آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: علت داغ کردن چیپ

saber100

کاربر vip
کاربر
2009-04-30
58
131
با سلام خدمت دوستان عزیز
یه لپ تاپ سونی دارم که تصویر نمیداد که با تکان دادن چیپ گرافیک تصویرش اومد و لپتاب هم بالا میادو کا رمیکنه ولی یه مشکلی هست. این چیپی که تو عکس نشون دادم در حد سوختن انگشت داغ میکنه و همچنین اون سلف کناریش! اول فکر کردم که نکنه مشکل از سلف باشه ولی نبود اهم چیپ خیلی پایینه 1 اهمه ولتاژ سر سلفم 1 ولته خیلی برام عجیبه تا جایی که میتونستم قطعاتو چک کردم ولی:eek::....فکرکنم اگه یه ربع سیستمو روشن بزارم چیپ بره

Untitled.jpg

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
دوست عزیز در اصل این چیپ باید ریبال بشه ولی شما روی چیپ خمیر بزن و تست بگیر

saber100

کاربر vip
کاربر
2009-04-30
58
131
درود بر شما
من این چیپو تکونش دادم ولی نشد ! این چیپ به صورت ازاده هیتسینگ نداره خودمم که هیتسینگ میزارم روش اون سلفه با ماسفت زیرش خیلی داغ میکنند انگار جریان کشی داره!!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست عزیز این قطعه هیچ هیت سینکی روش نبود یا شما بدون هیت سینک امتحان کردید ؟؟خب شاید اون ماسفت مشکل داره .بیرون برد تست کنید

آخرین ویرایش:
  • Like

saber100

کاربر vip
کاربر
2009-04-30
58
131
بله نبود .ماسفتا سالمه.

• Like

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام

عزیز : خودت بهتر میدونی وقتی یه چیپ تا این حد داغ میکنه مشکل جریان کشی داره کار کرد لحظه ای یا کوتاه مدت اشکال نشون نمیده ولی در هر صورت به ایرادات دیگه یا سوختن خود چیپ منتهی میشه ولی اساسآ شما اول ازچیپ گرافیکت مطمئن شو چون میگی با تکون دادن اون تصویرت اومد اول اونو با هیت نرم ثابتش کن بعد برو سراغ این چیپ
موفق باشید

بالا