آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: دیگه ساده تر از این نمیشه ( تحلیل سوئیچینگ )

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
استاد غزال خسته نباشید
سوییچینگ ۲۴ ولت رو هر کاری میکنم عمل سوییچ رو انجام نمیده ولتاژ خازن ۳۲۰ ولت در قسمت اولیه و ولتاژ ترانزیستو هم مشابه
راهنماییم کنید لطفا

درود
کجاست ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

moienfar

کاربر
2020-01-29
18
19
34
استاد فقط یک نکته امروز سوییچینگ رو با تعویض دیود در قسمت ثانویه را اندازی کردم ولتاژ خروجی سالم گرفتم اما موقع بستن برای تنظیم ارتفاع دیود که بالا بسته بودم او رو پایین تر اوردم و متا سفانه دقت نکردم یکی از پایه ها اتصال کوتاه شد و متوجه موضوع نشدم و به سوییچینگ ولتاژ دادم دیگه روشن نشد که نشد
ایا ربطی به این موضوع داره ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764

درود

عکس نخواستم باید در تاپیک مستقلی مطرح کنی و گزارش کامل و شفاف تنظیم کن که در چه وضعیتی هست و چه اقداماتی کردی و بخش قدرت چه قطعاتی داره
آیا آی سی سوئیچینگ‌داره و ...

ضمنا گفتی دو تا داری آیا هر دو را بهمین صورت اتصال ناخواسته دادی
آیا همینو گفتی ۲۰ تا آپ امپ داره و ۶۰ آمپر میده و قیمتش ۸۰ میلیونه ؟
چطور چنین برد ضعیفی ۶۰ آمپر و ۸۰ میلیونه ؟

مواردی که گزارش کردی فاصله بسیار بسیار زیادی با توانایی بردی داره که تصویرشو ارسال کردی و پیوست کردم بطوریکه این برد عدد این حرف ها نیست .

سپاس

IMG_20200202_000057_891.jpg

آخرین ویرایش:

moienfar

کاربر
2020-01-29
18
19
34
استاد غزال فکر کنم شما من رو اشتباه گرفتید من اصلا همچین مواردی رو تو هیچ تاپیکی نگفتم

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
استاد غزال فکر کنم شما من رو اشتباه گرفتید من اصلا همچین مواردی رو تو هیچ تاپیکی نگفتم

درود

بله اشتباه گرفتم
چون پست قبل از شما این موضوع برد ۸۰ میلیونی رو مطرح کرده بود و منتظر بودم در تاپیک مستقلی مطرح کنه و ادرس اعلام کنه لذا تصور کردم ایشونه
عذرخواهی میکنم.

در هر صورت باید در تاپیک مستقلی مطرح کنی و گزارش کامل و شفاف تنظیم کنی که در چه وضعیتی هست و چه اقداماتی کردی و بخش قدرت چه قطعاتی داره
شماره آی سی سوئیچینگ‌ ؟
دیودی که اتصالی ناخواسته دیده در چه موقعیت و چه بخشی است اگر استنباطم از گزارش شما درست باشه و در ثانویه باشه بعیده که عامل صدمه باشه .

در هر صورت آدرس تاپیک را اعلام کن.

سپاس

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
درود

بله اشتباه گرفتم
چون پست قبل از شما این موضوع برد ۸۰ میلیونی رو مطرح کرده بود و منتظر بودم در تاپیک مستقلی مطرح کنه و ادرس اعلام کنه لذا تصور کردم ایشونه
عذرخواهی میکنم.

در هر صورت باید در تاپیک مستقلی مطرح کنی و گزارش کامل و شفاف تنظیم کنی که در چه وضعیتی هست و چه اقداماتی کردی و بخش قدرت چه قطعاتی داره
شماره آی سی سوئیچینگ‌ ؟
دیودی که اتصالی ناخواسته دیده در چه موقعیت و چه بخشی است اگر استنباطم از گزارش شما درست باشه و در ثانویه باشه بعیده که عامل صدمه باشه .

در هر صورت آدرس تاپیک را اعلام کن.

سپاس

دروود استاد که میگن شما هستین اوایل فکر میکردم نمیخواین کمک کسی کنید بعدا دیدم چفدر متواضع هستین قبلا فکر میکردم تمام قسمت های انواع منبع تغذیه سویچینگ را میدونم و تو تعمیر مشکلی ندارم بعد نشستم از کنجکاوی تاپیک شما رو خوندم دیدم واقعا هیچی بلد نبودم یعنی کودن ترین ادمم با این توضیح شفاف و زیبا قشنگ معنی و مفهوم عملکرد تغذیه ها رو متوجه میشه دم شما گرم که وقت میزارین، استاد یه مبحث راجب منیع تغذیه سویچینگ ترانزیستوری امپ اپ داشتین یادم نمیاد کجا خوندمش پیدا نمیکنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
دروود استاد که میگن شما هستین اوایل فکر میکردم نمیخواین کمک کسی کنید بعدا دیدم چفدر متواضع هستین قبلا فکر میکردم تمام قسمت های انواع منبع تغذیه سویچینگ را میدونم و تو تعمیر مشکلی ندارم بعد نشستم از کنجکاوی تاپیک شما رو خوندم دیدم واقعا هیچی بلد نبودم یعنی کودن ترین ادمم با این توضیح شفاف و زیبا قشنگ معنی و مفهوم عملکرد تغذیه ها رو متوجه میشه دم شما گرم که وقت میزارین، استاد یه مبحث راجب منیع تغذیه سویچینگ ترانزیستوری امپ اپ داشتین یادم نمیاد کجا خوندمش پیدا نمیکنم

درود

نظر لطف شماست.
برای جستجوی هر مبحثی کافیه بالا و سمت چپ صفحه در پنجره جستجو تایپ کنید و مواردی که در انجمن وجود داره توسط گوگل جستجو و معرفی میشه.

اگه میخوای در ارسالات و تاپیک های من جستجو و مطالعه کنی کافیه روی نام غزال کلیک کنی و تاپیک های منو ببینی
.

اما آدرس تحلیل سوئیچینگ ترانزیستوری اینجاست .

https://www.irantk.ir/threads/10529...-ترانزیستوری-)?p=591417&viewfull=1#post591417
البته اولا تحلیل ترانزیستوری به سادگی تحلیل سوئیچینگ نیست .
ثانیا ازآنجاکه تحلیل سوئیچینگ ترانزیستوری رو اخیرا تنظیم و تقدیم کردم که دل و دماغ و حوصله درستی ندارم لذا با حوصله و دقت کافی تنظیم نکردم اما اشکال و خطایی نداره و باید چند بار با دقت مطالعه کنی .

سپاس

آخرین ویرایش:

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
درود

نظر لطف شماست.
برای جستجوی هر مبحثی کافیه بالا و سمت چپ صفحه در پنجره جستجو تایپ کنید و مواردی که در انجمن وجود داره توسط گوگل جستجو و معرفی میشه.

اگه میخوای در ارسالات و تاپیک های من جستجو و مطالعه کنی کافیه روی نام غزال کلیک کنی و تاپیک های منو ببینی
.

اما آدرس تحلیل سوئیچینگ ترانزیستوری اینجاست .

https://www.irantk.ir/threads/10529...-ترانزیستوری-)?p=591417&viewfull=1#post591417
البته اولا تحلیل ترانزیستوری به سادگی تحلیل سوئیچینگ نیست .
ثانیا ازآنجاکه تحلیل سوئیچینگ ترانزیستوری رو اخیرا تنظیم و تقدیم کردم که دل و دماغ و حوصله درستی ندارم لذا با حوصله و دقت کافی تنظیم نکردم اما اشکال و خطایی نداره و باید چند بار با دقت مطالعه کنی .

سپاس

عالی سپاس ارزش ده بار خوندنو داره

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
عالی سپاس ارزش ده بار خوندنو داره

سلام استاد امروز یه برد تغذیه رسیور استارنگ اوردن که قبلا تعمیر خواستن بکنن نشده بدتر یه قسمت های دیگه هم سوخته من شروع به چک کردن قطعات مدار قسمت اولیه و ثانویه کردم قطعات سوخته که شامل زیر است را پیدا و تعویض کردم
دو عدد دیود 4007در قسمت پل دیود سوخته بود، فیوز، ماسفت امپ اپ s2n60 درقسمت ثانویه هم همه قطعات اوکی بود اما پشت برد 3مقاومت که بصورت موازی بهم متصل شده بودن و به پایه سوم ماسفت که همون پایه سورس هست از یکطرف وصل شده و از طرف دیگر به منفی خازن صافی یا گرند قسمت اولیه وصل شده اند که کاملا ترکیده و مقدار مشخص نیست پایه درینم که به ترانس متصل است طبق تجربه قبلی سه مقاومت اسم دی را خارج کردم و چون مقدار معلوم نبود ولی باید درواقع روی پایه ماسفت ولتاژ310 تقریبا باشه از یه مقاومت.82اهم یک وات استفاده کرذم(البته اس ام دی نداشتم) سپس جریان را به وردوی وصل کردم در خروجی مقدار صفر بود. ولی در خازن 10میکرو 50ولت قسمت اولیه ولتاژ12تا13ولت دی سی متغیر داشتم چون قبلا برد دستکاری شده یسری قطعات معلوم نبود بزور تو نمونه دیتاشیت امپ مدارو تکمیل کردم عکس بردم میزارم نظراتتون بگو یه ایسی اسم دی خیلی کوچیک 6پایه هم داره اونم سالم هست فقط قسمت جالب اینه امدم ولتاژ های که به ترانزیستور 2n60رو بگیرم زمانی که اهمترو تو حالت دی سی گذاشتم و یه پراپ را به مثبت خازن صافی گذاشتم و پراپ دیگر را به پایه گیت صدای کلید زنی خیلی سریع بگوش رسید سریع امدم خروجی ببینم ولتاژ دارم دیدم اره 12ولت امده و داره کم میشه تا دوباره صفر شد اصلا یجیز عجیبی یکمم خستم گذاشتمش کنار یه برد دیگه قبلا تعمیر کرده بودم اونو جایگیزین کردم دستگاهو تحویل دادم حالا گفتم در میان بزارم شاید نکته ای بنظر شما بیاد چون خودمو کلافه کرد کلی وقت گذاشتم تا قطعات سوخته را از رو دیتا و مشابهت پیدا کنم. مرسی
http://uupload.ir/files/bbag__20200212_015635.jpg
اگه مشابه این بردم دارین قطعاتو بهم بگین ممنون میشم

آخرین ویرایش:
  • Like
بالا