آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم تصویر در مادربرد ام اس آی (MSI) مدل P4M900M3

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود بر همه دوستان
مادبردی بدستم رسیده که دارای ایراد
عدم تصویر میباشد
مادبرد موصوف از لحاظ ظاهری ایرادی ندارد
متاسفانه فایل بایوس مادربرد فوق را نتونستم گیر بیارم
در سایت رسمی MSI مدل فوق وجود دارد اما با پسوند (مثل P4M900M3-F)
وضعیت دیباگر بدین شرح است
چراغ های تغذیه همگی روشن هستند - Clock هم روشن با نور خوب اما چراغ Frame با نور کم یکسره روشن است و حدود 5 ثانیه پس از سوئیچ چراغ ریست یکبار روشن و دوباره خاموش میشود و با انجام ریست دستی نیز ریست میشود
Cpu گرم میشود و پس از 10 ثانیه دست را میسوزاند و Vcore را داریم (1.36 ولت)
دیباگر کدی هم نمیدهد و چراغ IRDY نیز خاموش است
تصویری از مادربرد فوق ضمیمه میکنم
سپاس

نکته : با توجه به اینکه دوربینم دم دست نبود عکس فوق را از اینترنت گرفته ام

maticna-ploca-msi-p4m900m3-l-slika-19255032.jpg

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام خدمت استاد گرامی آقای SKYCITY
سوکت CPU رو از نظر دیسکانکتی یا کج بودن پایه ها تست کنید .وصل نشدن پایه ها می تونه باعث داغ شدن بیش از حد CPU بشه .با یه CPU دیگه تست کنید .مادربرد رو شستشو بدید ،باتری بایوس رو عوض کنید، .رو وبسایت MSI هم این مدل با دو تا پسوند L و F موجود هست که از نظر سخت افزاری فرقی با هم ندارن .شما جفتشونو امتحان کنید ،ضرری که نداره.

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
سلام خدمت استاد گرامی آقای SKYCITY
سوکت CPU رو از نظر دیسکانکتی یا کج بودن پایه ها تست کنید .وصل نشدن پایه ها می تونه باعث داغ شدن بیش از حد CPU بشه .با یه CPU دیگه تست کنید .مادربرد رو شستشو بدید ،باتری بایوس رو عوض کنید، .رو وبسایت MSI هم این مدل با دو تا پسوند L و F موجود هست که از نظر سخت افزاری فرقی با هم ندارن .شما جفتشونو امتحان کنید ،ضرری که نداره.
درود
سوکت cpu رو قبلا هم بررسی کرده بودم
ایرادی نداره
بایوس هم چندین بار زدم
بدون بایوس هم همچنان چراغ Frame روشن است
با بررسی بیشتر متوجه داغ شدن زیاد 2 تا فت کنار آیسی بایوس و اسلات رم شدم که در تصویر مشخص کردم البته با تست بازر بوق نمیزنه و ولتاژ 5 و 2.5 را در P3055LDG و همچنین ولتاژ 4 و 1.5 را در فت دیگر داریم
کد یکی P3055LDG و دیگری APM3023N هست
سپاس

maticna-ploca-msi-p4m900m3-l-slika-19255032.jpg

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
روش من در مورد مادر برد ام اس ای اینه اول که دیدیم همه ولتاژهای اصلی اوکی هستن پل رو حرارت میدم در مقطع زمانی خیلی کم مثلا 40 ثانیه بدون اضافه کردن فلاکس (بازم میگم در حد اینکه چیپ دماش نزدیک 100 درجه برسه)و دیباگر رو بابت دادن کد در نظر دارم.در برخی مواقع که پل دچار لحیم سردی هست مادر برد با همین حرارت بالا میاد و خوب بعدش کارهای لازم رو انجام میدم.البته فشار مستقیم برروی پل هم همین کارو میکنه.
دو فتی که اشاره کردید تغذیه پل هستند و خوب کمی مشکوک بابت خرابی پل.
خیلی از دوستان ایراد میگیرند که چرا همون اول سراغ پل میرید و حرارت اسیب میرسونه و.....ولی باید بگم این حرارت طبق تجربه برای من باعث اسیب هیچ پلی نمیسه و خوب وقتی همه ولتاژهای شما اوکی هست وقتی اینکار رو انجام ندید اگر مشکل از لحیم کاری پل باشه شما عملا سر کارید و امکان داره با ور رفتن به مادر برد اسیب بیشتری وارد کنید
با تشکر

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
داغ شدن فت ها یا می تونه از خود قطعه باشه یا قطعاتی که در مسیر این فت ها هستند و بالطبع پل هم می تونه دلیل این داغ شدن باشه .حرارت پل ها نرمال هستند یا غیر طبیعی؟ داخل اسلات رم ها رو هم چک کنید شاید بین پین ها شورتی وجود داشته باشه .

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
داغ شدن فت ها یا می تونه از خود قطعه باشه یا قطعاتی که در مسیر این فت ها هستند و بالطبع پل هم می تونه دلیل این داغ شدن باشه .حرارت پل ها نرمال هستند یا غیر طبیعی؟ داخل اسلات رم ها رو هم چک کنید شاید بین پین ها شورتی وجود داشته باشه .

درود
با فشار پل اتفاق خاصی نمیفته
پل نرمال داغ میکنه
اسلات رم رو با لوپ نگاه کردم و با تینر 10000 و اسپری ناهید از خجالتش در اومدم
با این وصف بایستی فت هایی که داغ میکنند را تعویض کنم و ببینم آیا پس از تعویض باز هم داغ میکند یا خیر !
هر وقت مشتری مادربرد MSI میاره یاد گرفتاریها و بد بختیهام می افتم از بس بد قلقه این مادربرد !
هرکاری کردم لامپ Frame همچنان روشن با نور کم است
سپاس

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
فکر می کردم فقط من با MSI مشکل دارم ،انگار همه مدل هاش واقعا بدقلقه .آقای SKYCITY خود بایوس رو هم محض امتحان عوض کنید ولی با توجه به حالت چراغ های دیباگر ( روشن بودن LED های تغذیه ،روشن بودن CLOCK و FRAME و خاموش شدن چراغ ریست بعد از چند ثانیه ) که بصورت نرمال هستند ولی خاموش بودن IRDY نشانگر وجود یک مشکل بین پل جنوبی و I/O ( مدار کلاک ) هست .از پایه های کریستال های پل جنوبی و آی سی کلاک ولتاژگیری کنید و از سلامت آی سی کلاک هم مطمئن شوید .
موفق باشید

بالا