آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مدار تغذیه باتری اچ تی سی

koloche

کاربر
2014-03-16
1
0
با سلام
من یه گوشی اچ تی سی دیزایر دارم که 5 ساله دارمش.چند وقته پیش دیدم یه مشکلی داره زود زود باتریش تموم میشد و به شدت در اثر استفاده از نرم افزارهای متصل به اینترنت باتری میکشید ولی مشکلات عجیبی توش دیدم مثلا علامت روی آیکون باتری بجای رنگ سبز خاکستری میشد و یه علامت سوالی که یعنی باتری ناشناخته است میزان استفاده اش میومد روش بعدش مثلا توی 50% خاموش میکرد یکبار مدارو باز کردم دیدم کمی پین های متصل به تغذیه ی گوشی یه کوچولو خم شدن راستشون کردم خیلی کم بود. بعد از یه مدت روی 70% هم خاموش میشد وقتی در گوشی رو باز کردم دیدم باتری باد کرده خب رفتم با هزتر تقلا باتری خریدم زدم روش یارو هم گفته گوشیت مشکلی نداره باتریت عمرش تمومه دیگه البته 5 سالم کم نبود.حالا باتری جدیدی که زدم روز اول که زدمش روش خیلی لاغر بود خیلی خیلی منظورم اینه که سطح روش خیلی داخل بود نسبت به باتری روز اول خریدن خودم. ولی عالی بود الان باتری جدید روشه ولی نسبت به قبلا کمی ضخیم شده نه برآمده یا باد کرده نه فقط کمی مثل باتری اولیه که موقه خرید گوشی داشتم شده و سطحش صافه اما مشکلی که دارم اینه که مصرف باتری در صورتیکه ازش خیلی کم استفاده کنم 48 ساعته میخوام ببینم این کافیه آخه من هنوز نگرانی دارم که تغذیه اگر خدای نکرده خرابه باعث نشه دور از جونم :دی این باتری هم خدای نکرده خراب شه :nevreness: الان دو ماهه از این باتری استفاده میکنم اگر در طول روز خیلی استفاده کنم باتریش 30 ساعت دووم داره یعنی یکروزو نصفی میخوام ببینم به نظر شما مصرفش بالاس؟؟؟اینم بگم من نرم افزارای اینترنتیمو کامل دیلیت کردم فقط جیمیل و ایمیله که همیشه هم آن هستن.یه مشکلیهم که بود امروز گوشی رو ریستارت کردم باز برای لحظاتی اون آیکن باتری خاکستری و ناشناخته شد.
ممنون میشم کمکم کنید از این نگرانی خلاص شم درواقع علائم سالم بود مدار تغذیه باتری چیه؟؟؟؟

hamiiid62

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-22
210
878
تهران- جمهوری
دوست گرامی سلام. معمولا در گوشیهای اندرویدی به دلیل مصرف بالاشون مدت شارژ نگه داشتن تو بهترین حالت 1/5 الی 2 روزه .... پس در این مورد جای نگرانی نیست و کاملا طبعیه. اینم که میگی باطری ضخیم شده فکر کنم اشتباه میکنی ....چون باطری شما 2 ماهه که روی گوشیتونه اگه گوشی جریان کشی داشته باشه و بخواد باطری و خراب کنه خیلی زود تر از اینا رو باطری اثر میذاره و خرابش میکنه.... پس در این مورد هم جای نگرانی نیست.... در ضمن دوست من هیچ وقت گوشیتو شب تا صبح یا بیشتر از تایم پر شدن باطری تو شارژ نذار ....یکی از دلایل خرابی و باد کردن باطری همینه.... پایدار و موفق باشید.

بالا