آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

غیر فعال شدن درگاههای USB و ( This device cannot start. (Code 10

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام
مدتی هست که دوتا از USB های لب تابم دچار مشکل شدن و باید پس از هر بار ری استارت ( Restart) یا روشن و خاموش شدن دستگاه باید برم توی دیوایس منیجر (Device Manager) و روی کنترلر هاب USB که علامت مثلث زرد رنگ روشه کلیک کنم و با یک بار Disable و Enable کردن (که موجب شناختنشون توسط ویندوز میشه!) اونها رو فعال کنم.این مشکل از وقتی شروع شد که سعی داشتم یک فلش مموری خراب رو درست کنم نمیدونم برنامه ای نصب کردم اینطوری شد یا فلش ایراد داشت! تو اینترنت یک سرچی کردم و یک افزونه از سایت مایکروسافت به اسم MicrosoftFixit.Devices.LB.160323264928194630.1.1.Run.exe براش گرفتم که البته مشکل رو موقتا اونم فقط با اتصال به سایت مایکرو سافت حل می کرد که اونم بعد ری استارت دوباره مثلث زرد رنگ میومد.اروری که میده اینه
This device cannot start. (Code 10
Windows did not start a related device driver. To learn more, click the Driver tab and then click Driver Details
درایورهای اصلی لب تاب (مربوط به همین ویندوز) رو که چند سالی نصب بودن و هیچ مشکلی هم usb نداشت رو هم دوباره نصب کردم ولی بی فایده بود. بایوس لب تاب رو هم Default کردم. نمیخوام برای یک مشکل مثل این بیفتم به تعویض ویندوز اگه دوستان اطلاعاتی دارن کمک کنن...
sshot-1.jpg

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
آفرین داداش میخواستم بگم system restor کن ولی تا تاپیک پایینی رو دیدم خودت عملی کردین و جواب گرفتین موفق باشین

بالا