آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم تصویر در مادربرد ایسوس مدل m5a78l LE

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود بر همه عزیزان
مادبردی بدستم رسیده که تصویر نمیده
مادبرد فوق ابتدا آیسی بایوس نداشت که طبق راهنمایی های مدیر عزیز جناب پشتیبان(یه دوست) شماره آیسی مشخص شد Mx25L800 ؛ البته هنوز کاملا اطمینان نداریم اما زمانی که گزینه verify در پروگرامر را میزنم اروری دریافت نمیکنم
با این وصف بایوس را تزریق کردم
مادربرد را زمانیکه سوئیچ میکنم استارت میخورد اما دیباگر کد FF و سپس دو تا خط تیره میدهد
بدون آیسی بایوس هم همینطور است
متاسفانه سوکت CPU آن از نوع AM3 میباشد و فقط یک CPU فنوم دارم و مطمئنم سالمه و روی سیستم دیگر تصویر میدهد
حال چه با بایوس و چه بدون بایوس CPU گرم نمیشود و فت های اطراف آن هیچگونه ولتاژی ندارند
فن CPU میچرخد و ولتاژ 12 ولت را دارد
چیپ شمالی نیز گرم میشود - مشکل ظاهری نداریم
تصویری از مادربرد فوق ضمیمه کرده ام
با تشکر

NHBtGnwfOcwL2EJq_500.jpg

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
شماره آی سی بایوس اهمیتی ندارد،فقط باید ظرفیتش درست باشه و هنگام نصب جهت پایه یکش درست باشه.
تو سایت مادربورد ببینید این مدل سی پی یو رو ساپورت میکنه؟
موفق باشید

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
با سلام،
شماره آی سی بایوس اهمیتی ندارد،فقط باید ظرفیتش درست باشه و هنگام نصب جهت پایه یکش درست باشه.
تو سایت مادربورد ببینید این مدل سی پی یو رو ساپورت میکنه؟
موفق باشید
درود
بله ساپورت میکنه دوست عزیز
با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام دوست عزیز .با فشار آوردن رو سی پی یو هنگام استارت از دیسکانکت نبودن سوکت مطمئن شوید .نداشتن Vcore یا مربوط به دیسکانکتی سوکته یا آی سی PWM .با توجه به نداشتن کد و طبیعی گرم شدن پل شمالی احتمال دیسکانکتی زیاده .برا امتحانش هم می تونی فن رو روی سی پی یو نصب نکنی و با فشار آوردن به سی پی یو قسمت دیسکانکت شده رو مشخص کنید .موفق باشید

بالا