آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن مککر ماسفت تغذیه سی پی یو در مادر برد ASROCK مدل G31M-S

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
در مادر برد ازراک مدل G31M-S ماسفت نزدیک ورودی 4 پین سی پی یو بشدت داغ شده و میسوزد البته نه بلافاصله و مادر برد بوت میشود.(در حدود 10 ثانیه بعد).با خارج کردن این ماسفت گرما به ماسفت بعدی منتقل میشود.خازنهای اطراف تعویض شده اند.دوستان اگر ایده ای دارند ممنون میشم بیان کننند.
با تشکر

hamid_holori

کاربر
2010-08-16
79
144
قشم
منم همین مشکلو رو با یه مادربرد گیگا دارم بدون سی پی یو ساعت ها کار می کنه ولی با سی پی یو همین مشکل شما رو دارم

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
سلام وادب
در مادر برد ازراک مدل G31M-S ماسفت نزدیک ورودی 4 پین سی پی یو بشدت داغ شده و میسوزد البته نه بلافاصله و مادر برد بوت میشود.(در حدود 10 ثانیه بعد).با خارج کردن این ماسفت گرما به ماسفت بعدی منتقل میشود.خازنهای اطراف تعویض شده اند.دوستان اگر ایده ای دارند ممنون میشم بیان کننند.
با تشکر

درود
در صورتی که با تعویض فت دوباره می سوزد باید آی سی pwm تعویض کرد
در صورت تکرار مشکل از چیپ شمالی می باشد.

jamalifashi

کاربر
پاسخ : رد: سوختن مککر ماسفت تغذیه سی پی یو در مادر برد ASROCK مدل G31M-S

سلام .یه مادر برد asrock هست که icبالای اسلت رم سوخته به شماره4501agm131کجا می تونم پیدا کنم

bigbomber

کاربر
2009-01-05
4
0
سلام وادب
با تشکر

با سلام
من نمی دونستم که در ایران هم برد اصلی کامپیوتر ها به این صورت تخصصی و ریزه کاری تعمیر میشه. آیا رشته ی خاصی در این زمینه وجود داره؟ یا جایی آموزش می دن؟ شما نقشه ها و شماتیک مادربورد را از کجا پیدا می کنید؟ بعد قطعاتشا از کجا می خرید؟
بعد یک سوال، از کجا می دونید که کدوم قطعه خرابه و کار هر قطه چیه و مربوط به کجاس؟
با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
همکاران عزیز
لطفا برای مشکلات و سوالات خودتون تاپیک جداگانه ایجاد کنید تا نظم تاپیک ها به هم نخوره و هم هنگام حذف تاپیک های قدیمی ،پست شما هم ناخواسته حذف نشه
با تشکر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا