آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن مین برد گیگا مدلp61-usb3-b3

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
20140520_111459fffff.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
دوستان نظری بدین چیزی پندی اندرزی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
مشکل و نمایان شدن کدهای d5,d4 در مادربورد msi و تصویر هم نمیدهد
مین روشن میشود و لی دیباگر که از نوع سون سگمنتی چهاربیتی هستش کدهای d5,d4 را به صورت حلقه وار یا گردشی در عرض سه ثانیه نشان میدهد و در طی این سه ثانیه باز هر بار فقط میرسه به این کد؛ مابین این کدها ، کدهای مثل d4,d6,d7 را هم خیلی سریع نشان داده و بعد به کدهای d5,d4 میرسد که متوجه شدم این گردش یا دور زدن هر بار این کدها فکر کنم سیستم خودبخود ری استارت می شود ، نکته دیگر اینکه یه خازن بادکرده سمت پورتهای usb پیدا کردم و تعویضش هم کردم و باز هم به همان صورت هستش نتیجه گرفتم هر وقت دیباگر به صورت گردشی و چرخه یه کد را تکرار میکنه میتونه از بایوس سیستم باشد یا نه؟ و یا اینکه این کدها بیشتر در فاز رم هستش و یا ربطی به رم ندارد چون رم سالمه ولی ولتاژ اسلت رم نگرفتم راستی امیلاتور هم ندارم که ببینم سوکت سی پیو مشکل دارد یا نه و یا اینکه از پل شمالی باشد؟ راستی کارت گرافیک هم سالم هستش روی سیستم دیگه تست کردم و کارت گرافیک روی اینمین که نباشه باز همان d5,d4 را نشان میدهد و نکته دیگر اینکه رم را در می آوردم دیباگر پیغام جدیدی با عنوان e0 را نشان میداد و دیگر خبری از d5,d4 نبود ولی تا رم میزارم اینطوری میشود!
نکته انحرافی این هستش که این سیستم قبلا به نقل صاحبش میگفت موقع بوت شدن یه پیغام در خصوص بایوس میداد ولی یادش نیست که چه بوده؟ راستی پیگیر شدم که این سیستم قبل از اینکه به دست من برای تعمیر برسد دست کسی دیگه ای بوده که خودش خدمات کامپیوتری داره و می گفت فروخته به این بنده خدا ، چون میشناختمش از زیر زبونش کشیدم که ظاهرا زمانی که سالم بوده این کد به صورت ثابت d5 رابهش نشان میداد.
مشکل سیستم هم به نقل صاحبش پسرش زیادی باهاش بازی کرده بود و در حین بازی اینجوری شده.
از شما دوست عزیز میخواهم این حقیر را یاری و راهنمایی کنید.
با تشکر

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
مشکل و نمایان شدن کدهای d5,d4 در مادربورد msi و تصویر هم نمیدهد
مین روشن میشود و لی دیباگر که از نوع سون سگمنتی چهاربیتی هستش کدهای d5,d4 را به صورت حلقه وار یا گردشی در عرض سه ثانیه نشان میدهد و در طی این سه ثانیه باز هر بار فقط میرسه به این کد؛ مابین این کدها ، کدهای مثل d4,d6,d7 را هم خیلی سریع نشان داده و بعد به کدهای d5,d4 میرسد که متوجه شدم این گردش یا دور زدن هر بار این کدها فکر کنم سیستم خودبخود ری استارت می شود ، نکته دیگر اینکه یه خازن بادکرده سمت پورتهای usb پیدا کردم و تعویضش هم کردم و باز هم به همان صورت هستش نتیجه گرفتم هر وقت دیباگر به صورت گردشی و چرخه یه کد را تکرار میکنه میتونه از بایوس سیستم باشد یا نه؟ و یا اینکه این کدها بیشتر در فاز رم هستش و یا ربطی به رم ندارد چون رم سالمه ولی ولتاژ اسلت رم نگرفتم راستی امیلاتور هم ندارم که ببینم سوکت سی پیو مشکل دارد یا نه و یا اینکه از پل شمالی باشد؟ راستی کارت گرافیک هم سالم هستش روی سیستم دیگه تست کردم و کارت گرافیک روی اینمین که نباشه باز همان d5,d4 را نشان میدهد و نکته دیگر اینکه رم را در می آوردم دیباگر پیغام جدیدی با عنوان e0 را نشان میداد و دیگر خبری از d5,d4 نبود ولی تا رم میزارم اینطوری میشود!
نکته انحرافی این هستش که این سیستم قبلا به نقل صاحبش میگفت موقع بوت شدن یه پیغام در خصوص بایوس میداد ولی یادش نیست که چه بوده؟ راستی پیگیر شدم که این سیستم قبل از اینکه به دست من برای تعمیر برسد دست کسی دیگه ای بوده که خودش خدمات کامپیوتری داره و می گفت فروخته به این بنده خدا ، چون میشناختمش از زیر زبونش کشیدم که ظاهرا زمانی که سالم بوده این کد به صورت ثابت d5 رابهش نشان میداد.
مشکل سیستم هم به نقل صاحبش پسرش زیادی باهاش بازی کرده بود و در حین بازی اینجوری شده.
از شما دوست عزیز میخواهم این حقیر را یاری و راهنمایی کنید.
با تشکر

سلام خدمت دوست گلم veisian63:
دوست گلم اول بگم که بایدیک تایپک جدید درست میکردی و اونجا مشکلت رو مطرح میکردی .اینم که میگم به خاطر اینه که جواب بهتری میگیری چون همه در باره مشکل مینت بهت کمک میکنن.

دوم لطفا داستان تعریف نکن بگو مین دارم با این مشخصات این کارار رو روش انجام دادم .

حالا اشکال مین:
اول اسلاید رم رو بشور با تینر10000 و مسواک بعد چند بار رم رو در بیار و جا بزن با رم دیگه هم حتما تست کن اسلاید گرافیک رو هم همین طوربا گرافیک دیگه هم تست کن .اگر جواب نگرفتی یکمی کارت سخت میشه بایوس مین رو دربیا پرگرام جدید روبراش بگیر و بهش بزن .

{قبل از بایوس یک بارمین رو کلر سیمس کن باتری رو هم چک کن که ولتاژ3 رو داشته باشه}

اگر بازم بایوس کردی جواب نگرفتی به احتمال زیاد چیپ شمالی لحیم سردی داره که باید هیت بگیری که اون یه پروسه دیگه میشه فعلا تا اینجا انجام بده ببینم چی میشه

بالا