آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پاور الگانس روي سيم سبز 25 ميلي ولت و روي سيم بنفش 5 ولت دارد، اما پاور روشن نميشود

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام
به عنوان مثال سیم سبز در شکل زیر ظاهرا به خازن الکترولیتی آبی متصل است ببین آن خازن سالم است و یا قطعات دیگر.....

DSC_0075.jpg

metalmgm

کاربر
2012-09-30
146
145
ايران
خازن سنج ندارم، ظاهرا سالم است، خازن نمونه هم ندارم جايگزين كنم.
ولي از نظر اتصال كوتاه چك كردم مشكلي نداشت.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام
شما پشت فیبر مدار چاپی محل خازن و محل اتصال سیم سبز را بصورت رنگی مشخص کن ببینیم که این سیم سبز به کدام قطعات وصل میباشد حتی قطعات متصل به سیم سبز را از پشت فیبر و هم آنطرف فیبر مشخص کن تا تحلیل راحتتر شود

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان

سلام دوست خوبم مراحل تست پاور رو برات مینویسم ببین کدومه و ایراد از کجاست
وقتی یک پاور خام رو برای تعمیر میارن پیش من این مراحل رو بکار میگیرم و یکراست سراغ هیچ قطعه ای نمیرم
1- سیم سبز و مشکی رو بهم اتصال میدم و به دقت گوش میدم ببینم پاور روشن میشه و ایا اگر روشن میشه از داخلش به جز صدای فن صدای دیگه ای میاد
اگه روشن شد و یک صدای ریز داشت خازن ntc داخلش سوخته یا نیمسوز شده عوضش میکنم ( چون تصویر نمیده )
2- سیم بنفش و زرد رو به هم اتصال مید م این اونموقع است که در مرحله اول روشن نشده بود ( اگه روشن شد که هیچ آی سی مدار سالمه اما اگر نه آی سی مدار سوزونده)
3- پاور رو باز میکنم و داخلش رو نگاه میکنم پشت و روی مدار رو اگه جایی سوختگی داشته باشه یا قلع مردگی داشته باشه اونجارو تمیز کرده و درست میکنم
4- اگه باز نشد شروع میکنم به تست که در دو مرحله است

الف - قسمت 220 ولت که خازنها و بوبینها اونارو مشخص کرده ( این قسمت وقتی فیوز سالم باشه معمولا سالمه )
ب - قسمت 12 ولت که اونم قسمت ورودی و خروجی پاوره
در این قسمت مواردی که بیشترین دردسر را دارند دیود ها ی روی هت سینگ و همینطور مقاومت کوچکی است که در کنار آها است و خازنهای
پراکنده در این قسمت ها دقت داشته باش اگه رنگ سیم پیچ ها تغییر کرده باشه اونارم باید تعویض کرد
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه تا بگم
موفق باشی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: metalmgm

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
وقتی قطعات روی هیت سینک قسمت 220 ولت می سوزند،قطعات متصل به آنها نیز دچار مشکل می شوند .احتمال زیاد ترانزیستور ( C945 ) یا دیود زنر نزدیک قطعاتی که سوخته بودن نیز دچار مشکل هستند .مشکل شما روی قسمت 220 ولت هست .فعلا اون قسمت رو رفع کنید تا مشکل نوسان حل بشه و قدم به قدم بریم جلو .

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام
من منظور همانند شکل زیر مسیر قطعات متصل به سیم سبز را مشخص کن من فکر میکنم خازن الکترولیتی به سیم سبز وصل نیست مثل خط مشکی که سیم سبز به دو مقاومت علامتگذاری شما وصل است چون روی فیبر زیاد مشخص نیست
با علامتهای خط رنگی مشخص بکن

1p.jpg

آخرین ویرایش:
بالا