آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربرد MSI K9A2 Platinume ver 2

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
سلام وادب
دوست عزیز وقتی مادر برد به اینصورت رندوم بالا میاد شما مشکل لحیم سردی دارید که بیشتر در پل هست .شما ناخواسته فشار روی برد و قطعات وارد میکنید و گاهی اتصال برقرار میشه.
تجربه من میگه که اگر گاهی مادر برد بدون هیچ مشکلی بالا میاد و دوباره بوت نمیشه مشکل مربوط به لحیم سرد مدار هستش.

این لحیم سردی بیشتر از کدوم قسمت میتونه باشه ؟

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
این لحیم سردی بیشتر از کدوم قسمت میتونه باشه ؟
سلام وادب
دوست عزیز میتونی فشار مستقیم روی مرکز پل جنوبی وارد کنی و در همین حین مادر برد رو استارت کنید.یا میتونید 20 یا 30 ثانیه بدون اضافه کردن مایع فلکس حرارتش بدید و بلافاصله روشن کنید.

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
سلام وادب
دوست عزیز میتونی فشار مستقیم روی مرکز پل جنوبی وارد کنی و در همین حین مادر برد رو استارت کنید.یا میتونید 20 یا 30 ثانیه بدون اضافه کردن مایع فلکس حرارتش بدید و بلافاصله روشن کنید.

دوست من مشکل از لحیم سردی پل جنوبیه.
خوب یه سوال.
طرز درست هیت دادن چیپ جنوبی به چه طریقیه ؟ دوست دارم از تجربتون استفاده کنم.
و اینکه آیا میشه فقط با هیتر هیت داد یا به سشوار صنعتیم نیازه ؟
ممنونم

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست من روش خودم رو برات توضیح میدم .
ابتدا دور تا دور پل رو خمیر فلکسی جنس مرغوب میمالم.بعد با هیتر طوری خمیر داغ میکنم و مادر برد رو کج میکنم تا مایع زیر چیپ بره(هر طرف رو که گرم میکنم مادر برد رو کج نگه میدارم تا مایع به اون سمت خوب نفوذ کنه و برای 3 طرف دیگه هم همینطور)بعد در دمای 450 و فشار باد نصف مقدار ماکزیمم بمدت حدودا 90 ثانیه دایره وار روی چیپ حرارت میدم.باید دهنه خروجی باد هم ماکزیمم باشه.صبر میکنم تا چیپ سرد بشه و خمیر سیلیکون میزارم .اگر جواب داد حتما یک فن هم برای خنک کردنش روش نصب میکنم.
البته شاید اساتید بگن که غیر حرفه ای و اصولی نیست ولی برای من این روش بارها جواب داده.
با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
درود
اتفاقا منم برای هیت دادن از همین روش استفاده می کنم .روی خمیر فلکس خوب تاکید می کنم که حتما حتما مارک مرغوب باشه .برد رو چند ثانیه ای از زیر چیپ هم حرارت می دم و سپس از رو دما رو پله پله می رسونم تا 450 درجه و از یه تکه فویل هم برای پوشوندن بقیه قسمتهای نزدیک محل هیت دادن استفاده می کنم تا احیانا قطعه ای پرت یا دچار مشکل نشه .ولی در کل اگه برد به یه چهارچوب فلزی توسط تسمه وصل بشه و از زیر هم حرارت داده بشه بنظرم نتیجه بهتری بشه گرفت .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام
من نظر استادانم را خواندم
ولی به نضر بنده حقیر شما موقع روشن کردن بهتر اول فن گرافیک رو نگاه کنی اگه کم میچرخه یا تند میچرخه خازنها و رگلاتور نزدیک به چیپ گرافیک رو چک کن
چون برام پیش اومده که ایراد از این ها بوده
دوم مگه نگفتی باطری رو در میاوردی درست میشد خوب اینطور برام پیش اومده که با یک باطری سطح پایین درستش کردم
اینطور که اول باطری 2035 مادربرد رو در اوردم و به جاش باطری 2025 رو جازدم بعد 5 دقیقه یک باطری نو انداختم و مشکل حل شد
در ضمن موقع کیلر سیموس کردن باید برق سیتم به مدت یک ساعت قطع باشه چون خازنهای پاور تو خودشون ولتاژ نگه میدارن یا حداقل پاور از مین جدا بشه
موفق باشی

آخرین ویرایش:

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوستان رسولد کردم ولی الان بعد از رسولد استارت نمیزنه ! 5 ولت هم روی پین پاور ندارم! فقط چراغ چک مادربرد روشن میشه !!

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
درود
باطری سیموس و آیسی بایوس را تعویض و سپس پروگرام کنید
نتیجه را اطلاع رسانی کنید
سپاس

کاش قبل از هیت دادن این مرحله بالا را هم انجام میدادید . وقتی داخل ستاپ رفتید احتمال خرابی بایوس هم زیاد بوده . همچنین سوکت سی پی یو را هم باید چک میکردید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: javid.1

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
به چیپی که هیت دادین دقت کنید که از 4 طرف ارتفاعش از سطح برد به یه اندازه باشه .احتمال اینکه چیپ موقع هیت دادن نشست کرده باشه هست .اگه اینطوری شده باید چیپ رو ریبال کنید .

بالا