آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعمیر پاور لامپ زنون

magicco

کاربر vip
کاربر
2014-05-11
16
28
با عرض سلام خدمت اساتید محترم .
لطفا در مورد قطعه مشخص شده نظر بدید که چی هست. چون من هرچی تو اینترنت جستجو کردم متوجه نشدم.چی هستش.و مشابه ان چی هست.وایا همراه با سوختن این قطعه قطعه دیگری هم می سوزه.در ضمن با توجه به تجربه مطمئن هستم که این سوخته . چون هر سه پایه به هم راه میدن .با کمال تشکر از لطف شما

پیوست‌ها

• 110.9 کیلوبایت بازدیدها: 601

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
لطفا در مورد قطعه مشخص شده نظر بدید که چی هست. چون من هرچی تو اینترنت جستجو کردم متوجه نشدم.چی هستش.و مشابه ان چی هست.وایا همراه با سوختن این قطعه قطعه دیگری هم می سوزه.در ضمن با توجه به تجربه مطمئن هستم که این سوخته . چون هر سه پایه به هم راه میدن .با کمال تشکر از لطف شما

حذف شود

آخرین ویرایش:

aliimcz10

کاربر
2018-04-24
6
6
سلام ماسفت هستش که بیشتر موقع ها خوداش به تنهای بر اسر زیاد روشن بودان و فشار زیاد وارد شدان به همین یهو می سوزه و باید خوداش و بگیری تو بیشتر مواقع الان میری بخری بهت مشابه میده که چند امپر حتی پایین تر باشه کار نمیکنه اگه مشابه می خوای بزاری باید قوی تر باشه 

Reza@Aaban

کاربر
2012-12-15
2
2
Tehran
u2ugsmrmp.ir
باسلام
یه پاور زنون آوردن واسه تعمیر ولی یه خازن سرامیکی از روی برد مدار کنده شده وچون شکسته بود نتونستم بفهمم که مقدار خازن چقدر بوده کسی تجربه داره یه راهنمایی کنه ممنون میشم

alivaidi

کاربر
2015-01-06
6
9
سلام خدمت دوستان عزیز
یه سوال داشتم
یه بالاست لامپ زنون 35 وات برای تعمیر دستم رسیده یه چندتا خازنهاش بادکرده بود که عوض کردم ولی خروجی نداره.میخواستم بدونم خروجیش چند ولت هست؟
ویه قطعه داره که مثل فیوز هست و روش نوشته 80A350L ولی پرسیدم گفتن فیوز نیست.میخواستم راهنماییم کنید
ممنون.
75cafd43-7335-4cc6-a7dd-cb62318e7f82.jpg
اینم عکس روی بالاست
d864ab11-765e-4b9c-a4a2-71079f4bede4.jpg

آخرین ویرایش:

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
435
1,114
55
کبودراهنگ همدان
با سلام

کاش یه تصویر هم از طرف مسی ارسال می فرمودین تا کار قطعه مورد نظرتان بهتر مشخص بشه

یه سری قطعات هستن که سرج پروتکتورها نام دارند که برای مهار افزایش ولتاژ هایی (spike) به کار می روند

و به زبان ساده تر محافظ ولتاژ بالا هستن ک ه مدار را از آسیب های احتمالی و ولتاژ بالا حفاظت می کنند

این قطعه در بین تعمیرکاران تلویزیون به دمپر هم معروفه و معمولا یا بصورت دیود زینر عمل می کند.

damper.png

خروجی مدار هم با توجه به برچسب آن 23 کیلو ولت زده !!! V start 23Kv

آخرین ویرایش:

alivaidi

کاربر
2015-01-06
6
9
سلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید
ممنون بابت پاسخگویی
این عکس پشت برد هست
ce55d5fc-a711-4278-9c09-c26a55128515.jpg
اوجاهایی که قرمز کردم پایه های اسپارک گپ هست
یه آی سی TL494 داره و یه ماسفت ME75N80C
قطعات رو تست کردم و ماسفت رو بیرون از مدار تست کردم سالم هستند
شک دارم به آی سی چون موقعی که آورده بودن خازن الکترولیتی بزرگ باد کرده بود و خازنهای کوچیک کنار آی سی یکیشون ترکیده بود که عوضشون کردم
حالا دیگه نمیدونم چکارش کنم
آیامیشه با مولتیمتر خروجی رو تست کرد یا باید لامپ زنون بهش وصل باشه؟

آخرین ویرایش:

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
سلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید
ممنون بابت پاسخگویی
این عکس پشت برد هست
مشاهده فایل‌پیوست 183211
اوجاهایی که قرمز کردم پایه های اسپارک گپ هست
یه آی سی TL494 داره و یه ماسفت ME75N80C
قطعات رو تست کردم و ماسفت رو بیرون از مدار تست کردم سالم هستند
شک دارم به آی سی چون موقعی که آورده بودن خازن الکترولیتی بزرگ باد کرده بود و خازنهای کوچیک کنار آی سی یکیشون ترکیده بود که عوضشون کردم
حالا دیگه نمیدونم چکارش کنم
آیامیشه با مولتیمتر خروجی رو تست کرد یا باید لامپ زنون بهش وصل باشه؟
سلام خسته نباشی معمولا صدو ده ولت دی سی باید خروجی داشته باشی
سلام رگولاتور هستش و اینکه راه میده سوخته ..شماره روی قطعه رو بزن میاد

بالا