آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کالیبره کردن آمپرمتر منبع تغذی 405 micro

rector_zex

کاربر
2012-10-04
102
206
سلام به دوستان عزیز و همکاران گرامی
عرضم به خدمت شما دوستان گرامی این بود که من یک منبع تغذیه 405 micro خریدم که ساخت داخل هم هست از اونجایی که کار من لپتاپ و مشکلی که من باهاش دارم اینه که وقتی لپتاپو بهش وصل میکنم اون آمپر سوییچ یا همون 0.01 رو نمیکشه از یکی از دوستام پرسیدم گفتش آمپرمترش کالیره نیست الان میخوام بدونم واسه کالیبره کردنش چیکار باید کرد اینم بگم که زیر برچسبش پتانسیومتری ندیدم واسه کالیبره کردنش ممنون میشم کمکم کنید در این مورد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

rector_zex

کاربر
2012-10-04
102
206
یعنی هیچکدام از دوستان در این مورد اطلاعاتی ندارد که بتونه منو کمک کنه؟؟؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
عکسهای واضح و باکیفیت از پانل و زیر و روی برد مدارچاپی و سیمکشی کامل آن قرار بده تا از روی آن عکسهای باکیفیت و قشنگی که میگذاری راحتتر راهنمایی شوی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
سلام به دوستان عزیز و همکاران گرامی
عرضم به خدمت شما دوستان گرامی این بود که من یک منبع تغذیه 405 micro خریدم که ساخت داخل هم هست از اونجایی که کار من لپتاپ و مشکلی که من باهاش دارم اینه که وقتی لپتاپو بهش وصل میکنم اون آمپر سوییچ یا همون 0.01 رو نمیکشه از یکی از دوستام پرسیدم گفتش آمپرمترش کالیره نیست الان میخوام بدونم واسه کالیبره کردنش چیکار باید کرد اینم بگم که زیر برچسبش پتانسیومتری ندیدم واسه کالیبره کردنش ممنون میشم کمکم کنید در این مورد.

سلام

گزارش شما مفهوم نیست
اون آمپر سوییچ یا همون 0.01 رو نمیکشه یعنی چی ؟

برای تست منبع تغذیه یک مقاومت معلوم و مشخص به خروجی متصل کنید و ولتاژ دلخواهی اعمال و جریان را محاسبه کنید اگر مقدار محاسبه شده معادل عدد نمایشگر آمپرمتر باشه کالیبره است هرچند خطای قابل توجه دستگاه نو بعیده .

درسته که تولیدات داخلی کلنگیه اما نه در این حد

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا