آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربرد MSI K9A2 Platinume ver 2

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوستان این مادربرد خودمه و دچار این مشکل شده!

ولی من موندم چی شده که یهو اینجوری شده!

من سیستم رو خاموش کردم و روز بعد که میام میبنم سیستم روشن نمیشه!

سیستمم بازم اینجوری شده بود ولی با برداشتن باتری بایوس و clear کردن بایوس مشکل حل شده بود.کلا هر دفعه اینجوری میشد با همین کار مشکل بر طرف میشد.

ولی اینبار دیگه مشکل حل بشو نیست و موندم دلیلش چیه!

2014-06-21-18-45-35_photo.jpg2014-06-21-18-45-48_photo.jpg

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا باتری رو چک کن ،بعضی از مادربرد ها اگه ولتاژ باتری افت پیدا کنه روشن نمی شن ،پین های پاور رو از مادربرد جدا کن و بصورت دستی با اتصال سیم های سبز و مشکی امتحان کن ببین خود پاور روشن می شه یا نه .اگه مشکل حل نشد،مادربرد رو از کیس خارج و همه قطعات رو ازش جدا کن .همه قسمت های مادربرد رو با تینر فوری شستشو بده .بعد از اطمینان از خشک شدن ،سیستم رو با حداقل قطعات یعنی CPU و رم و کارت گرافیک روشن و تست کن .موارد رو امتحان و نتیجه رو اعلام کنید .ایشالا که مشکل حل بشه و نریم مرحله بعدی
البته با توجه به روشن بودن چراغ چک مادربردتون احتمال مشکل دار بودن پاور منتفی هست مگه اینکه این چراغ ،با رنگ های مختلف روشن بشه و این رنگ معنی خاصی داشته باشه .
موفق باشید

آخرین ویرایش:

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوست خوبم
ابتدا باتری رو چک کن ،بعضی از مادربرد ها اگه ولتاژ باتری افت پیدا کنه روشن نمی شن ،پین های پاور رو از مادربرد جدا کن و بصورت دستی با اتصال سیم های سبز و مشکی امتحان کن ببین خود پاور روشن می شه یا نه .اگه مشکل حل نشد،مادربرد رو از کیس خارج و همه قطعات رو ازش جدا کن .همه قسمت های مادربرد رو با تینر فوری شستشو بده .بعد از اطمینان از خشک شدن ،سیستم رو با حداقل قطعات یعنی CPU و رم و کارت گرافیک روشن و تست کن .موارد رو امتحان و نتیجه رو اعلام کنید .ایشالا که مشکل حل بشه و نریم مرحله بعدی
البته با توجه به روشن بودن چراغ چک مادربردتون احتمال مشکل دار بودن پاور منتفی هست مگه اینکه این چراغ ،با رنگ های مختلف روشن بشه و این رنگ معنی خاصی داشته باشه .
موفق باشید

اولا ممنون از وقتی که میذارید.
باترب رو چک کردم ولتاژ 3.3 هستش.
پاور هم مشکلی نداره و همه ولتاژها درستند.
زرد : +12.21
قرمز : +5.17
نارنجی : +3.42
آبی : -12.02
بنفش : +5.17

با تینر میشورم اعلام میکنم

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ممنون که تست کردین .باتری رو خارج از مادربرد ولتاژگیری و در صورت امکان تعویض کنید .

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
من یه نکته ای یادم رفت بگم.
وقتی سیستم روشن میشه فن گرافیک با تمام دور میچرخه.مثل حالت فول لود!! بعد چند ثانیه بایوس یک بوق بلند و دو بوق کوتاه میزنه .

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
من یه نکته ای یادم رفت بگم.
وقتی سیستم روشن میشه فن گرافیک با تمام دور میچرخه.مثل حالت فول لود!! بعد چند ثانیه بایوس یک بوق بلند و دو بوق کوتاه میزنه .

درود
دوست گرامی یک بوق بلند و دو بوق کوتاه مربوط به گرافیک است
اسلات گرافیک را با تینر 10000 و یا اسپری خشک ناهید به همراه مسواک شستشو دهید
چنانچه جواب نگرفتید با گرافیک دیگر تست و نتیجه اطلاع رسانی کنید
سپاس

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
سیلیکون زیر هیت سینک ها و CPU رو چک کردین؟چرخیدن فن با دور بالا همون اول روشن کردن یا می تونه ایراد خود فن باشه یا حرارت .در ضمن باتری رو هم عوض کنید .اگه خیلی وقته از باتری استفاده می کنید یه جورایی بعیده همچی ولتاژی بده .به توصیه دوستان هم عمل کنید و اعلام نتیجه بفرمائید.موفق باشید.

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
باتری تعویض شد.
برد با الکل ایزو شسته شد.تینر نداشتم فردا با تینر 20000 میشورم اطلاع میدم.
خمیر سیلیکون زیر سی پی یو و چیپ گرافیک هم تعویض کردم.همچنان یک بوق کوتاه دو بوق بلند

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
باتری تعویض شد.
برد با الکل ایزو شسته شد.تینر نداشتم فردا با تینر 20000 میشورم اطلاع میدم.
خمیر سیلیکون زیر سی پی یو و چیپ گرافیک هم تعویض کردم.همچنان یک بوق کوتاه دو بوق بلند
درود
3 تا اسلات PCI EXP در مادربرد شما وجود دارد
بر روی هر 3 تای آن امتحان کنید
معمولا فت هایی اطراف اسلات PCI EXP وجود دارد آنها را نیز چک کنید
سپاس

بالا