آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن لپ تاپ وایو در اواخر نصب ویندوز xp

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
با سلام و احترام
یه لپتاپ وایو دارم که اواخر نصب ویندوز xp سیستم یکباره خاموش میکنه.
مشخصاتش : رم 512 و cpu 3000 و hdd 40
با سی دی های مختلف تست کردم.
سیستم مشکل گرما هم نداره چون با ویندوز بوت هایرن بوت بالا اومده و زیر فشار سی پی یو بازم دما زیاد بالا نرفته و خاموش نکرده.
رمش رو هم عوض کردم با هر دو رم و با هر دو اسلت رم همینجوره.
هاردش هم تست شده بدسکتور و دیلی نداره.
نظرتون چیه؟
مشکل از چیه؟

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
درود
وقتی میفرمایید که هارد و رم رو تست کردید، فقط سی دی رام میمونه.
با یه سی دی رام دیگه چک کن ببین مشکلت حل میشه؟(خودم بیشتر مواقع ویندوز رو با سی دی اکسترنال نصب میکنم تا اگه سیستم مشکلی داشته باشه، عیب محدودتر بشه)

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
با سلام و احترام
یه لپتاپ وایو دارم که اواخر نصب ویندوز xp سیستم یکباره خاموش میکنه.
مشخصاتش : رم 512 و cpu 3000 و hdd 40
با سی دی های مختلف تست کردم.
سیستم مشکل گرما هم نداره چون با ویندوز بوت هایرن بوت بالا اومده و زیر فشار سی پی یو بازم دما زیاد بالا نرفته و خاموش نکرده.
رمش رو هم عوض کردم با هر دو رم و با هر دو اسلت رم همینجوره.
هاردش هم تست شده بدسکتور و دیلی نداره.
نظرتون چیه؟
مشکل از چیه؟
سلام وادب
دوست عزیز در محیط داس جریانی به اونصورت از لپتاپ کشیده نمیشه و فقط در موقع نصب ویندوز هست که لپتاپ تحت فشار قرار میگیره.در ضمن آیا باطری دستگاه شما سالم هست یا نه چون اگر سالم نباشه و فقط از طریق اداپتور تغذیه بشه امکان داره اداپتور شما زیر بار بخوابه.مشکل خاموش شدن یا ناشی از عملکرد بد سیستم خنک کننده یا همون بالا رفتن دمای سی پی یو هست یا مشکلات ناشی از ایراد تغذیه یا اداپتور.
در ضمن خاموش شدن سیستم درست در یک نقطه در موقع نصب ویندوز(مثلا آخر) بیانگر این هست که دما درست در همون منطقه به جایی میرسه که سیستم shut down میشه.
با تشکر

آخرین ویرایش:

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
درود
وقتی میفرمایید که هارد و رم رو تست کردید، فقط سی دی رام میمونه.
با یه سی دی رام دیگه چک کن ببین مشکلت حل میشه؟(خودم بیشتر مواقع ویندوز رو با سی دی اکسترنال نصب میکنم تا اگه سیستم مشکلی داشته باشه، عیب محدودتر بشه)

بله دا درایو دیگه هم تست کردم نشد.
البته سی دی ران نمیتونه لپتاپ رو یهو خاموش کنه که!

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
سلام وادب
دوست عزیز در محیط داس جریانی به اونصورت از لپتاپ کشیده نمیشه

داس نه! ویندوزی که با هیرن بالا میاد اونم تو شرایطی که با نرم افزار cpu stress پردازنده رو تا تهش تحت فشار قرار دادم ولی خاموش نشد دستگاه.
سیستم تهویه رو هم باز کردم و حسابی سرویس کردم. بازم نشد.

سلام وادب
در ضمن آیا باطری دستگاه شما سالم هست یا نه چون اگر سالم نباشه و فقط از طریق اداپتور تغذیه بشه امکان داره اداپتور شما زیر بار بخوابه.
باتری نداره
با آداپتوره
این احتمال آداپتور برام خیلی قویه
برم تست کنم ببینم چی میشه.
بازم تشکر

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
بله دا درایو دیگه هم تست کردم نشد.
البته سی دی ران نمیتونه لپتاپ رو یهو خاموش کنه که!

چرا نتونه خاموش کنه؟وقتی که بخواد یه فایل خاص رو کپی کنه و فشار بهش بیاد و جریان بکشه باعث میشه دستگاه خاموش بشه.خودم به این مورد هم برخورد کردم.
یه پیشنهاد، هارد لپ تاپ رو به یه سیستم دیگه وصل کن و ویندوزش رو نصب کن و مجدد روی لپ تاپ بذار.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
چرا نتونه خاموش کنه؟وقتی که بخواد یه فایل خاص رو کپی کنه و فشار بهش بیاد و جریان بکشه باعث میشه دستگاه خاموش بشه.خودم به این مورد هم برخورد کردم.
یه پیشنهاد، هارد لپ تاپ رو به یه سیستم دیگه وصل کن و ویندوزش رو نصب کن و مجدد روی لپ تاپ بذار.
سلام وادب
جناب نصوحی با تشکر از پاسخ شما اما این کار مستلزم اینکه چیپستهای دو دستگاه یکی باشن و فکر میکنم یکمی مشکل باشه.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
داس نه! ویندوزی که با هیرن بالا میاد اونم تو شرایطی که با نرم افزار cpu stress پردازنده رو تا تهش تحت فشار قرار دادم ولی خاموش نشد دستگاه.
سیستم تهویه رو هم باز کردم و حسابی سرویس کردم. بازم نشد.
سلام و ادب
دوست عزیز در محیط ویندوز مجازی هیچ کدوم از درایورهای دستگاه نصب نیست مثل گرافیک یا چیپست و شما با نرم افزار تنها روی سی پی یو فشار میارید.
با تشکر

بالا