آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: کدام برنامه برای مدیریت کلاینت ها خوب است ؟

kaveh.21

کاربر
2011-10-25
120
605
شاهی در طبرستان
با درود بیکران خدمت همه اساتید محترم

در حال حاظر من در یک شرکت کار میکنم که مدیر این شرکت از من خواسته تا تمامیه مصرف اینترنت کلاینتها رو چک کنم و بهشون بدم
چه برنامه بهتر هست که نصب کنم تا تمامیه کارهام رو بتونم انجام بدم
1. مقدار حجم مصرفی هر کاربر (سند و رسیو )
2. مدت زمان استفاده از سرور (اشتراک داده ها )
3.بازدید انها از کدام سایتهاست (بخاطر یکسری مسائلی امنیتی که تو شرکت پیش امده و مدیریت نمیخواد که اطلاعات شرکت دوباره بره بیرون.!!! )
4. چه برنامه وجود داره که من بتونم باهاش هر وقت که خواستم ویا خواسته شد یک کاربر را از اینترنت قطع کنم !(ولی به سرور برای اشتراک گذاری دسترسی داشته باشه )

یه سوال دیگه هم هست گه گاهی بعضی از کاربران از اینترنت (فقط بعضی از اونها ) قطع میشن جالبیش اینجاست که Ip ها درست وارد شده و سرور هم از جاش تکون نخورده
:89000000: دلیل ویا چه دلایلی میتونه داشته باشه !!!

باز هم از همه عزیزانی که منو یاری میکنن کمال تشکرو دارم .

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
در مورد اول برنامه های زیادی هست ، ولی باید اکانت بدی بهشون تا بتونی هر اکانت رو کنترل کنی. اگر رایگان نمیخوای باشه که IBsng برنامه خیلی خوبیه و همه جور مدیریتی روی اکانت ها میکنه و میزان مصرف و ... همه چیز رو بهت میده. نسخه رایگانش محدودیت یوزر داره و نمیدونم که تمام امکانات رو بهت بده یا نه...
نرم افزار کریو هم بهت log از هر یوزر میده ولی راحت ترین کار استفاده از vp*n هست که به هر کاربر یک اکانت میدی و با برنامه nttac میتونی کنترل کامل داشته باشی و حتی بدونی هر کسی چقدر مصرف کرده و اگر از مقدار مجاز بیشتر شد قطع بشه. کلاینتها هم نیاز به هیچ نرم افزاری ندارند و فقط باید vp*n را کانکت کنند.
موفق باشید

kaveh.21

کاربر
2011-10-25
120
605
شاهی در طبرستان
با درود بیکران خدمت همه عزیزان و تشکر ویژه از استاد بزرگه ی شبکه در ایران IranTK
آقای نکویی ممنونم از راهنماییتون
دوست عزیز
ویندوز 2003 سرور نصب هست
قطعات سرور هم یه مادر برد سرور اینتل هست که با یه پردازش گر 4 هسته ای کار میکنه
با 3 تا رک 24 سوکتی

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
IBsng خودم کار کردم میتونم هم کانفیگش را آموزش بدم ولی خیلی مشکله و سیستم عامل لینوکس نیازه
همون V P N استفاده کنید
دامین سرور و اکانت پالیسی و اکتیو دایرکتری هم مشکلات شما را کاملا حل میکنه
امیدوارم غلط املایی نداشته باشم
اگه آموزش این کار ها هم نیازتون بگید که آپلود کنم
البته صبر کنید مهندس نکویی هم نظرشون را بدن من سرور ویندوزم قوی نیست

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
من فکر میکنم همون vp*n هم راه اندازیش ساده هست و هم تمام کارهایی که شما می خواین میکنه. اگر تخصص کافی برای راه اندازی vp*m ندارید درخواست بدید دوست عزیزم آقای mj_blue لطف می کنند آموزش رو براتون قرار میدند.

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام
یکی از همکاران از نرم افزار ایرانی فری نت استفاده میکنه
رایگان هستش و امکانات خیلی جالبی داره
از همه جالب تر هر مشکلی داشته باشی میتونی با سازندش در میون بذاری و خیلی خوب کمکت میکنه
این نرم افزار طوری طراحی شده که حتی اجازه استارت ویندوز رو فقط دست سرور داده - یعنی تا شما اجازه ندید طرف نمیتونه حتی موس رو تکون بده
میتونی کامل دانلود و اپلودش رو چک کنی - تایم بگیری - تمام کارهای مشتری رو به صورت زنده میتونی ببینی و عکس بگیری و ...
یک امکان جالب دیگه ای که داره اینه که یک محیط خیلی خاصی واسه چت کردن مدیران کافی نت ها ایجاد کرده - به طور راحت میتونی با صد مدیر کافی نت از سر تا سر ایران چت بکنی و از اخبار روز و اطلاعیه های ثبت نام ها با خبر بشی و ...
Freenet نرم افزار مدیریت کافی نت ، گیمنت و شبکه های ایرانی

• مدیریت استفاده مشتری از سیستم ها با محاسبه مدت سرویس
  • بدون هیچ گونه محدودیت در تعداد سیستم ها و ...
  • محاسبه تعداد پرینت مشتری و هزینه آن
  • ثبت سرویس های جانبی مانند چاپ و ثبت نام اینترنتی
  • گزارش گیری با جستجوی انعطاف پذیر و پیشرفته
  • محاسبه پهنای باند مصرفی و سرعت دانلود و آپلود اینترنت مشتری
  • کنترل کامل سیستم ها از سمت سرور (ماوس ، صفحه کلید restart ، logg off ، turn off ...)
  • و بسیاری امکانات دیگر...

آخرین ویرایش:

kaveh.21

کاربر
2011-10-25
120
605
شاهی در طبرستان
بسیار ممنونم از همتون

اگه برای دوست عزیزم آقای
Mj_Blue زحمتی نباشه ممنون میشم آموزش vp*n رو بزاره تا با مشکلات احتمالی درست برخورد کنم (البته فکر می کنم دردسر سرور اون بیشتر باشه !)

از دوست عزیز آقای پشتیبان هم بسیار ممنونم اما تا یه حدی نمیخوام که کار بران متوجه برنامه کنترل کلاینت ها بشن تو ذهن خودمم گفتم اگه برنامه ای پیدا نشه نرم افزار هندی کافی رو به اجبار باید نصب کنم ولی خدایی خودمونیم خیلی
ضایع بود ! :30000000: اگه مجبور بودم هندی کافی رو نصب کنم :|

با این حال باز هم ممنونم که به فکر ما بودی
سپاس بیکران از همه عزیزان#$V686

آخرین ویرایش:

mster0072000

کاربر vip
vip
کاربر
من تویه مجموعه خودم بعد از تست همه حالاتی که دوستان فرمودند رفتم سراغ سرور سیب و روتر برد میکروتیک
همه ترافیک رو خیلی راحت کنترل میکنید و یوزرها رو هم میتونید با محدودیت دیسکانکت کنید .
راه اندازی سرور در حالت وی بی ان مشکلاتی رو برای اجرای نرم افزار اتوماسیون ایجاد میکرد که به این روش حل شد

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
اگه برای دوست عزیزم آقای Mj_Blue زحمتی نباشه ممنون میشم آموزش vp*n رو بزاره تا با مشکلات احتمالی درست برخورد کنم (البته فکر می کنم دردسر سرور اون بیشتر باشه !)
دوست عزیز نقشه شبکتون را بکشید یا حد اعقل توضیح بدید الان چجوریه تا بدونم به آموزش هایی نیاز دارید که واستون آپلود کنم

من تویه مجموعه خودم بعد از تست همه حالاتی که دوستان فرمودند رفتم سراغ سرور سیب و روتر برد میکروتیک
همه ترافیک رو خیلی راحت کنترل میکنید و یوزرها رو هم میتونید با محدودیت دیسکانکت کنید .
راه اندازی سرور در حالت وی بی ان مشکلاتی رو برای اجرای نرم افزار اتوماسیون ایجاد میکرد که به این روش حل شد
بهترین راه را پیشنهاد کردید دوست من
ولی سیب متاسفانه گرونه
اگه میکروتیک خالی هم داشت خوب بود حتی Rb750
وای هنر اینه با امکانات محدود به بهترین نتیجه برسی

بالا