آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بوت نشدن مادربورد Giga مدل 8S648FX-RZ

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
سلام

مادربورد مذکور پس از روشن شدن چراغ های ریست و کلاک دیباگر روشن می ماند و هیچ کدی روی دیباگر نشان نمی دهد . cpu داغ می شود ولی مادربورد موقعی که از روی پین هدرها ریست می کنیم هیچ اتفاقی نمی افتد و چراغ ریست خاموش و روشن نمی شود . مادربورد بدون cpu هم به هیمن شکل است و فرقی در حالت چراغ ها ندارد .در ضمن مادربورد هم به هیچ وجه از پین هدرها خاموش نمی شود . کارهای انجام شده :

1- مادربورد کاملا شستشو داده شد و هیچ عیب ظاهری ندارد .
2 - هیچ کدام از چیپ ها و ic ها داغ نمی شود .

لطفا راهنمایی بفرمایید اول کدام قسمت را باید بررسی کنم .

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
سلام دوست عزیز شما در مدار rtc مشکل دارید ابتدا بایوس بزیند اگر روشن نشد اشکال در io یا پل جنوبی است که نحوه تست این قطعات در انجمن بارها و بارها توضیح داده شده است شما یک سرچی بزنید حتما به نتیجه میرسید در کل هرگاه چراغ resset بر روی دیباگر روشن بود مشکل از همین سه تا قطعه است بایوس ای او و پل جنوبی که به مدار ار تی سی معروف هست یا علی موفق باشید

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود
بررسی کنید ببینید چیپ ها بیش از حد داغ میکنند (حدود 2 دقیقه دستتان روی چیپ باشد) که دست را بسوزانند یا خیر ؟؟؟
آیسی بایوس را از مدار خارج و ببینید وضعیت دیباگر همانگونه هست یا خیر ؟؟؟
تا اینجا را تست و اعلام نتیجه کنید
با تشکر

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
درود
بررسی کنید ببینید چیپ ها بیش از حد داغ میکنند (حدود 2 دقیقه دستتان روی چیپ باشد) که دست را بسوزانند یا خیر ؟؟؟
آیسی بایوس را از مدار خارج و ببینید وضعیت دیباگر همانگونه هست یا خیر ؟؟؟
تا اینجا را تست و اعلام نتیجه کنید
با تشکر

چیپ ها اصلا داغ نمی شوند و آی سی بایوس را از مادربورد جدا کردم وضعیت دیباگر به همان صورت است و هیچ تفاوتی با قبل ندارد .

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
سلام

چیپ جنوبی و شمالی را با استفاده از روش هایی که دوستان در سایت داده بودند تست کردم به نظر سالم می رسند . چون CPU داغ می شود و با توجه به اینکه مادربورد از قسمت پین هدرها خاموش نمی شود من احتمال می دهم از IO باشد . لطفا راهنمایی بفرمایید .

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
چیپ ها اصلا داغ نمی شوند و آی سی بایوس را از مادربورد جدا کردم وضعیت دیباگر به همان صورت است و هیچ تفاوتی با قبل ندارد .
بایوس را با پروگرامر ، پروگرام کنید و نتیجه را اعلام کنید

بالا