آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کار نکردن پورت های usb و ps2 در مادربردmsi مدل 848p neo-v

proman

کاربر
2010-05-06
198
424
کرج
دوست عزیز مشکل این مادر بورد از پل جنوبی بوده که الان هم احتمال زیاد یا io درست نزاشتی سرجاش و اتصالی داره بین پایه هاش یا io جدیدت هم مشکل داشته
چیپش هم با گرما ریبال درست نمیشه باید تعویض بشه که با توجه با قیمت این نوع مادر بورد از نظر من ارزش وقت گذاشتن نداره
باز هم ببین تصمیمت خودته.

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
واقعا متشکرم که کمک میکنید
دقیقا IO را بسیار بی دقت متصل کردی وگرنه غیر ممکنه همچین موردی واست پیش بیاد
من مادربرد را گذاشتم برای اوراقی (سالمش 30 تومن ارزش داره) فکر کنم هزینه زمانش بیشتر باشه :64000000:
ولی جدا دوست دارم بدونم ایراد از کجاست
در کل من بایوس میزنم ( قلع مردگی چیپ جنوبی را هم میگیرم) و نتیجه را اعلام میکنم( IO واسش ندارم توی اوراقی هام)
دوست دارم بفهمم ایراد از چی میتونه باشه

آخرین ویرایش:

brousan

کاربر
2013-09-14
46
65
همکاران محترم سلام
امروز یه آی سی i/o دیگه عوض کردم و دیگه آی سی داغ نمیکنه ولی بوت هم نمیشه ورو دیباگر هم چراغ reset یکسره روشنه ..... :uncomfortableness::sadwalk:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود

طبق تجریه در مورد این مین بخصوص باید عرض کنم که در 70 درصد موارد خرابی از قطعه ای است که با کادر آبی در عکس مشخص کردم
البته مشکل میتواند از سوختگی یا قعطی و یا قلع مردگی قطعات smd بین پورت usb تا چیپ جنوبی باشد
و در نهایت ایراد میتواند از چیپ باشد که قبل از اینکه به سراغ چیپ بروید بهتر است از کارت usb استفاد کنید که اگر جواب دهد بصرفه تر است

نکته : هیت دادن به چیپ صحیح نمی باشد اگر هم ردیف شود به احتمال خیلی زیاد برگشت میخورد و درصد خطا بالاست بهترین کار ، استفاده از Bga است در غیر اینصورت دست نخورد بهتر است

پایدار باشید

848p neo-v.jpg

بالا