملش بیشتر یا کمتر باشه

درود

ضمن تبریک متقابل نوروز
هیچکدام از مواردی که اعلام کردی با مشکلی مواجه نمیشه و کار میکنه

سپاس

بالا