آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل خروجی مدار پدال چرخ خیاطی کاچیران

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
مدار پدال چرخ خیاطی کاچیران که 2 ورودی برق 220 ولت داره و 3 خروجی که یکی برای لامپ و دیگری برای دینام چرخ که برای سرعت دینام است . الان این خروجی ها هیچ ولتاژی نداره . و صفر است . x1 و x2 ورودی 220 ولت است . x3 و x4 و x5 خروجی ها . کلید سیاه 2 حالته که برای دو سرعت متفاوت است . قطعه آبی رنگ کنار تریاک رئوستا است که برای تنظیم سرعت . دو عدد تریاک به شماره BT136 است .
یه سوال دیگه دو خازن آبی رنگ که در اکثر مدارات ( یا به رنگ آبی یا زرد ) هست کارش در مدار چیه اگه نیاشه و اتصال کوتاه کنیم چی میشه ؟
اگه ممکنه راهنمایی کنید . عکس مدار رو هم میگذارم . با تشکر

تصویر0140.jpg

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
با سلام
عکس واضح و روشن از زیر برد قسمت لحیم و اتصالت را نیز قرار بده تا راحتتر راهنمایی شوی
آن دو خازن آبی رنگ صافی یا ف ل ی ت ر جریان ورودی برق هستند
آن قطعه V3 بین بوبین L1 و دو خازن بزرگ آبی شماره اش چیست
شما تا کجا ولتاژ داری؟

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
با سلام
عکس واضح و روشن از زیر برد قسمت لحیم و اتصالت را نیز قرار بده تا راحتتر راهنمایی شوی
آن دو خازن آبی رنگ صافی یا ف ل ی ت ر جریان ورودی برق هستند
آن قطعه V3 بین بوبین L1 و دو خازن بزرگ آبی شماره اش چیست
شما تا کجا ولتاژ داری؟

با تشکر
V3 شماره اش N4007 است و سالمه .
عکس زیر برد هم برات میزارم .
منظور از تا کجا ولتاژ داری را نمیدونم از کجا شروع کنم . و بلد نیستم .
تصویر0146.jpg

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
یا سلام
تمام مقاومت ها و دیود ها سالم هستند . الیته با اهم متر تست کردم . پلاتین و رئوستا هم سالم است .
دو عدد ترانزیستور و دو عدد تریاک و 3 عدد خازن آبی را نمبدونم سالم است یا نه .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام
این برد احتمالا قطعه VDR یا مقاومت حساس به ولتاژ که مثل فیوز عمل میکند و از ورود ولتاژ بالا ممانعت میکند و میسوزد یک قطعه ای شبیه خازن عدسی و برنگ آبی یا زرد میباشند ظاهرا داشته زیرا جای لحیم باقی مانده است زبر دو خازن آبی هم در پایین دو محل لحیم شده وجود دارد بین دو خازن بزرگ آبی باید یکی از خازنها را دربیاوری بیبینی اینها از زیر دو خازن وصلندو .....

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
باسلام
این برد احتمالا قطعه VDR یا مقاومت حساس به ولتاژ که مثل فیوز عمل میکند و از ورود ولتاژ بالا ممانعت میکند و میسوزد یک قطعه ای شبیه خازن عدسی و برنگ آبی یا زرد میباشند ظاهرا داشته زیرا جای لحیم باقی مانده است زبر دو خازن آبی هم در پایین دو محل لحیم شده وجود دارد بین دو خازن بزرگ آبی باید یکی از خازنها را دربیاوری بیبینی اینها از زیر دو خازن وصلندو .....

سلام
چند مدار مثل این را تعمیر کردم که بیشتر دیود ها میسوختند یا میکرو سوئیچ خراب میشد . ولی هیچ کدام قطعه vdr نداشتند و لحیم زیر آن از کارخانه پر میاد .
یعد از تعویض تزیاک ها نتیجه را اعلام میکنم .
یا تشکر

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
با سلام
طبق شکل زیر ایراد به ترایاکها ختم میشود مسیر قرمز و بعد از دیودها مسیر نارنجی را تعقیب کن:

مشاهده فایل‌پیوست 91174

یا سلام
تریاک به این شماره
BT136 پیدا نکردم . به جاش تریاک به شماره BTA12 پیدا کردم که فروشنده قطعات گفت که میتونی به جای BT136 استفاده کنی . نظر شما چیه ؟ اگه مشکلی پیش نیاد عوض کنم یا نه ؟ منتظر نظر شما هستم . با تشکر

بالا