آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: بوق موتورسیکلت بدون باطری

David54

کاربر
2016-12-15
73
132
منزل
اتفاقا موتور ساز خبره همه کارهایی که فرمودی انجام داده بود و حتی شمع را باز کردیم و حسابی داغ کردیم و بستیم ولی روشن نشد
آیا شمع جرقه میزنه؟
شمع و بازکنی و بچسبونی به بدنه هندل بزنی شمع جرقه داره؟
روشن نشدن موتور 3تا دلیل میتونه داشته باشه
برق و جرقه شمع، سوخت و ترکیب مناسب ، عدم کمپرس که یا رینگ پیستونه ولی اغلب سفتی فلر سوپاپه که فشار میاره رو سوپاپ و کامل بسته نمیشه سوپاپ
اگر شمع جرقه داره، ممکنه بعلت خواب بودن موتور پستونکی قطع کن بنزین کاربرات ول نکرده باشه یا اشغال گرفته چسبیده تو جاش ، شلنگ بنزین و از باک جداگن فوت کن تا باز شه یا با دسته پیچ گوشتی و... به کاربرات چندنا ضربه بزن ، پیچ فلوت کاربرات و شل کن ببین بنزین میریزه که معلوم بشه بنزین تو کاربرات میاد یا نه

David54

کاربر
2016-12-15
73
132
منزل
ن فقط از کار مسئولین سر درنمیارم .

فقط تعداد دور بوبین را اضافه کن مقصودت حاصل میشه
استاد جان ، اضافه کردن دور سیم پیچ فکر کنم ولتاژ و تفویت میکنه، احتمالا افزایش فطر سیم بهتر نیست؟
البته نه اینکه سیم و تعویض کنم، بلکه یه سیم لاکی با قطر کمتر رو به همون تعداد دور سیم پیچ اصلی اضافه میکنم و سر سیم دوم رو به سر سیم پیچی اصلی وصل و انتهای هر دو رو هم بهم وصل میکنم که همون تعداد دور سیم پیچ ولی بصورت دو رشته

David54

کاربر
2016-12-15
73
132
منزل
بیدار شو، انلاین شو ، چقد میخوابی ، جمعه ها خوابیدن فقط تا لنگ ظهر مجازه و نه بیشتر
در حال اضافه کردن سیم به بوبینم و منتظر تایید شما به انتظار نشستم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hojat88

David54

کاربر
2016-12-15
73
132
منزل
ولی بی انصافا چسبی روی قطعات ریختن که نتونستم جمال قطعاتو ببینم و باید حلالی برای چسب پیدا کنم ببینم چجوری کار میکنه
اما تا حدودی تصور میکنم راه حل را پیدا کردم که باید تست کنم و پس از اطمینان اعلام کنم
البته اگه از گوگل میخواستی، نقشه شماتیک ترانزیستور و بهت میداد
اما فک کنم داری زنگ و اشتباهی میزنی ها
این ترانزیستور یا مدار جرقه نقشی تو تقویت برق و جرقه شمع نداره و صرفا یه نعداد ترانزیستور ه که با تاخیر انداختن، زمان قطع و وصل جرقه رو تعین میکنه حالا اگه کويل بود یه چیزی، چون کوئل تقویت کننده جریانه
همین روش خازن بوق اینجا جواب نمیده؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
استاد جان ، اضافه کردن دور سیم پیچ فکر کنم ولتاژ و تفویت میکنه، احتمالا افزایش فطر سیم بهتر نیست؟
البته نه اینکه سیم و تعویض کنم، بلکه یه سیم لاکی با قطر کمتر رو به همون تعداد دور سیم پیچ اصلی اضافه میکنم و سر سیم دوم رو به سر سیم پیچی اصلی وصل و انتهای هر دو رو هم بهم وصل میکنم که همون تعداد دور سیم پیچ ولی بصورت دو رشته

درود

باید هر تعداد دور که جا میشه با همون قطر سیم به بوبین اضافه کنی هر چه بیشتر بهتر
ولی دنبال راه ساده تری هستم
مدیر عامل شرکت تولید کننده سیستم الکترونیکی قول داد بدون چسب برام بفرسته ولی هنوز خبری نشده و شاید ترسیده که قصد تولید دارم
فرمودی
دسترسی به نقشه از طریق اینترنت مقدوره
اما اگه در اینترنت منتشر شده بود دراینصورت با چسب مخفی نمیکردن .

سپاس

آخرین ویرایش:

David54

کاربر
2016-12-15
73
132
منزل
باید هر تعداد دور که جا میشه با همون قطر سیم به بوبین اضافه کنی هر چه بیشتر بهتر
یعنی چجوری؟
یعنی به طول سیم پیچ اضافه کنم و انتهای سیم پیچ اصلی رو قطع و به سیم اضافه وصل کنم و انتهای اضافه شده رو به جای قطع شده وصل به مدار کنم، ، ، ، یا اونی که خودم گفتم؟
یه بار دیگه بخون ببین درست نگفتم
ما اگه در اینترنت منتشر شده بود دراینصورت با چسب مخفی نمیکردن
صحبت مخفی کردن نیست بیشتر عایق کردنه
فکر کنم تو سایت پرشین موتور دیده بودم نقشه کاملشو یکی دو هفته پیش

آخرین ویرایش:

David54

کاربر
2016-12-15
73
132
منزل
ا اگه در اینترنت منتشر شده بود دراینصورت با چسب مخفی نمیکردن .

سپاس
cdi-unit-circuit-diagram-inspirational-6-pin-cdi-box-wiring-diagram-awesome-cdi-is-it-ac-or-dc-diagram-of-cdi-unit-circuit-diagram.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

درود

آفرین

بابا خیلی آفرین داری
چرا قبلا ندادی و اینهمه زور زدم و دو تا خراب کردم
حالا دیگه کار تمومه و احتمالا تا فردا راهشو بهت میگم

البته اضافه کردن تعداد دور با همون قطر صد در صد جواب میده ولی میخوام اگه مقدور بشه ساده تر انجام بدم

ضمنا اضافه کردن تعداد دور ممکنه باعث صدمه زود رس ترانزیستور بشه که دراینصورت باید ترانزیستور بهتر و قویتر استفاده کنیم که با وجود نقشه کاری نداره

نقشه رو از کجا تهیه کردی؟
خیلی خوشحال و راحت شدم ممنون و مدیونم کردی.
ضمنا عجله نکن تا فردا غروب صبر کن شاید راه ساده پیدا کنم

سپاس و سپاس و سپاس

آخرین ویرایش:

David54

کاربر
2016-12-15
73
132
منزل
ضمنا اضافه کردن تعداد دور ممکنه باعث صدمه زود رس ترانزیستور بشه که دراینصورت باید ترانزیستور بهتر و قویتر استفاده کنیم
گمونم میان ماه من تا ماه گردون شده جریان
من در مورد سیم پیچهای اون 6شاخه که برق لامپ و بوق رو تامین میکنه دارم میپرسم که هیچ ارتباطی با ترانزیستور نداره ولی گویا شما کل فکر و ذهنت درگیر سیم پیچ نازکه برق شمعه
اون سیم پیچ اونقدر حساسه اگه داد بزنی سرش قهر میکنه و قطع میشه
اون سیم پیچهای کلفت 0.7 mm و بگو چه کنم که برق بوق و لامپها رو تولید میکنه
اگه به طول سیم پیچ اضافه کنم که ولتاژ زیاد میشه باید قطر سیم کلفت تر بشه درسته ایا؟
نقشه رو از کجا تهیه کردی؟
گوگل خانم هم خواسته تو میاره تازه، یه ماچ هم میده

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
گمونم میان ماه من تا ماه گردون شده جریان
من در مورد سیم پیچهای اون 6شاخه که برق لامپ و بوق رو تامین میکنه دارم میپرسم که هیچ ارتباطی با ترانزیستور نداره ولی گویا شما کل فکر و ذهنت درگیر سیم پیچ نازکه برق شمعه
اون سیم پیچ اونقدر حساسه اگه داد بزنی سرش قهر میکنه و قطع میشه
اون سیم پیچهای کلفت 0.7 mm و بگو چه کنم که برق بوق و لامپها رو تولید میکنه
اگه به طول سیم پیچ اضافه کنم که ولتاژ زیاد میشه باید قطر سیم کلفت تر بشه درسته ایا؟
گوگل خانم هم خواسته تو میاره تازه، یه ماچ هم میده

درود

نه عزیزم منم همون بوبین ۶ تایی پشت آهنربا را عرض کردم و قبلا هم تاکید کردم که با کوئل کاری نداریم
اما همین ۶ بوبین مرتبط با ترانزیستورهاست و برق اونو هم تامین میکنه و خودت گفتی کنتاکت شماره ۶ به همین ۶ بوبین متصل میشه
یعنی از ۶ بوبین ممکنه ۳ تا بوبین مربوط به ترانزیستورها باشه که دو سر ازش خارج میشه که یک سر به بدنه و یک سر به کنتاکت ۶ متصل میشه و ۳ بوبین دیگه مربوط به چراغ ها

یا اینکه ممکنه کل ۶ بوبین مربوط به کلیه نیازها باشه که دراینصورت فقط دو سر از کل ۶ بوبین خارج میشه که یک سرش به بدنه و دیگری به کنتاکت ۶ متصل میشه

اتفاقا سوالی داشتم که آیا برق چراغ ها و برق کنتاکت ۶ یکی هستند یا برق چراغ ها جدا هستند
بعبارتی آیا از ۶ بوبین دو سر خارج میشه که یک سرش بدنه است یا ۴ سر خارج میشه و دو سیمش بدنه است

باید تعداد دور سیم پیچی که پشت فلکه آهنربایی چرخان است زیاد بشه که بله ولتاژش هم زیاد میشه و قصدمان هم همینه که ولتاژ بالا بره

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا