آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اتو پاور مادربرد GA-945PL-S3P ( با اتصال برق پاور روشن می شود )

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز فرمان روشن شدن از طریق پین اوت به ای او منتقل میشه.ورودی ای سی I/O(از مسیر پین اوت ) رو وقتی ps/on رو بزمین اتصال کوتاه میکنید بگیرید ببینید همزمان صفر میشه یا نه.

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
سلام وادب
منظورتون از قطعات اس ام دی اطراف i/o بوق میزند رو توضیح میدید!!!!؟؟؟

در صورتی که در تست بازر
پایه های ترانزیستورهای smd نسبت به هم بوق بزنند
نشان از خراب بودن قطعه می باشد.

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
سلام .
نه بوق نمی زنند .سمت چپ مادربرد قسمت اسلات رم را با اسپری خشک شستشو دادم . بایوس را هم کامل پاک کردم و پروگرام کردم . متاسفانه سوئیچ نشد .
تازه الان روی پنل پایه ریست 5 ولت دارم ولی پایه پاورش نوسان پیدا کرده !! 2.5 - 3 -4 بالا پایین می رود ولتاژ.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام دوست عزیز
ببخشید من متوجه نشدم باید چیکار کنم ؟
سلام وادب
دوست عزیز از ای سی i/o یک ولتاژ 5 ولت به پایه هایی میره در پین اوت که شما با وصل کردن اون دو پایه مادر برد رو روشن و یا ری استارت میکنید(در واقع شما با زمین کردن این پایه ای سی I/O فرمان استارت رو میدید.شما اگر با دو پایه یک پنس همزمان روی دو طرف ای سی بکشید در صورت سالم بودن ای سی مادر برد روشن میشه.این مثل فرمان از طریق پین اوت پاور روی مادر برد هستش.).این خط مستقیم به این پین اوت نمیره و سر راهش قطعاتی مثل ترانزیستور و یا مقاومت داره.وقتی شما در پین فرمان روشن شدن مادر برد 5 ولت رو فیکس دارید امکان داره در مسیر این پین اوت به ای سی i/o قطعه ای سوخته باشه.در غیر اینصورت یا ای سی i/o که زدید مشکل داره و یا قسمت دیگری از مدار.
در روشن شدن مادر برد تنها I/O دخیل نیست .هر جایی از مدار که شما جریان کشی داشته باشید میتونه از روشن شدن مادر برد جلوگیری کنه و یا حتی مشکل میتونه مربوط به پل باشه.

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
سلام دوست عزیز
ممنون از وقتی که گذاشتید
حالا چطوری می تونم اون 2 پایه را پیدا کنم . الان روی پنل ، پایه پاور ولتاژش نوسان پیدا کرده .4-3-2 . هی عوض میشه . ولی پایه ریست همان 5 ولت هست .
یه سوال دیگه چرا روی اسلات رم ولتاژ 3.39 وجود داره! مگه نباید 1.8 باشه ؟
اطراف پل جنوبی چند تا اس ام دی هم با بازر بوق می زنه . اصلا هم گرم نمی شود .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
منظور از اس ام دی رو مشخص کنید.خازن هست؟ترانزیستور؟در مسیر تغذیه پل چند عدد فت هست.اونها رو چک اهمی کنید.در واقع یکی از اونها ولتاژ تغدیه چیپ هست.اگر به فتی شک کردید موقت اون رو از مدار خارج کنید تا مشخص بشه شورتی در پل هست یا فت تغذیه اون.

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
با سلام خدمت همه اساتید محترم
مشکل از همان IO بود . یک IO نو گداشته شد و مادربرد بوت شد . تصویر آمد .

مادربرد اتوپاور با تعوض IO مشکلش حل شد . هم اتوپاورش حل شد و هم تصویر آمد .
با سپاس از همه دوستان گرامی .

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
یه بار بایوس رو پروگرام کن باز نشد مانورتو بذار برای تعویض بایوس و آی سیpwm

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aramis
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا