آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل نصب نشدن ویندوز در لپ تاپ asus x551

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
با سلام خدمت اساتید
مشکل نصب ویندوز روی دستگاه ایسوس x551 دارم و به این صورته که تمام مراحل تنظیمات بایوس و بوت انجام میشه حتی دستگاه شروع به بوت شدن میکنه اما متاسفانه بمحض لود ارم ویندوز سیستم ریستارت میشه و چون خودم فروشنده هستم روی 2 تا لپ تاپ همین مدلی هم چک کردم که متاسفانه اونا هم همینطوره
ضمنا با ویندوز 7 و 8 تست کردم اما جواب نگرفتم
ممنون میشم دوستان کمک کن

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
کار این نرم افزار چیه؟از انجایی که تو دو دستگاه دیگه هم همین مشکل رو داریم فکر نمیکنید عیب از لپ تاپ نباشه؟
واسه هارد منظورتونو متوجه نمیشم

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
ایا دستگاه نواست ؟
بعداز لود ویندوز ریست میشود یا صفحه ابی بعد ریست ؟
یه بایوس بزن البته قبلش بک اپ یادت نره
سی دی ویندوزت رو عوض کن

niki172

کاربر
2014-05-05
58
109
دوست عزیز
از توی تنظیمات بایوس و توی تنظیمات security یه گزینه داره که اجازه نوشته شدن اطلاعات روی mbr رو کنترل می کنه اسم دقیقشو یادم نیست چی بود ولی اگر پیداش کردی disable اش کن به فرمایش دوستمون هم عمل کن و mode هارد رو در تب advanced بذار روی AHCI
یه چیز دیگه هم که البته ربط مستقیمی به بحث نداره برای راحتی کارت اگر لپ تاپ آک رو میخوای بفروشی همون اول هاردشو با نرم افزارهای مدیریت پارتیشن حذف کن و بر اساس MBR پارتیشن بندی کن نه Dynamic یا GPT تا بعدها خودت و مشتری به دردسر نخوری.

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
سلام
اره دستگاه نو و آک بود و هر سه دستگاهی که روشون کار کردم نو بودن
نه صفحه آبی نمیاد به این صورته وقتی که بوتم رو انتخاب میکنم (یا از روی dvd یا فلش)کار بوت انجام میشه و سیستم میره رو نصب اما متاسفانه همون ابتدا وقتی که لوگوی ویندوز میخواد لود بشه ظرف حدود 5 ثانیه مکث و دوباره ریست میشه
بازم تاکید میکنم رو هر 3 تا دستگاه همین حالت پیش میاد
با سپاس
با هارد هم چشم چک میکنم

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام و ادب
دوست عزیز نگفتید تنظیمات رو تو بایوس چک کردید یا نه بر اساس گفته دوستمون niki .
دقیق رو چه مودی بود و به چی تغییر دادید.
اگر میتونید هارد رو در بیارید و با نرم افزار اکرونیس تحت ویندوز پارتیشن بندی کنید.

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
یه کار دیگه هم میشه کرد ینی من که خیلی گیر میکنم اینطوری ماست مالی میکنم البته حرفه ای نیست اما کار انجام میشه اونم اینه که هارد رو باز کنی روی یه سیستم یا لپ تاپ ویندوز 8 یا 8.1 نصب کنی و برگردونی روی لپ تاپ

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
با سلام
از تاخیر عذر میخوام مسافرت اجباری پیش امد در پاسخ به رهنمایی دوستان اول اینکه بله هارد رو AHCI گذاشتم اما بازم مشکل پابرجاست و تمام تنظیمات بایوس رو هم طبق گفته اساتید مو به مو انجام دادم اما....
در مورد در اوردن هارد و نصب WIN 8 این سوال رو دارم که هارد رو روی چه لپ تاپی بزارم آیا باید دقیق از همین نمونه لپ تاپی که مشکل دار هست باشه یا فرقی نداره؟؟؟؟

بالا