آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادر بورد GIGABYTE مدل GA-M52L-S3

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام

مادر بورد GIGABYTE مدل GA-M52L-S3 تصویر نمیدهد.
اقدامات انجام شده:
کلیر سیموس-تعویض رم گرافیک پاور انجام شده و مادر بورد خارج از کیسه و فقط CPU رم و گرافیک بهش وصله.
ابتدا که سیستم سویچ میکنم کد C1 ظاهر میشه سپس چراغ ریست دیباگر سه تا جرقه سریع میزنه و دوباره کد C1 رو نشون میده این کار رو سه بار انجام میده و در آخر کد 25 و چراغ کلاک پر نور میشه و یک بوق بلند میزنه.
چراغ ولتاژهای دیباگر هم -12 +12 +3.3 +5 و کلاک روشن میمونن و ریست خاموش.
دوستان اگه نظری دارن کمک کنن راستی ولتاژ باطری هم 4.7 بود!(جل الخالق شاید مالتی میترم خرابه).

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام دوست عزیز اول اون تک بوق بوق سلامت است اولین کار رم رو در بیار ببین بوق ممتد میزنه و دیباگر چه کدی رو نشون میده بعد از گرافیک 256 و از پورت DVIگرافیک استفاده کن اگه تصویر نداد این خازن و فت ها رو عوض کن واگه نشد روی چیپ کمی فشار بیار و دستگاه رو روشن کن.برات کلی نوشتم امیدوارم کمکی کرده باشم. نتایج رو اعلام کن

پیوست‌ها

• 157.4 کیلوبایت بازدیدها: 279

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
سلام

مادر بورد GIGABYTE مدل GA-M52L-S3 تصویر نمیدهد.
اقدامات انجام شده:
کلیر سیموس-تعویض رم گرافیک پاور انجام شده و مادر بورد خارج از کیسه و فقط CPU رم و گرافیک بهش وصله.
ابتدا که سیستم سویچ میکنم کد C1 ظاهر میشه سپس چراغ ریست دیباگر سه تا جرقه سریع میزنه و دوباره کد C1 رو نشون میده این کار رو سه بار انجام میده و در آخر کد 25 و چراغ کلاک پر نور میشه و یک بوق بلند میزنه.
چراغ ولتاژهای دیباگر هم -12 +12 +3.3 +5 و کلاک روشن میمونن و ریست خاموش.
دوستان اگه نظری دارن کمک کنن راستی ولتاژ باطری هم 4.7 بود!(جل الخالق شاید مالتی میترم خرابه).
درود
ماژول های رم و گرافیک را با تینر 10000 یا اسپری خشک ناهید به همراه مسواک شستشو دهید و باتری سیموس را نیز از مدار خارج کنید
اطلاع رسانی کنید
سپاس

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
درود
ماژول های رم و گرافیک را با تینر 10000 یا اسپری خشک ناهید به همراه مسواک شستشو دهید و باتری سیموس را نیز از مدار خارج کنید
اطلاع رسانی کنید
سپاس

سلام دوست عزیز
کلیه کارهایی که فرمودید صورت گرفت و تفاوتی ایجاد نشد.

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام دوست عزیز اول اون تک بوق بوق سلامت است اولین کار رم رو در بیار ببین بوق ممتد میزنه و دیباگر چه کدی رو نشون میده بعد از گرافیک 256 و از پورت DVIگرافیک استفاده کن اگه تصویر نداد این خازن و فت ها رو عوض کن واگه نشد روی چیپ کمی فشار بیار و دستگاه رو روشن کن.برات کلی نوشتم امیدوارم کمکی کرده باشم. نتایج رو اعلام کن
سلام
فرمایشات شما هم انجام شد. اون تک بوق نبود ظاهرن آخرای بوق دو تا بوق کوتاه به بوق بلند میچسپونه که من فکر میکردم یک بوقه-آره رم رو در بیاری بوق ممتد میزنه و دیباگر کد C1 رو میده- گرافیک 256 و پورت DVI هم جواب نداد- فشار روی چیپ هم کار ساز نبود-اما پیرو فرمایش شما راجب فت ها و خازنها متوجه اتصال کوتاه بودن دو پایه خازن WEC10 شدم خازن رو از روی برد خارج کردم که مشخص شد خود خازن اتصال کوتاه نیست و جاهاش روی برد اتصال کوتاهه همچنین هر دو پایه دو تا خازن SMD که تو تصویر نشون دادم هم اتصال کوتاهند و قسمتهای از فتها هم که ستاره دارند اتصال کوتاهند یعنی کلا تو این عکس هرچی قرمز هست همه به هم اتصال کوتاهند و مولتیمیتر بوق میزنه. شماره اون دوتا فت K3918 است به نظر شما فتها خرابن؟

21062014613.jpg

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام دوست عزیز سعی کن فت ها رو خارج از مین تست کن اگر شرتی داشت تعویض کن (قهوه ای شدن فت ها نشانه داغ شدن و سوختن است)امکان خرابی smdهای خازن هم هست ولی اول فت ها رو تست کن.اعلام نتیجه

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز شما قبل از این کارا ابتدا سی پی یو رو تعویض نمایید c1 اصولا مخفف cpu هم می باشد و 25 هم جزو کدهای عدم تصویر می باشد.بعد برید سراغ مراحل بعدی

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام دوست عزیز سعی کن فت ها رو خارج از مین تست کن اگر شرتی داشت تعویض کن (قهوه ای شدن فت ها نشانه داغ شدن و سوختن است)امکان خرابی smdهای خازن هم هست ولی اول فت ها رو تست کن.اعلام نتیجه

سلام
فتها رو درآوردم و خارج مین تست کردم سالمند جای فتها اتصال کوتاه ها برقرار بود خازنهای smd رو هم خارج کردم و تست کردم هیچکدوم اتصال کوتاه نبودن و جای اونها اتصال کوتاه بود راستی بایوس هم با آخرین ورژن زدم هیچ تفاوتی نکرد. مشکل تو این قسمت نیست.نقشه این مین رو از کجا میشه گیر آورد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
دوست عزیز شما قبل از این کارا ابتدا سی پی یو رو تعویض نمایید c1 اصولا مخفف cpu هم می باشد و 25 هم جزو کدهای عدم تصویر می باشد.بعد برید سراغ مراحل بعدی
سلام دوست عزیز پیرو فرمایش شما cpu خودش که AMD Athlon 64 x2 بود رو با cpu AMD Athlon II تعویض کردم که هیچ فرجی حاصل نشد.

بالا