آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربرد Shuttle MS52P v5.0

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
سلام دوستان و اساتید محترم
یک مادربرد قدیمی اینجا هست ddr1 - 478 که یکی از دوستام آورد دیگه مجبوری گرفتم قدیمی و ارزش تعمیر آنچنانی نداره ولی بنده خدا هم دستش تنگ بود گرفتم تا با کمک شما براش درست کنم
عرض شود به خد شما که این مین روشن میشه دیباگر کد نمیده- همون اول که روشن میکنی دیباگر چراغ ریست روشن میشه و کمتر از یک ثانیه بعد خاموش میشه ریست... چراغ کلاک هم روشنه
- سی پی یو رو عوض کردم نشد
مین رو شستشو دادم ( خیلی خاک داشت)
بانک CPU شستشو شد
اما باز هم جواب نداد
کلیر سیموس هم کردم
لطفا راهنمایی کنید دیگه کجا رو تست کنم
با تشکر :joyous:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
روشن و خاموش شدن چراغ ریست نرمال هست یعنی سیستم هنگ نکرده .چراغ کلاک هم چون روشنه پس CPU داره کار می کنه .شما لطفا وضعیت بقیه چراغ ها رو هم اعلام بفرمائید مثل چراغ IRDY,FRAME و همچنین وضعیت ولتاژهای قسمت های مختلف از جمله پل شمالی و جنوبی و پایه های کریستال پل جنوبی و I/O .باتری بکاپ رو تعویض و تست کنید،اگه مقدور هست بایوس رو پروگرام کنید .وضعیت بوق های حین بوت رو هم اعلام کنید تا وضعیت مادربرد روشن تر بشه .بیشترین مورد این مدل مربوط می شه به بایوس و I/O .منتظر اعلام نتیجه
موفق باشید

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
دوست عزیز سلام شما ابتدا برق مادر برد را وصل کنید ولی مادر برد را سوئچ نکنید دستتان را در همین حالت روی چیپ جنوبی یا ای او بگذارید اگر یکی از اینها به هر عنوانی داغ کرد (توجه داشته باشید این مراحل قبل از روشن شدن مادر برد است ) همان خراب است
احتمالا چهل درصد ای او
و شصت درصد پل جنوبی

یا حق یا علی

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا توصیه دوست عزیزمون رو انجام بدید و ببینید حرارت چیپ ها نرمال هست یا نه و نتیجه رو اعلام بفرمائید .برای ولتاژگیری ولتاژهای CPU یا همون مدار PWM باید از سر سلف ها و پایه های فت های مدار PWM اندازه بگیرید .به اینصورت که پراب مشکی به گراند و پراب قرمز به یکی از سرهای سلف یا پایه های فت ها .در مورد چیپ ها مثل پل شمالی و جنوبی و I/O و آی سی کلاک باید از خازن های SMD اطراف چیپ ولتاژگیری کنید .ولتاژ دو سر کریستال پل جنوبی ( بشکه ای 32 کیلوهرتز ) و پین سوئیچ هم مهمه .براتون بلوک دیاگرام قسمتهای مختلف همراه با ولتاژها رو می ذارم ،امیدوارم مفید واقع بشه .

پیوست‌ها

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
دوست عزیز ، روشن بودن چراغهای
IRDY ,frame ، نشانه خرابی چیپ جنوبی هست . به عنوان آخرین کار شاید ریسولد کنید و جواب بگیرید .

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست عزیز ، روشن بودن چراغهای
IRDY ,frame ، نشانه خرابی چیپ جنوبی هست . به عنوان آخرین کار شاید ریسولد کنید و جواب بگیرید .

دوست عزیز
می شه دلیل و منبع اینکه روشن بودن چراغ های IRDY,FRAME نشانه خرابی چیپ جنوبی است رو بفرمائید لطفا .

بالا