آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کدهای D5,D4 در مادربورد MSI 848 ، تصویر هم نمدهد

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
ضمن عرض ادب و سلام و خسته نباشی
شرمنده مزاحم شدم
یه مین برای تعمیر بدستم رسیده از نوع msi مدل سی پیو اینتل پایه سوکتی 748 ، تصویر هم نمی دهد!
مین روشن میشود و لی دیباگر که از نوع سون سگمنتی چهاربیتی هستش کدهای d5,d4 را به صورت حلقه وار یا گردشی در عرض سه ثانیه نشان میدهد و در طی این سه ثانیه باز هر بار فقط میرسه به این کد؛ مابین این کدها ، کدهای مثل d4,d6,d7 را هم خیلی سریع نشان داده و بعد به کدهای d5,d4 میرسد که متوجه شدم این گردش یا دور زدن هر بار این کدها فکر کنم سیستم خودبخود ری استارت می شود ، نکته دیگر اینکه یه خازن بادکرده سمت پورتهای usb پیدا کردم و تعویضش هم کردم و باز هم به همان صورت هستش نتیجه گرفتم هر وقت دیباگر به صورت گردشی و چرخه یه کد را تکرار میکنه میتونه از بایوس سیستم باشد یا نه؟ و یا اینکه این کدها بیشتر در فاز رم هستش و یا ربطی به رم ندارد چون رم سالمه ولی ولتاژ اسلت رم نگرفتم راستی امیلاتور هم ندارم که ببینم سوکت سی پیو مشکل دارد یا نه و یا اینکه از پل شمالی باشد؟ راستی کارت گرافیک هم سالم هستش روی سیستم دیگه تست کردم و کارت گرافیک روی اینمین که نباشه باز همان d5,d4 را نشان میدهد و نکته دیگر اینکه رم را در می آوردم دیباگر پیغام جدیدی با عنوان e0 را نشان میداد و دیگر خبری از d5,d4 نبود ولی تا رم میزارم اینطوری میشود!
نکته انحرافی این هستش که این سیستم قبلا به نقل صاحبش میگفت موقع بوت شدن یه پیغام در خصوص بایوس میداد ولی یادش نیست که چه بوده؟ راستی پیگیر شدم که این سیستم قبل از اینکه به دست من برای تعمیر برسد دست کسی دیگه ای بوده که خودش خدمات کامپیوتری داره و می گفت فروخته به این بنده خدا ، چون میشناختمش از زیر زبونش کشیدم که ظاهرا زمانی که سالم بوده این کد به صورت ثابت d5 رابهش نشان میداد.
مشکل سیستم هم به نقل صاحبش پسرش زیادی باهاش بازی کرده بود و در حین بازی اینجوری شده.
از شما دوست عزیز میخواهم این حقیر را یاری و راهنمایی کنید.
با تشکر

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SkyCity

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
نمایان شدن کدهای D5,D4 در مادربورد MSI 848 ، تصویر هم نمدهد

درود
دوست عزیز از این پس دقت کنید عنوان تاپیک مناسب تری انتخاب کنید
در خصوص مشکل شما :
معمولا کدهایی که با D شروع میشوند میتوانند از مدار cpu یا حتی ارتباط آن با چیپ شمالی باشد
لذا بهترین کار آپدیت بایوش است چرا که ممکن است ایراد داشته باشد
در مرحله بعد دست خود را روی فت های cpu بگذارید ببینید بیش از حد داغ میکنند یا خیر ؟؟؟
فعلا این موارد را انجام تا به مراحل بعدی برسیم
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
پاسخ : نمایان شدن کدهای D5,D4 در مادربورد MSI 848 ، تصویر هم نمدهد

درود
جناب veisian63 :
از ایجاد پست تکراری خودداری کنید
دوم برای هر مادربردی تاپیک مخصوص هست که باید در تاپیک خودش مشکلات مطرح بشه
پست شما جابجا بود که منتقل شد
لطفا قوانین را رعایت کنید
..........................................................
برای نخستین مرحله طبق راهنمایی Skycity بایوس را با یه ورژن سالم و رید شده پروگرام کنید

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
پاسخ : نمایان شدن کدهای D5,D4 در مادربورد MSI 848 ، تصویر هم نمدهد

سلام و عرض ادب خدمت تمامی شما
شرمنده ام چون اینقدر عجله ای بود به این خاطر منتظر جواب بودم تا اینکه مجبور شدم اینجا پست بزارم
روی چشمام از این به بعد در پست مخصوص تایپ میکنم
باز هم ممنونم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
d1-d4:ای کدها مربوطه به خرایب فاز رم می باشد-مشکلات mch-bios
برای شروع کا ربهتره بایوس پروگرام شود(قبل از پروگرام از ورژن خودش بکاپ گرفته شود)
ولتاژهای اسلت رم از جمله vram& vtt گرفته شود ؟چنده؟

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
سلام
خسته نباشید
من بایوس را پروگرام کردم ولی متأسفانه مشکل حل نشد
تست ولتاژ گیری اسلت رم و vtram و vtt هم انجام شد مشکلی نمی بینم
به نظر شما از چیپ جنوبی نیست نمی خواد یه هیتر بگیرم
ممنون میشوم کمک کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SkyCity

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
سلام
خسته نباشید
من بایوس را پروگرام کردم ولی متأسفانه مشکل حل نشد
تست ولتاژ گیری اسلت رم و vtram و vtt هم انجام شد مشکلی نمی بینم
به نظر شما از چیپ جنوبی نیست نمی خواد یه هیتر بگیرم
ممنون میشوم کمک کنید
درود
دوست گرامی هیت را برای مرحله آخر بگذارید زمانیکه چاره ای جز این ندارید چرا که ممکن است دیگر سیستم بخوابد و ...... !!!
شما هنوز کار خاصی انجام نداده اید
خازن های اطراف cpu را تعویض و اعلام نتیجه کنید
سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: veisian63

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
سلام خدمت تمامی دوستان
متأسفانه مشکل این مین هنوز برطرف نشده ، فشار به چیپها آوردم ، cpu را هم فشار آوردم هیچگونه تغییری در روند این کد نمی شود بایوس را چندبار پروگرام کردم با ورژنهای مختلف ، نمی دانم نیازی هست i/o عوض کنم یا نه . راستی بار هر بار نشن دادن این چرخه کد d5,d4 چراغ ریست روی دیباگر خیلی ضیعیف چشمک میزند. کسی نقشه این مین را دارد.
کمک کنید دوستان

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
سلام من همیشه در هنگام مواجه شدن با کدهای سری D مین برد رو با تینر 15000 فوری شسشو میدم و همیشه جواب کرفتم. دوست عزیز مین برد رو کامل با تینر فوری گه گفتم بشور سعی کن تینر رو بفرستی زیر چیپ شمالی و جنوبی و I/O!

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
سلام من همیشه در هنگام مواجه شدن با کدهای سری D مین برد رو با تینر 15000 فوری شسشو میدم و همیشه جواب کرفتم. دوست عزیز مین برد رو کامل با تینر فوری گه گفتم بشور سعی کن تینر رو بفرستی زیر چیپ شمالی و جنوبی و I/O!

یه بار با تینر 10000 شستم ، باشه با 15000 هم اینکار می کنم ، راستی اگه از 20000 استفاده کنم ضرری به مدارهای برد نمی رسونه؟

بالا