آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: از کار افتادن وایفای مودم tp-link

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام
سوختن چیپ مودمها بیشتر از کارکرد زیاد است و 24 ساعته روشن و دانلود میکنند چیپ آنها ضعیف است بخصوص سرعت اینترنت هم پایین میباشد حتی با دست میتوانید به روی قاب آن بزنید میبینید که داغ شده لذا بهتر است همانند لپتاپها یک فن خوب زیرش قرار بدهید

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام

7.png
نوشته اصلی توسط xanyar
ممنون رضا جان از پاسخت
با عرض معذرت من تو فهم همین یک خط موندم چه برسه به باز کردن مودم و تعمیرات. اینکه اینجا و توی این انجمن نوشتم معنیش این نیست که من تعمیر بلدم و تنها دلیل پیدا نکردن هیچ موضوعی شبیه این توی نت چه فارسی و چه انگلیسی بود.
اصلا نمیدونم قضیه چی هست فقط اگه مطمئن شم مشکل سخت افزاری هست خیالم راحت میشه.
حالا ممکنه سخت افزاری باشه؟

باز کردن مودم دیگر علم نمی خواهد 4 تا پیچ دارد باز کن و قابش را بردار و دست به چیپش بزن میبینی خیلی داغ کرده است.

xanyar

کاربر
2014-05-24
5
30
با سی دی مودم هم نشد. امروز بردم شرکت هر کاری کرد نشد. رفتم توی سایت شرکت مودم همین حرف ها رو زده بودن و فقط یکی نوشته بود باید مودم رو عوض کنید.
آره مودم خیلی داغ میکنه. دیگه قطعا مشکل سخت افزاری هست خیلی جالبه فقط چیپ وای فای مودم سوخته.
اینم از شانس منه دیگه.
ممنون از همه دوستانی که لطف کردن وقت گذاشتند و راهنمایی کردن.

mohammad200m

کاربر
2014-06-24
3
12
بیشتر مودمهای
[h=2]tp-link[/h] مشکل چیپ وایرلس دارن که فقط و فقط باید تعویض بشه.که فعلا نماینده گرانتیتون این کار و انجام میده...البته نمیدونم که میشه چیپش رو از تو بازار گیر اورد یا نه...با سپاس

metalmgm

کاربر
2012-09-30
146
145
ايران
سلام خدمت دوستان گرامي
چون اين موضوع تكراري بود و اين دوستمون قصد ادامه اين تاپيك رو نداشتند من تو همين تاپيك مطرح كردم.
واسه منم يه مودم اومده كه دقيقا همين مشكل رو داره فريم ور آپديت كردم تو كوييك ويزارد تنظيمات وايرلس انجام ميده ولي فعال نميشه و چراغ روشن نميشه
لطفا راهنمايي بفرماييد.
مدل مودم، Tp-Link td-w8901G

DSC_000002.jpg

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام
به سایت بالا مراجعه کن اگر مشکلی نرم افزاری ندارد :

DS02.jpg

این منطقه که دورش خط آبی کشیدم بخش وای فای بوده و همانطوریکه میبینید چیپ هم داخل آن قرار گرفته است:

[hide]
اول در حالت روشن دست به آن بزن ببین داغ است شماره فنی چیپ را قید کن به دیتا شیت آن مراجعه کن از روی دیتا شیت پایه های تغذیه را چک کن آن قسمت که دورش خط آبی کشیدم با کیفیت و زوم بالا عکس بگذار تا قطعات خوان باشد و ارزیابی بشود کرد
[/hide]

آخرین ویرایش:

metalmgm

کاربر
2012-09-30
146
145
ايران
سلام
خوب مشخص نيست
ولي احتمالا اينه:
RT3390L
P4G5100E0
1107ST
اين چيپ در زمان كار دستگاه خيلي گرم نميكنه، عاديه
اما چي بالاييش از حالت معمول نسبت به چيپهاي ديگر روي بورد بيشتر داغ مي كند.
فريم ور آپديت كردم نشد.DSC_0005.jpgDSC_0005.jpgDSC_0004.jpg

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام

آن چیپ بالایی که میگی داغ میکند شماره فنی آن چیست که دیتا شیت آنرا بررسی کنی
ضمنا آن شمارهایی که نوشتی از چیپ فوق یا نوشته ها اشتباه دارد و اگر درست است دیتاشیتش منتشر نشده چون چینی میباشد

بالا