آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم باز کردن درب توسط آیفون صوتی الکتروپیک

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود بر همه
آیفون صوتی منزلمان دیگر درب را باز نمیکند
آیفون فوق را باز کردم که به نظر میرسد آب خورده و باران باعث این اتفاق شده است
تصاویری از آیفون فوق ضمیمه کرده ام
ضمنا چند تا قطعه (یک مقاومت - یک دیود زنر و دو تا ترانزیستور ) مشخص است که داغ کرده اند و رنگ برد را تغییر داده اند که در تصویر زیر مشخص کرده ام
سپاس

IMAG0163.jpg

IMAG0164.jpg

IMAG0165.jpg

IMAG0168.jpg

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا
دوست عزیز لطفا رله مدار را توسط قلکش از مدار بیرون بیاورید چون اکثرا پایه های رله خراب میشود

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
به نام خدا
دوست عزیز لطفا رله مدار را توسط قلکش از مدار بیرون بیاورید چون اکثرا پایه های رله خراب میشود

درود
بنده تعمیرات کامپیوتر انجام میدهم
رله کدومه ؟ در تصاویری که ضمیمه کردم مشخص میکنید ؟ نکنه همانی که به درب متصل هست را میفرمائید ؟؟؟
اولین باره که آیفون باز کردم
سپاس

آخرین ویرایش:

مگا

کاربر
2014-06-09
37
60
سلام
احتمال 95 درصد رلهخراب شده . رله یه مکعب مشکی رنگه که روی ان ولتاژ و امپر مخصوص اون رله نوشته شده است ودر قسمت پایین سمت چپ مدار قرار گرفته

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام

7.png
نوشته اصلی توسط skycity

درود
بنده تعمیرات کامپیوتر انجام میدهم
رله کدومه ؟ در تصاویری که ضمیمه کردم مشخص میکنید ؟ نکنه همانی که به درب متصل هست را میفرمائید ؟؟؟
اولین باره که آیفون باز کردم
سپاس

رله در عکس زیر با رنگ قرمز مشخص کردم رله 9 ولت است احتمالا یک کنتاکت هم هست معمولا دوپایه اول سیم پیچ رله است که وقتی 9 ولت به آن وصل میشود سه پایه دیگر رله مثل یک کلید پایه وسط را به پایه دیگر وصل میکند
IMAG0.jpg

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
باسلام

رله در عکس زیر با رنگ قرمز مشخص کردم رله 9 ولت است احتمالا یک کنتاکت هم هست معمولا دوپایه اول سیم پیچ رله است که وقتی 9 ولت به آن وصل میشود سه پایه دیگر رله مثل یک کلید پایه وسط را به پایه دیگر وصل میکند
مشاهده فایل‌پیوست 92713
درود
مرسی فدات شم
رله را از مدار خارج کنم ؟
نحوه تست سالم بودن رله چگونه است ؟
سپاس

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام
رله نوعی کلید الکتریکی سریع یا بی‌درنگ است که با هدایت یک مدارالکتریکی دیگر باز و بسته می‌شود.
[hide]
آزمایش رله در عکس انیمیشن زیر مشخص است به بوببین آن ولتاژ براساس نوشته روی خود داده در داخلش یک کلید دو حالته است که بدون اتصال ولتاژ یک طرف وصل میباشد وقتی ولتاژ به آن متصل میشود یکطرف که وصل بوده قطع شده و طرف دیکر وصل میشود
[/hide]
Relay_principle_horizontal_new.gif

ghasemdorosh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-17
628
3,660
بوشهر-خورموج
میشه سیم شماره 4و سیم شمارهl2رو درو اورد به هم که وصل بشه وقتی در باز کن بزنید بر بازکن کار میکنه نیازی به تعویض رله هم نیست ولی بهتر که رله عوض بشه

m-go

کاربر
2014-10-21
9
11
میشه سیم شماره 4و سیم شمارهl2رو درو اورد به هم که وصل بشه وقتی در باز کن بزنید بر بازکن کار میکنه نیازی به تعویض رله هم نیست ولی بهتر که رله عوض بشه
دوست عزیز میشه دقیق بفرمایید چیکار کنند ؟سیم 2 و 4 چیرو به هم وصل کنند؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ali_esf

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-03
295
3,283
دوست عزیز شما اون طور که از بردتون پیداست ترانزیستور ها خراب شده یکی از این ترانزیستورها ، ترانزیستور راه انداز رله هست که با فرمانی که میگیره سویچ میشه و رله رو راه اندازی میکنه شما هر دو ترانزیستور رو تست کنید ببینید کدوم خرابه

بالا