آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خطای Award BootBlock Bios v1.0 در مادربورد ایسوس

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه ممکنه عنوان رو تصحیح بفرمائید .تا اونجا که یادمه تو پست اول یه عکسی گذاشتین که سیستم بالا اومده .منتهی دو تا مادربرد بود .علت پیغام خطا رو هم که دوستان و من نوشتیم .در مورد تست روی برد و خارج از برد هم احتمال زیاد شما CPU رو ازبرد جدا نکردی و قطعات رو تست کردین ،برا همین روی برد بوق می زنه و بیرون از مدار سالمه .در مورد پیغام دیباگر هم به این معنی هست که خطای سیگنال،CPU و تغذیه رو چک کنید .فقط اگه ممکنه با ذکر مدل مادربرد بفرمائید که دقیقا مشکل چی هست تا دوستان راحت تر راهنمائی کنن.مثلا اینکه روشن نمی شه یا روشن می شه و تصویر نداره یا هر مشکلی که هست .
موفق باشی

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ITE-1983

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
ممنون.
همین مادربورد ASUS وقتی بایوس زدم دیگه تصویر بالا نیومد.یعنی نوشته پست اول ظاهر نمیشد.
بعد CPU رو دراودم ازPWM ولتاژگیری کردم .دیدم اصلا هیچ ولتاژی ندارم.البته ولتاژ 12 ولت رو دارم.ولتاژهای مورد نیاز CPU رو روی سلف ها و فت های مربوط به PWM رو ندارم.
الان من سوالم اینه چرا قطعاتی که در پست قبل نوشته ام روی بورد تست می کنم نشاندهنده معیوب بودن قطعات هست یا به اصطلاح شورتی داره ولی جدا از بورد تست میکنم هیچ مشکلی ندارن.
"خازن ها و فت هایی که دور ان ها در تصویر پست قبل دایره کشیده ام."
ممنونم
خدمت دوستان گلم:
متاسفانه امکان ویرایش پست اول تایپیک رو ندارم.مادربورد زرد رنگ منظورم هست نه ابی رنگ.
مادربورد ابی رنگ مال گیگا هست که مربوط به بحث این تایپیک نیست.

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اینکه قبلا تصویر می داد و بعد از پروگرام کردن این مشکل پیش اومده ،پس یعنی نسخه بایوس درست نیست .معمولا قبل از بایوس زدن باید یه بکاپ از بایوس بگیرید ،پس باید نسخه صحیح بایوس رو با توجه به مدل مادربرد و نسخه آن ( REV x.x ) پروگرام کنید .
در مورد نداشتن ولتاژهای PWM بعد از جدا کردن CPU اینم طبیعیه ،چون بعضی مادربرد ها تا CPU نباشه ، ولتاژها هم برقرار نمی شن ،غیر از اون 12 ولت که مستقیما وصل هست به درین فت و اگه تست بوق بین پین مثبت ( زرد ) و درین بعضی از فت ها بگیرید متوجه منظورم می شید .
در مورد تست قطعات ،اصولا تست قطعه روی برد نتیجه درستی ندارد مگر در موارد خاص یا عدم اتصال ها مثلا در مورد فیوزها .علتش هم این هست که قطعات در ترکیب با هم موقع تست حالت های مختلف و گاها عجیبی از خودشون نشون می دن .بطور مثال شما یه بار با CPU و یه بار بدون CPU خازن های مدار PWM رو چک کنید تا قضیه براتون حل بشه .در حالت کلی در تست روی برد ،بیشتر حالت مشکوک به معیوب بودن اتفاق می افته تا یقین کامل و برا همین در موقع مشاهده حالت مشکوک قطعه ،اون رو از برد جدا و بیرون از مدار تست می کنیم .
با این نسخه بایوس امتحان کنید.فایل رو از حالت زیپ خارج کرده و پروگرام کنید .

پیوست‌ها

• 508.3 کیلوبایت بازدیدها: 20
آخرین ویرایش:
  • Like

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
دوست خوبم
اینکه قبلا تصویر می داد و بعد از پروگرام کردن این مشکل پیش اومده ،پس یعنی نسخه بایوس درست نیست .معمولا قبل از بایوس زدن باید یه بکاپ از بایوس بگیرید ،پس باید نسخه صحیح بایوس رو با توجه به مدل مادربرد و نسخه آن ( REV x.x ) پروگرام کنید .
در مورد نداشتن ولتاژهای PWM بعد از جدا کردن CPU اینم طبیعیه ،چون بعضی مادربرد ها تا CPU نباشه ، ولتاژها هم برقرار نمی شن ،غیر از اون 12 ولت که مستقیما وصل هست به درین فت و اگه تست بوق بین پین مثبت ( زرد ) و درین بعضی از فت ها بگیرید متوجه منظورم می شید .
در مورد تست قطعات ،اصولا تست قطعه روی برد نتیجه درستی ندارد مگر در موارد خاص یا عدم اتصال ها مثلا در مورد فیوزها .علتش هم این هست که قطعات در ترکیب با هم موقع تست حالت های مختلف و گاها عجیبی از خودشون نشون می دن .بطور مثال شما یه بار با CPU و یه بار بدون CPU خازن های مدار PWM رو چک کنید تا قضیه براتون حل بشه .در حالت کلی در تست روی برد ،بیشتر حالت مشکوک به معیوب بودن اتفاق می افته تا یقین کامل و برا همین در موقع مشاهده حالت مشکوک قطعه ،اون رو از برد جدا و بیرون از مدار تست می کنیم .
با این نسخه بایوس امتحان کنید.فایل رو از حالت زیپ خارج کرده و پروگرام کنید .

از لطفت ممنونم دوست عزیز.بایوس رو تست میکنم شب اعلام نتیجه خواهم کرد.
بدشانسی هنوز به اینترنت تومغازه دسترسی ندارم.امروز هم یه مادربورد ایسوس دستم رسید به محض اینکه به منزل رفتم.تایپیک مربوط به ان را باز میکنم.
بازم ممنونم.امیدوارم بتوانم روزی جبران کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام
ای سی فلش زیر یکی از پایه هاش در اومده و وقتی که تو زیف پروگرامر قرارمیدم بعد از verify خطا خرابی ای سی فلش میده. سوالم اینه که ,من چطوری بفهمم حجم این ای سی فلش چند مگ هست تا با نمونه این ای سی بتونم فلش کنم؟

20140626_125037.jpg

شماره ای سی فلش به صورت زیر هست:
W39V080APZ
470814200019
719GDFA
ممنون

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام دوستان یه نمونه مادربورد دیگه از سری AMD برام اومده همین مشکل و خطاها رو که تو عکس اول قرار دادم داره.
مشکل از چی میتونه باشه.لطفا کمک کنید

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
چیپی که عکسشو گذاشتین 1 مگ هست .می تونید در منوی انتخاب قطعه پروگرامر اسم قطعه رو وارد کنید و سپس مشخصات چیپ رو اون پائین مشاهده بفرمائید .شما ابتدا پایه های آی سی رو کاملا با تینر شستشو دهید .اگه بازم خطای وریفای و خراب بودن قطعه رو داد،حتما دچار مشکل شده .احتمال زیاد جفت سیستم ها پاورشون معیوبه .پاورها رو هم چک کنید .
موفق باشید .

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام بر دوست عزیز و قدیمی خودم
والا من بایوس رو زدم هم بایوسی که جناب امجدی قرار دادن و هم بایوس از خود سایت ایسوس که با پسوند bin. بودن.ولی کماکان همین ارور میده یعنی
[h=2]Award BootBlock Bios v1.0[/h]با تشکر

• Like

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
ارادتمند دوست و همکار عزیزم
خود آی سی رو چی ؟ عوض کردین ؟در ضمن این عنوان( Award BootBlock Bios v1.0 ) اصلا ارور نیست .مگه اینکه در ادامه بنویسه مثلا Checksum Error یا چیزه دیگه .می شه کامل تر توضیح بدین که بعدش چه اتفاقی می افته ؟اگه حین پروگرام خطای وریفای بده یا قطعه ایراد داره یا اینکه احتمالا سیستم شما ویروسی هست و فایل هاتون تخریب شده .یه آی سی بایوس دیگه رو پروگرام کرده و و تست کنید .
موفق باشید .

• Like

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
با سلام.ای سی هیچ مشکلی نداشت.با بایوس های مختلف از سایت ایسوس گرفتم دونه دونه پروگرام کردم.خوشبختانه یکیش جواب داد
احمد جان مشکل حل شد.با تشکر ازشما
موفق باشید

• Like
بالا