آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: ترتیب پین های سلکتور مولتی متر VICTOR 88C

saberonline

کاربر
2014-04-14
28
60
تبریز
www.ncd.ir
با سلام

من مولتی متر VICTOR مدل 88C را به دلیل عبور جریان زیاد و سوختن فیوز و چند قطعه دیگرش برای تعمیر باز کردم.
ولی متاسفانه قسمت سلکتور آن از دستم به زمین افتاد و آرایش و ترتیب پین های روی سلکتور به هم ریخت
و الآن عملکردهای مولتی متر درست نیست
اگر کسی از دوستان مولتی متر VICTOR مدل 88C را دارد زحمتی برای بنده بکشد
اگر امکان دارد در اوقات فراغت از کار آن را باز نموده و قسمت سلکتور را بیرون بیاورد
و از بالا و پایین قسمت پلاستیکی سلکتور (دایره وسطی) که حاوی چند عدد پین در پشت و روی خود می باشد عکسی بگیرد و در اینجا قرار دهد
تا بنده هم طبق آن عکس ترتیب پین ها را مرتب نمایم و مولتی متر مذکور را به زندگی بازگردانم
این هم عکسی از قسمت مذکور :

2e09b47f80c51aee1.jpg

با تشکر

nimax7523

کاربر
2013-12-20
9
15
باسلام

دوستان برای بنده هم همچین مشکلی پیش اومده اگه ممکنه لطفا ترتیب پلاتین های این مولتی متر را در قالب یه عکس نشان دهید.
جنابreza_476 باتشکر از جنابعالی . اما در مولتیمتر بنده تعداد پلاتین ها 13 تاست. ولی در تصویری که شما گذاشتین 12 تا میباشد و با ترتیب تصویر شما مدار درست کار نمیکنه.

سپاسگذارم

آخرین ویرایش:

nimax7523

کاربر
2013-12-20
9
15
دوست عزیز واقعیتش اینه که وقتی سلکتور را روی رنج 20A قرار دادم پرابها را به دوسر یه اداپتور 24 ولت 1آمپر زدم تا مقدار آمپر اونو اندازه بگیرم .بعد از اینکار قسمت سلف سنج دیگه عدد درستی نشون نداد و کمتر نشون میداد .درقسمت خازن سنج هم همینطور بود رنج20nF کلا ازکار افتاد.رنج 200nF مقادیر را نصف مقدار واقعی نمایش میداد ولی بقیه رنجها درست کارمیکرد. این بود که پشت مدار را باز کردم و دیدم یکی از ترانزیستورهای 9013 ترکیده بود بنابراین اونو تعویض کردم ولی متاسفانه پلاتینهای روی سلکتور بهم ریخت.حالا نمیدونم آیا قطعات دیگری هم علاوه بر9013 سوخته یانه.
در اولین فرصت تصاویری از مدار قرار میدم.

اگه ممکنه لطفا راهنمایی کنید تا اونو تعمیر کنم.

باتشکر

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام
من خیلی گشتم موفق نشدم فقط همان دوتا وجود دارد احتمالا شما اشتباه میکنی ترتیب پایه ها یکی از آنهاست از روی فیبر مدار چاپی خود دستگاه قابل بررسی است

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
برای آپلود عکس شما چون VIP نیستی شما قابلیت آپلود عکس غیر فعال است و بهتر است از سایت های آپلود سنتر استفاده کنی و آدرسی که آن میدهد شما در سایت کپی کنید

آخرین ویرایش:
بالا