آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: برگرداندن اطلاعات مهم هارد در عین وجود هزاران بدسکتور

Asinta

کاربر
2014-04-18
13
27
سلام،
هفته پیش پس از نصب ویندوز 8 بر روی لپ تاپ با خطایی مبنی بر داشتن مشکل هارددیسک و لزوم گرفتن بک آپ مواجه شدم و با خودم گفتم بزودی این کار رو می‌کنم! اما متاسفانه این فرصت پس از خاموش کردم لپ تاپ دیگه نصیب من نشد! از اون به بعد هر بار لپ تاپ رو روشن کردم با خطای زیر
مواجه شدم که علل مختلفی رو در بر می‌گیره اما با توجه به اون اخطار و کارهای دیگه‌ای که انجام دادم به قطعیت مشکل هاددیسک رسیدم.

Unexpected I/O error has occured. Status: 0xc00000e9

از اونجا که اطلاعات داخل هارددیسک خیلی حیاتی بود رفتم یک هارد اکسترنال 1 ترابایت خریدم تا به یک طریقی از بوت بالا بیام و بعد از کپی اطلاعات به هارد اکسترنال نسبت به تعویض ویندوز اقدام کنم، ولی مشکلات بیش از اینها بود و من با چهار توزیع Live Disk لینوکس (پارسیکس، اوبونتو، ناپیکس و لرنوکس) و همچنین Live Disk ویندوزهای Xp, Seven نتونستم به محیط گرافیکی دسترسی پیدا کنم و در همه اونها با خطای 0xc00000e9 مواجه شدم، نمی‌دونم چرا؟!

بعد از اون به مباحثی در این انجمن‌های اینترنتی رسیدم که از نرم افزار HDD Regenrator به عنوان برنامه‌ای که بدون حذف اطلاعات نسبت به رفع اکثر بدسکتورهای هاردیسک اقدام می‌کنه یاد می‌کنند و من هم از شنبه همین هفته از بوت اجراش کردم و تا همین الان که شش روز گذشته (شش روز روشن بودن لپ تاپ) فقط "دو دهم درصد" در نوار Load پیشرفت داشته و 1400 بدسکتور هم پیدا کرده که با این وضع نمی‌دونم چند هفته دیگه باید این لپ تاپ روشن بمونه و چندین هزار بدسکتور پیدا بشه و این سوال که آیا این نرم افزار به شرط نامتناهی بودن این پروسه قدرت ترمیم اونها رو داره یا خیر؟!

الان دیگه به این نتیجه رسیدم که کار این نرم افزار رو Stop کنم و به راه‌های دیگه که باعث حفظ اطلاعاتم میشه فکر کنم که سه راه به ذهنم می‌رسه. 1. تعمیر هارد و رفع بدسکتور به شرط عدم حذف اطلاعات توسط شیوه نرم افزاری که آیا میشه به نظر شما؟ 2. حذف اطلاعات هارددیسک توسط Low Format به شرط قابلیت ریکاوری اطلاعات از دست رفته که این هم آیا میشه به نظرتون؟ یعنی چند درصد اطلاعات برمی‌گرده؟ تصاویر خیلی مهمه. 3. ترمیم بدسکتور به شیوه سخت افزاری که در این مورد اطلاع زیادی ندارم.

به نظرتون من چیکار کنم؟ واقعا یک هفته هست که درگیرم! ممنون میشم راهنمایی کنید.

mmrahimi

کاربر
2014-04-15
1
7
سلام. دوست من
متأسفانه این نرم افزارها کارایی که ندارند علاوه بر آن ممکن است مشکلات جدی بیشتری برای هارد بوجود بیاورند.
دراین موارد بهترین کار ابتدا بازیابی اطلاعات است و سپس باید اقدام به تعمیر هارد نمود.
لطفاً اطلاعات بیشتری از وضعیت هارد یعنی برند، ظرفیت، مدل دقیق، دیتکت یا عدم دیتکت، دسترسی یا عدم دسترسی به پارتیشن و سکتورها بفرمایید تا بهتر بشود راهنمایی کرد.
شباتشکر

Asinta

کاربر
2014-04-18
13
27
سلام،
خیلی ممنون از توجهتون.

اسم لپ تاپ Acer و مدلش Aspire 5750 هست، برند هاردش رو دقیقا نمی‌دونم، تو این صفحه (انجمن نمیزاره لینک بزارم!) اطلاعاتش هست فکر کنم. ظرفیتش 640 گیگابایت هست. در مورد دیتکیت یا عدم دیتکیت اطلاعی ندارم و بهتر بگم اصلا نمی‌دونم چی هست ولی طبق همون حرف‌های قبلی هیچ دسترسی‌ای به پارتیشن‌ها ندارم. جدیدا تو ویندوز هشت یه قابلیتی اضافه شده که میشه ویندوز رو Fresh کرد، یعنی کلا ویندوز بدون از دست رفتن فایل‌ها مجدد نصب بشه که من وقتی این کار رو می‌کنم میگه شما نمی‌تونید! همچنین وقتی می‌خوام از بوت ویندوز رو نصب کنم، اون بخشی که Install رو می‌زنم دیگه قفل میشه، یعنی اون بخشی که درایوها باید بیاد رو دیگه من نمی‌بینم! همچنین دسترسی به SafeMod ندارم به هیچ وجه!

ببخشید شما میگید اول بازیابی کنیم و بعد تعمیر، ولی اطلاعات هنوز هست و پاک نشده که بازیابیش کنیم، یا شاید هم همین وضعیت هم به این معنیه. نمی‌دونم! چه راه‌‌هایی وجود به نظر شما؟ مرسی

آخرین ویرایش:

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
304
great iran
با سلام و خسته نباشید به همه همکاران و دوستان.این اولین پست من هست و امیدوارم حضوری مستمر داشته باشم.
در مورد مشکل شما دوست عزیز چون ظرفیت هارد شما زیاد هست با الطبع عملیات به ظاهر به کندی پیش میرود که و با وجود 1400 بد سکتور در هارد دیسک شما میشه گفت وضعیت کمی بحرانی است.متاسفانه بد سکتورها درست در سکتورهای اولیه هارد دیسک شما بوجود امده که همین هم باعث عدم بوت شدن سیستم شما و همچنین مشکلات دیگر میشود.به نظر من چند روز هم صبر کنید تا بدسکتورهای بیشتری کشف و در حدامکان توسط برنامه قدرتمند HDD Regenrator بازیابی شوند.
واگر دیدید که بعد از چند درصد پیشرفت--- دیگه بدسکتور دیگری کشف نمی شود به احتمال زیاد بد سکتور فقط در سکتورهای اولیه هارد شما بوجود امده و میتونید عملیات رو متوقف و اقدام به نصب مجدد ویندوز نمایید و اگر پارتیشن ها موجود بود روی یکی از درایوهایی که ظرفیت برای نصب ویندوز هست اقدام به نصب کنید بدون فرمت درایو.توصیه میشود روی درایو های آخری یعنی مثلا درایو F یا G نصب کنید.
در صورت عدم نتیجه با برنامه قدرتمند WONDERSHARE LIVEBOOT 2012 نسبت به ریکاوری برطرف کردن ایراد هارد دیسک و بازیابی پارتیشن ها و حل مشکل عدم بوت شدن و کپی برداری از هارد دیسک و ........اقدام کنید.

Asinta

کاربر
2014-04-18
13
27
واگر دیدید که بعد از چند درصد پیشرفت--- دیگه بدسکتور دیگری کشف نمی شود به احتمال زیاد بد سکتور فقط در سکتورهای اولیه هارد شما بوجود امده و میتونید عملیات رو متوقف و اقدام به نصب مجدد ویندوز نمایید.

سلام، خیلی ممنون از نوجهتون.
الان اگه من طبق حرف شما ادامه کار رو Stop کنم، فکر نمی‌کنم اوضاع با قبل فرقی کنه! آخه این نرم افزار فعلا 1500 تا بدسکتور رو شناسایی کرده و هنوز این فرآیند تموم نشده که بخواد اون سکتورهای خراب رو Recovery کنه، پس به نظر شما اینطور نیست که اگه من Stop کنم باز هم سکتورهای اولیه هارددیسک خراب هستند؟

در صورت عدم نتیجه با برنامه قدرتمند WONDERSHARE LIVEBOOT 2012 نسبت به ریکاوری برطرف کردن ایراد هارد دیسک و بازیابی پارتیشن ها و حل مشکل عدم بوت شدن و کپی برداری از هارد دیسک و ........اقدام کنید.

در صورت استفاده از این نرم افزار اطلاعات موجود حذف نمی‌شوند؟

مشکل اصلی الان نشناختن پارتیشن‌هاست! ):

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
با درود

در بخش سیستم هارد دیسک که به ان SA می گویند قسمتی بنام G-List قرار دارد
در این قسمت آدرس سکتورهای خراب افزوده می شود و کلا دسترس به این سکتورهای خراب قطع میشود
بنابراین بد سکتورها تعمیر نمی شوند و اطلاعاتی که در این سکتورها بوده بازیابی نمی شود

حالا شما اگه برنامه hdd regen تعداد 1500 سکتور رو اسکن کرده و 1500 تا هم بد سکتور رو پیدا کرده باشه می تونه خرابی از هد های هارد هم باشه و احتمالا صفحه های حاوی اطلاعات سالم باشند که اگر اینطوری باشه باید هد ها رو عوض کرد
در صورتی که تعداد سکتورهای اسکن شده هم بیشتر از بد سکتورها باشه می تونه هد خراب باشه . چون هارد چندین هد داره .

می تونه برد هارد هم معیوب باشه پس در صورت امکان بورد سالم از هارد مشابه با این بورد عوض کن .
اگه با تعویض بورد هم جواب نگرفتی متاسفانه باید بگم باید قید اطلاعات رو بزنی و سعی کنی با شرایط کنار بیایی
بالاخره همه مون این چیزا رو تجربه کردیم یا تجربه خواهیم کرد

توصیه اخلاقی : هذا البکاپ مهم الامور فی الدنیا و آلاخره

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,548
اصفهان
www.servicekaran.ir
نظریه تمامی دوستان صحیح است برای این هارد با نرم افزار نمی شه کاری کرد.
WONDERSHARE LIVEBOOT 2012 هم خوبه. از بین دوستان اگر تمایل داشته باشند تصمیم دارم کالکشن بوت فقط مخصوص تعمیرات هارد بسازیم. ان شالله به زودی تاپیک باز خواهم کرد و از دیگر دوستان راهنمایی خواهم گرفت تا یک کالکشن بوتیبل نرم افزارهای مختلف فقط برای تعمیر هارد بسازیم.
تا مشکلات تا حدودی رفع بشه
فقط یک نکته: چون دوستمون گفتند اطلاعات از روی بد سکتور بازیابی نمی شوند باید اصلاح کنم که می شه بازیابی کرد ولی فقط با دستگاه پی سی 3000 روسیه انجام می شه.

دستگاه های چینی این قدرت را ندارند. این هم یک مزیت دستگاه روسی به چینی هست

آخرین ویرایش:

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
سلام به اساتید محترم علل خصوص استاد بزرگوار خودم آقا نوید عزیز
این نرم افزار تحت بوت را امتحان کنید واقعا جالب بود برای من
Lazesoft Recovery Suite Unlimited Edition
امید وارم املاش درست باشه :99:

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
304
great iran

سلام، خیلی ممنون از نوجهتون.
الان اگه من طبق حرف شما ادامه کار رو Stop کنم، فکر نمی‌کنم اوضاع با قبل فرقی کنه! آخه این نرم افزار فعلا 1500 تا بدسکتور رو شناسایی کرده و هنوز این فرآیند تموم نشده که بخواد اون سکتورهای خراب رو Recovery کنه، پس به نظر شما اینطور نیست که اگه من Stop کنم باز هم سکتورهای اولیه هارددیسک خراب هستند؟
شما در ابتدای برنامه HDD Regenrator دو گزینه دارید که یکی فقط اسکن هست و دومی اسکن همراه با تعمیر که شما متاسفانه گزینه اولی رو زدید.

در صورت استفاده از این نرم افزار اطلاعات موجود حذف نمی‌شوند؟
خیر فقط در صورت فرمت کردن از بین میروند.
مشکل اصلی الان نشناختن پارتیشن‌هاست! ):
نا امید نشو با راهنمایی دوستان انشالله به نتیجه میرسی. از بایوس چک کن اول ببین هارد ت شناسایی میشه؟:92000000:
با سلام.دوستان راهنمایی خیلی خوبی کردند.طبق گفته دوستان احتمالا باید قیدشو بزنی.ولی بنده طبق تجاربی که داشتم چندین بار به صورت نرم افزاری هاردهای با ظرفیت بالا رو تاحدودی برگردوندم.حتی اکسترنال بدون حذف اطلاعات.

متاسفانه خودم هم از این آسیب دورنماندم وهارد نوی نو خودم همین بلایی که سر هارد شما اومد به سر هارد من اومد""3122_(14)"" که فعلا با روش بالا حدود 5 یا 6 ماه بدون مشکل کار میکنه.

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
سلام دوست عزیز  
با اجازه استادان بزرگوار یه پیشنهادی هم بنده بدم
دوست من شما اگه میتونین یکبار هاردتون از جاش دربیارین و پورت ساتای لپ تاپتون همچنین پورت ساتای هاردتون با یه مسواک و تینر سرویس کنین  انشاله که به نتیجه برسید و اگه نشد هاردتون رو به پی سی وصل کنین چون قدرت پی سی به مراتب خیلی بالاتر از یه لپ تاپ هست البته ناگفته نماند که اول مطمئن شین که هاردتون پسورد نداره
سربلند باشین

بالا