آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نیاز به کمک فوری دلکو پیکان

belgacom

کاربر
2012-01-04
120
260
ایران
سلام دوستان و اساتید عزیز
دلکو پیکان پیت بود برای همین یه دست دو گرفتم و عوضش کردم ولی دیگه روشن نشد.
1. مال خودشو جازدم بازم روشن نشد .
2. پلاتین هر دو دلکو رو که به هم میزنم جرقه میدن .
3. موقع باز کردن دلکو دنده روی اویل پمپ جابجا شد و به سختی جا زدم

لطفا کمک کنید بیشتراز 3ساعت وقت ندارم . 17.02.93 3.00

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام

به احتمال زیاد چیزی شبیه به دنده تایم باید باشه.اون دنده اویل پمپ رو باید مثل قبل نصب کنید

belgacom

کاربر
2012-01-04
120
260
ایران
سلام
منم فکر کردم شاید از جابجایی دنده باشه ، ولی نمیدونم حالت قبل دنده چه شکلی بود .
ممنون .

mohamad1357

مدیر بخش DVB-T
مدیر تالار
2013-03-12
2,084
34,870
MASHHAD
سلام
منم فکر کردم شاید از جابجایی دنده باشه ، ولی نمیدونم حالت قبل دنده چه شکلی بود .
ممنون .
باسلام
شما با دراوردن دلکو تایم را تغییر داده اید.
برای تنظیم دلکو خانه اول سیلندر. شمع انرا باز کنید .
تسمه رابچرخانید تاخوب پیستون بالا بیاید وسپس درب دلکو راباز کنید جهت چکش برق را به طرف خانه اول سیلندر قرار دهید . همان جا تنظیم است.

belgacom

کاربر
2012-01-04
120
260
ایران
با سلام
مرحله اولو انجام دادم ولی در این حالت جهت چکش روی 4 حالت اوله ، حالا دلکو رو دربیارم و دنده داخلو جابجا کنم تا روی خانه اول تنظیم بشه یا نه ؟

mohamad1357

مدیر بخش DVB-T
مدیر تالار
2013-03-12
2,084
34,870
MASHHAD
با سلام
مرحله اولو انجام دادم ولی در این حالت جهت چکش روی 4 حالت اوله ، حالا دلکو رو دربیارم و دنده داخلو جابجا کنم تا روی خانه اول تنظیم بشه یا نه ؟
​شما دلکورودربیاورید بعدا اقدام به تنظیم تایم کنید.

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,165
تهران- تهران پارس
سلام دوستان و اساتید عزیز
دلکو پیکان پیت بود برای همین یه دست دو گرفتم و عوضش کردم ولی دیگه روشن نشد.
1. مال خودشو جازدم بازم روشن نشد .
2. پلاتین هر دو دلکو رو که به هم میزنم جرقه میدن .
3. موقع باز کردن دلکو دنده روی اویل پمپ جابجا شد و به سختی جا زدم
لطفا کمک کنید بیشتراز 3ساعت وقت ندارم . 17.02.93 3.00

باسلام خدمت شما کاربر گرامی و دیگر عزیزانی که در آینده امکان دارد به این مشکلی مواجه شوند.
وقتی که می خواهید دلکو را از موتور جدا کنید. 1- یک خط کوچک بین بدنه دلکو و موتور بکشید تا پس از سوار کردن کارتان راحت تر شود. 2- اولین چیزی که باید به آن توجه کنید، جهت سر چکش برق، و وصل بودن یا نزدیک بودن به کدام وایر درب دلکو و بعد از درب دلکو به طرف سیلندری که وصل می شود. اگر به همین حالت مجددا وصل کنید، بدون خطا می توانید وصل کنید. علت اشتباه اکثر کسانی که دلکو را باز کنند و با مشکل مواجه می شوند این است که توجهی به این نکته نداشته که زمانی که میلنگ یک دور می زند، میل دلکو دو دور میزند. (ته میل دلکو و سر اویل پمپ که با هم وصل می شوند ماننده فرو رفتن یک پیچ دوسو درون یک پیچ و دو سو است، فقط 180 درجه زاویه چرخش). اگر نتوانستد از این راه حل بسیار ساده قبل از باز کردن استفاده کنید شمع سیلندر یک را باز کنید. (نزدیک ترین سیلندر به سمت پولی میلنگ) . پیستون یک را به حالت تراکم درآورید. ( یک پیچ گوشتی بلند در داخل سیلند قرار داده و با چرخاندن تسمه به چپ و راست زمانی که پیچ گوشتی به بالاترین نقطه خود رسید و بعد از آن می خواهد به سمت پائین رود، این نقطه تراکم است. حالا دلکو را طوری جا بزنید که سر چکش برق درست روبروی سیمی که از بیرون درب دلکو به سمت سیلندر یک می رود وصل کنید و پس از جارفتن پیچ های آن را کمی سفت و با بیرون آوردن پیچ گوشتی و نصب شمع، استارت بزنید اگر راحت استارت خورد و روشن شد به مقدار خیلی کم دلکو را به چپ و راست بچرخانید تا بالاترین دور موتور را حس کنید و بعد پیچ آن را کاملا سفت کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pc-isar