آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن مادربرد الايت مدل p45p-a ver:3.0

با سلام خدمت دوستان مادربردي براي تعمير آوردن كه با كليد پاور روشن نميشه ولي وقطي اتصال كوتاه كابل سبز 5 رو با مشكي ميزنم روشن ميشه و تصوير هم ميده راهنمايي كنيد گيج شدم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SkyCity

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
ببین همشهری عزیز اگه با اتصال سیم سبز و مشکی روشن میشه به احتمال زیاد i/o مشکل داره

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
در ضمن با یه پاور قویتر مثل گرین امتحلن کن ببین چه جوریه؟نتیجه رو اعلام کن

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود
شما ابتدا ولتاژ F-Panel را بگیرید ببینید در پایه های آن (Power Switch) ولتاژی دارید یا خیر ؟؟
سپس ولتاژهای ورودی و خروجی آیسی IO را بگیرید و ببینید 3.3 و 5 ولت را دارید یا خیر ؟؟؟؟
دست خود را روی آیسی io و چیپ جنوبی بگذارید ببینید بیش از حد داغ میکند یا خیر
نتیجه را اعلام کنید
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amir99
درود
شما ابتدا ولتاژ F-Panel را بگیرید ببینید در پایه های آن (Power Switch) ولتاژی دارید یا خیر ؟؟
سپس ولتاژهای ورودی و خروجی آیسی IO را بگیرید و ببینید 3.3 و 5 ولت را دارید یا خیر ؟؟؟؟
دست خود را روی آیسی io و چیپ جنوبی بگذارید ببینید بیش از حد داغ میکند یا خیر
نتیجه را اعلام کنید
با تشکر

ولتاز f-panel رو گرفتم درسته 5 رو دارم و آي سي ها هم داغ نميكنند فقط ولتاژ خروجي رو از روي مقاومت هاي كناري i-o بگيرم؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان مادربردي براي تعمير آوردن كه با كليد پاور روشن نميشه ولي وقطي اتصال كوتاه كابل سبز 5 رو با مشكي ميزنم روشن ميشه و تصوير هم ميده راهنمايي كنيد گيج شدم

دوست عزیز ایسی I/O شما لحیم سردی دارد ایسی را یک هیت ملایم دهید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mj_blue
دوست عزیز ایسی I/O شما لحیم سردی دارد ایسی را یک هیت ملایم دهید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

سلام دوست عزيز انجام دادم اما باز هم همون مشكل رو داره جالب اينجاست وقتي اتصال كوتاه ميدي روشن ميشه و بوق ديتكت رم هم ميزنه تصوير هم ميده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SkyCity

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود
آیسی IO را تعویض و اعلام نتیجه کنید
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
در ضمن با یه پاور قویتر مثل گرین امتحلن کن ببین چه جوریه؟نتیجه رو اعلام کن
دوست عزیز فکر کنم این مدل جواب دادن اشتباه هستش ! یعنی چی با یه پاور قویتر مثل گرین ؟؟؟؟؟؟؟
بهتر بگیم با یک پاور سالم و مطمئن حالا فرقی نداره برند اون پاور چی باشه cooler master . thermaltake . corsair . antec که جزء بهترینها هستند یا green , ocz , acbell .... که متوسط هستند یا پاورهای معمولی. اینا هر کدوم سالم و مطمئن باشند کار راه انداز هستند.
در جواب دوستمون هم شما کریستال لوله ای کنار چیپ جنوبی رو هم چک کن و ببین با اتصال پایه هاش به هم مادربرد روشن میشه یا نه. اگه شد کریستال رو تعویض کن وگرنه برو سراغ همون I/O

بالا