آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک برای ساخت کویل DD برای فلزیاب Serbian Most Wanted

majid2991

کاربر
2009-08-13
42
91
با سلام خدمت اساتید گرامی

من الان مدتی هست که دارم روی فلزیاب Serbian Most Wanted کار میکنم و توی ساخت کویلش به مشکل بر خوردم

من تا بحال کویل DD نساختم و در مورد Null کردنش هم هیچ اطلاعاتی ندارم

لطفا اگه کسی اظلاعاتی درمورد ساخت و تنظیم دستگاه داره راهنماییم کنه

بعد از تستش نتایج آزمایش هاش رو میگم. ولی اون طور که توی فیلم های تستش دیدم واقعا دستگاه قوی و بی خطایی هستش و برد بالایی داره.

به نظرم دوستان بجای این همه دستگاه ضعیف و بی خود که توی نت هست بیان سر این کار کنن که ارزش وقت و هزینه رو داشته باشه.

اینم عکس بردش:
70.jpg

آخرین ویرایش:

majid2991

کاربر
2009-08-13
42
91
میبخشد دوست عزیز این ویدئو رو خودم قبلا دیدم

توی یوتیوب هر چی سرچ کردم فقط درمورد tgsl و فلزیاب های دیگه اومده بود

اگه امکانش هست راهنماییم کنید که برای تنظیم مدار از کجا باید شروع کنم

آقای smity توی ژئوتک اینو بهم گفتن که زیاد سر در نیاوردم از حرفاش:

Put a capacitor in parallel coil TX (100-150 nan) and remeasure the frequency in the circuit.
It should be 7000-10000Hz. After that, pick up the loop capacitor RX. Ferrite should "cut" at GB about 20 k

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: w_mirzaii

mehrdad1971s

کاربر
2013-06-09
97
228
تهران
درود دوست عزیز این دستگاه رو من ساختم همچین تعریفی نداره با این حال روش تنظیم کویل DD این مدار رو عرض میکنم اگر اسکوپ دم دست دارین یکی از کویل D رو ثابت کرده پروب اسکپ رو به یک سر ورودی TX میزنید موجی رو که سینوسی هستش سعی کنید به خط DC برسونید ( موج سینوسی منحنیش از بین بره )حدودا 80 میلی ولت خواهد شد در این حالت دستگاه شما تنظیم هست این دستگاه هرچند دارای تفکیک هست اما به رطوبت و چمن خیس حساس هستش که باید در نظر داشته باشید . در صورت این که به اسکوپ دسترسی ندارین با اهمتر رنج ولتاژ اون رو تو 200 میلی آمپر گذاشته و هر چه میتونین به حد اقل برسونید و در نظر داشته باشید اهمتر شما باید دقت کافی رو داشته باشه . استفاده از LM308 مرغوب رو شدیدا توصیه میکنم که اگه مرغوب نباشه بیشتر از نصف قدرت مدار کم میشه .................. موفق و پیروز باشید

آخرین ویرایش:
بالا