آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

آموزشی: دیگه ساده تر از این نمیشه ( تحلیل سوئیچینگ )

sonysony

مدیر تعمیرات تخصصی صوتی و تصویری
مدیر تالار
2012-09-20
1,298
6,982
تهران
نقشه مدارو براتون میزارم عکسشو ولی ایا در حد 1ولت ولتاژ کمتر از حد طبیعی باشه و سایر ولتاژ ها صحیح باشه چه عواملی دخیل است متاسفانه کد این ترانزیستور هم وجود نداره که مطمن بشم ولی از جای قرار گیریش این احتمالو دادم

درود . همکار گرامی .
جهت ترتیب صحیح
پی گیری این مشگل را در پستی که ایجاد فرمودید
https://www.irantk.ir/threads/105254
دنبال فرموده و گزارش پایانی و نتیجه را به این پست آموزشی منتقل فرمایید .
متشکرم

آخرین ویرایش:

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران

Mojtaba13665

کاربر vip
کاربر
2018-04-14
41
55
با سلام‌ خدمت استاد اگه میشه لطف کنید در مورد سویچنگ هایی ک به جای آی سی از ترانزیستور استفاده شده توضیح بفرمایید با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
با سلام‌ خدمت استاد اگه میشه لطف کنید در مورد سویچنگ هایی ک به جای آی سی از ترانزیستور استفاده شده توضیح بفرمایید با تشکر

درود

پست ۳۳۷ را مطالعه فرمایید

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
درود

با توجه به اشتیاق علاقمندان به تحلیل سوئیچینگ ترانزیستوری در تاپیک مورد اشاره زیر در فرصت های آتی تقدیم میکنم.
البته ازآنجاکه نقشه معتبری در دسترس نیست و نمونه ای در اختیار ندارم تا صحت تحلیل مورد تست و تایید قرار گیرد ، لذا اطمینان کاملی نسبت به صحت تحلیل ندارم اما از حیث آشنایی با عملکرد و طرز کار آن بخوبی قابل استفاده است.
https://www.irantk.ir/threads/10529...یل-سوئیچینگ-ترانزیستوری-)?p=591418#post591418
سپاس

آخرین ویرایش:

ebiolom

کاربر vip
کاربر
2011-01-21
137
349
سلام ، ممنون از کلیه اساتید بزرگوار سایت خصوصا جناب غزال ، بنده با مدار تغذیه ای مواجه شدم که از ای سی 431ac استفاده شده که پایه های رفرنس و کاتد به هم وصل شده اند میخواستم بدونم در چنین شرایطی عملکرد۴۳۱ چگونه است

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
سلام ، ممنون از کلیه اساتید بزرگوار سایت خصوصا جناب غزال ، بنده با مدار تغذیه ای مواجه شدم که از ای سی 431ac استفاده شده که پایه های رفرنس و کاتد به هم وصل شده اند میخواستم بدونم در چنین شرایطی عملکرد۴۳۱ چگونه است

درود

برای بررسی دقیق باید نقشه را ارسال میفرمودید.
اما اگه پین کاتد و رفرنس شورت بشه ولتاژ خروجی برابر با ولتاژ رفرنس و حدود ۲،۵ ولت میشه.

سپاس

ebiolom

کاربر vip
کاربر
2011-01-21
137
349
ممنون از پاسختون ، مدار مربوط به شارژر هوشمند ۲۴ ولت ۶۰ امپره تقریبا ۲۰ تا اپ امپ داره و نزدیک به ۵ تا ۴۳۱ وکلا دارای پیچیدگی بسیار، قیمتش ۸۰ میلیونه پس ارزش تعمیر داره اما متاسفانه هیچ نقشه ای ازش نیست چندتاشو تعمیر کردم اما ۲ تای دیگه رو دستم مونده عیب جفتش هم اینکه خطای زیاد بودن ولتاژ ورودی رو میده ، اگه شارژرو بالامپ تست سری روشن کنم درست کار میکنه اما مستقیم که به ۲۲۰ میزنی دستور قطع ورودی رو میده ، ببخشید جای بحث اینجا نبود ولی لطف شما باعث شد اینجا ادامه بدم شاید که تجربه جنابعالی راه گشا باشد شارژر: mastervolt ldr2 24/60

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
ممنون از پاسختون ، مدار مربوط به شارژر هوشمند ۲۴ ولت ۶۰ امپره تقریبا ۲۰ تا اپ امپ داره و نزدیک به ۵ تا ۴۳۱ وکلا دارای پیچیدگی بسیار، قیمتش ۸۰ میلیونه پس ارزش تعمیر داره اما متاسفانه هیچ نقشه ای ازش نیست چندتاشو تعمیر کردم اما ۲ تای دیگه رو دستم مونده عیب جفتش هم اینکه خطای زیاد بودن ولتاژ ورودی رو میده ، اگه شارژرو بالامپ تست سری روشن کنم درست کار میکنه اما مستقیم که به ۲۲۰ میزنی دستور قطع ورودی رو میده ، ببخشید جای بحث اینجا نبود ولی لطف شما باعث شد اینجا ادامه بدم شاید که تجربه جنابعالی راه گشا باشد شارژر: mastervolt ldr2 24/60

درود

هر عیبی باشه درست میشه تاپیک مستقلی مطرح و ادرسشو اینجا اعلام کن
البته لااقل باید نقشه محدوده معیوب را بکشی.

سپاس

آخرین ویرایش:

moienfar

کاربر
2020-01-29
18
19
34
استاد غزال خسته نباشید
سوییچینگ ۲۴ ولت رو هر کاری میکنم عمل سوییچ رو انجام نمیده ولتاژ خازن ۳۲۰ ولت در قسمت اولیه و ولتاژ ترانزیستو هم مشابه
راهنماییم کنید لطفا

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال
بالا