آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم تصویر و کد C1 در مادربرد GIGABYTE EP41-UD3L

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام روش تست این آی سی 8 پایه فاز رم و آیسی pwm چطوریه ؟ لطفا یه تست کاربردی رو بگین .خیلی واسم ضروریه
سلام شمااول باید دیتا شیتش رو پیدا کنید بعد راحت تست کنید ولی اگه توسایت سرچ کنید روشهای زیادی هست موفق باشید

آخرین ویرایش:

dark shadow

کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
سلام و درود...
دوستان، با یه CPU دیگه تست زدم همون نتیجه رو داشت. بعد هر دو بایوس رو پروگرام کردم(آخرین ورژنش رو زدم از تو سایت GIGA) الآن از C1 رد میکنه، کد 81 میده بعد کامپیوتر خاموش میشه و خود به خود روشن میشه و به همین ترتیب!! و تا پاور رو خاموش نکنم این روال تکرار میشه. بعضی وقتها هم بعد از کد C1 چند تا بوق کوتاه(5-6) پشت سر هم میزنه و خاموش میشه و مجدد روشن میشه.

dark shadow

کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
اگه امکانش هست دوستان آی سی 8 پایه فاز رم رو، رو عکس مشخص کنن واسم. با تشکر...

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود
دوست عزیز ممکن است با بایوس های مختلف جواب دهد لذا توصیه میشود با ورژن های مختلف و رعایت REV نسبت به پروگرام کردن آیسی بایوس اقدام نمائید
در کل c1 مربوط به عدم دیتکت رم است
بدین منظور رم را در بیارید و مادربرد فوق را سوئیچ نمائید
جنانچه همان کد را داد قطعا از مدار رم است
حال شما اسلات رم را با تینر 10000 یا 20000 شستشو دهید و در آخر نتیجه را اعلام فرمائید
با تشکر

dark shadow

کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
درود
دوست عزیز ممکن است با بایوس های مختلف جواب دهد لذا توصیه میشود با ورژن های مختلف و رعایت REV نسبت به پروگرام کردن آیسی بایوس اقدام نمائید
حال شما اسلات رم را با تینر 10000 یا 20000 شستشو دهید و در آخر نتیجه را اعلام فرمائید
با تشکر

با تشکر از شما دوست گرامی...
فرمایشات شما را انجام خواهم داد و اعلام نتیجه میکنم.

dark shadow

کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
درود
با تشکر

سلام و درود...
با بایوسهای دیگه هم تست شد نتیجه همون بود. و بعد از شستشو با تینر 10000 هم نتیجه همان است.
اما بدون رم کد 00 و بوق ممتد میزند.

dark shadow

کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
درود
در موارد زیادی این مشکل از سردی لحیم پل شمالی بود.
با فشار بر روی پل این مورد را هم چک کنید

درود...
این کار هم انجام شد و مشکل مرتفع نشد..
اما از آنجایی که دوستان فرموده بودند 8 پایه ی کنار رم رو چک کنم و فراموش کرده بودند بفرمایند کدام 8پایه؟؟ امروز صبح هر 3 هشت پایه کنار اسلات رم رو تعویض کردم(البته ورژن بایوس خودش رو هم برگردوندم) بعد از این کار باز هم نتیجه همان اولی بود. مادربرد رو خاموش کردم تا عصر که از اساتید و دوستان عزیز راهنمایی بگیرم، که اتفاق تازه ای افتاد....
اول که پاور رو زدم و سوییچ کردم تا کد C1 پیش رفت بعد خاموش شد مجدد خود به خود روشن شد و بوق سلامت زد!!!!!!!!!!!!!!!:dubbio00: بعد از تقریبا 30 ثانیه ریست شد و اینبار بطور کامل سالم اومد بالا!!(تک بوق سلامت و کد26) چند بار ریست کردم سالم بود. پاور رو خاموش کردم مجدد روشن کردم و سوییچ کردم همین روندی که توضیح دادم تکرار شد!!
از اساتید و دوستان بزرگوار عاجزانه تقاضا دارم این حقیر رو در این مساله راهنمایی کنند تا من هم تجربه ای در این ضمینه کسب نمایم. با تشکر...

بالا