آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوئیچ نکردن مادربورد ایسوس M4N68T

palner

کاربر
2014-03-10
23
30
کرج
درود خدمت اساتید

ماردبورد فوق 3.3 ولت روی پین پاور داره ، ولتاژهای اطراف i/o هستش ، چیپ داغ نمیکنه و فقط ولتاژ 3.3 داره و کریستال لوله ای کنار چیپ ولتاژ 1.5 و 1.4 رو داره و پایه باطری ولتاژ 3.3 داره.

بایوس آپدیت کردم .وقتی سیم سبز و مشکی اتصال میدم سوئیچ میشه. فقط 24 پین پاور روی مادربورد وصل هست. (بدون رم و گرافیک و cpu)

ایراد از کجا میتونه باشه؟ لطفا راهنمایی کنید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام دوست خوبم.با عرض معذرت اگه ممکنه مشکل رو واضح تر بیان کنید.اگه فقط با وصل کردن کانکتور 24 پین و بدون کانکتور 4 پین سوئیچ می شه ،احتمال زیاد ایراد از مدار PWM باشه که یکی از فت ها شورتی داره.در منتهی اگه اصلا با پاور سوئیچ روی برد روشن نشه ،شما I/O رو هم چک کن .اگه دیباگر داری چک کن ببین چه کدی نشون می ده.

palner

کاربر
2014-03-10
23
30
کرج
سلام دوست خوبم.با عرض معذرت اگه ممکنه مشکل رو واضح تر بیان کنید.اگه فقط با وصل کردن کانکتور 24 پین و بدون کانکتور 4 پین سوئیچ می شه ،احتمال زیاد ایراد از مدار PWM باشه که یکی از فت ها شورتی داره.در منتهی اگه اصلا با پاور سوئیچ روی برد روشن نشه ،شما I/O رو هم چک کن .اگه دیباگر داری چک کن ببین چه کدی نشون می ده.
با سپاس..
مادربورد در کل سوئیچ نمیکنه یعنی بدون 4پینم سوئیچ نمیکنه فقط زمانی سوئیچ میشه که سیم سبز و مشکی رو اتصال میدم. وقتی سوئیچ نشه کدی هم نمیده ... اطراف i/o ولتاژ هست یعنی احتمال داره از i/o باشه؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aramis

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
اگه با اتصال سیم سب ومشکی روشن میشه i/o ایرا دارد اول از نظر سردی لحیم چک کن و در صورت امکان تعویض نمایید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
با توجه به اینکه بدون 4 پین سوئیچ نمی شه،پس ایراد می تونه از همون I/O باشه.شاید ولتاژ ورودی I/O درست باشه ولی خروجیش نه.طبق فرموده دوستمون اول از نظر لحیم سردی چک کن.با انگشت چیپ ها رو فشار بده هنگام سوئیچ کردن ببین سوئیچ می شه یا نه؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سپاس..
مادربورد در کل سوئیچ نمیکنه یعنی بدون 4پینم سوئیچ نمیکنه فقط زمانی سوئیچ میشه که سیم سبز و مشکی رو اتصال میدم. وقتی سوئیچ نشه کدی هم نمیده ... اطراف i/o ولتاژ هست یعنی احتمال داره از i/o باشه؟؟؟

دوست عزیز ایسی I/O لحیم سردی دارد لحیم سردی ان را برطرف کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

palner

کاربر
2014-03-10
23
30
کرج
با توجه به اینکه بدون 4 پین سوئیچ نمی شه،پس ایراد می تونه از همون I/O باشه.شاید ولتاژ ورودی I/O درست باشه ولی خروجیش نه.طبق فرموده دوستمون اول از نظر لحیم سردی چک کن.با انگشت چیپ ها رو فشار بده هنگام سوئیچ کردن ببین سوئیچ می شه یا نه؟

با اتصال دو پایه از i/o مادربرد سوئیچ میکنه که یک تصویر از دو پایه آپلود میکنم. ابتدا کل کاهایی که داخل الگوریتم اقای kharad گفته شده بود انجام دادم بعد این تاپیک رو باز کردم.

پیوست‌ها

• 109.7 کیلوبایت بازدیدها: 236
آخرین ویرایش:

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود
مسیرهای منتهی به همین دو پایه را دنبال کنید
احتمالا قطعه ای سوخته یا شورتی داره
با توجه به اینکه با اتصال دو پین به هم سیستم سوئیچ میشود پس ایراد از io نیست
معمولا کنار F-Pannel رگولاتوری وجود دارد
ببینید در پایه های آن ولتاژ وجود دارد یا خیر ؟؟؟
نتیجه را اعلام کنید
سپاس

palner

کاربر
2014-03-10
23
30
کرج
درود
مسیرهای منتهی به همین دو پایه را دنبال کنید
احتمالا قطعه ای سوخته یا شورتی داره
با توجه به اینکه با اتصال دو پین به هم سیستم سوئیچ میشود پس ایراد از io نیست
معمولا کنار F-Pannel رگولاتوری وجود دارد
ببینید در پایه های آن ولتاژ وجود دارد یا خیر ؟؟؟
نتیجه را اعلام کنید
سپاس
نه ولتاژ نداره اون رگلاتور ولی وقتی جمپ میکنم یه ولتاژ 1.8 میاد. میشه راهنمایی کنید مدار i/oبه F panel را چجوری تست کنم؟ یه سری خازن و مقاومت smd رو چک کردم

بالا