آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: محل مناسب برای تست V COR

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
با سلام . چند سوال داشتم که ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند :
· سوال : آیا در نبود COR V ، یکی از چراغهای امیلاتور باید خاموش باشد یا این خاموشی نشانگر سردی لحیم پینی از سوکت است که مامور ابلاغ ID V به PWM IC است ؟
· سوال : محل دقیق وجود یا عدم وجود COR V در PWM IC کجاست ؟ همینکه ولتاژ را در سلفها نداشته باشیم میتوانیم IC را متهم به خرابی کنیم ؟ اگر نه ، چه جاهای دیگری را باید چک کنیم تا از خرابی یا سلامت PWM IC اطمینان حاصل کنیم ؟
:thanx:

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود
دوست عزیز از فونت های مناسب استفاده کنید
اصلا طرح سوالات شما مناسب نیست ! خودتان یکبار پست خود را بخوانید متوجه میشوید !
در خصوص Vcoreشما میتوانید از چوک های اطراف cpu ولتاژگیری کنید که به شکل مربع و با کد معمولا R مشخص میشوند
سپاس

آخرین ویرایش:

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
با تشکر از شما . با اجازتون من مشکلو شرح میدم تا منظورمو درست و واضح برسونم :
دو تا مادربرد دارم که هیچ کدوم ، وی کر ندارن . وقتی روی هر کدوم از مادربردها ، امیلاتور یا همون سی پی یو مجازی میذارم ، یکی از ال ای دی های امیلاتور خاموشه ( چه در حالتی که مادربرد روشنه و چه در حالتی که مادربرد خاموشه ) .
سوال اول من اینه : اون یک ال ای دی سی پی یو مجازی ، به علت نبودن وی کر خاموش میمونه ؟ یا اینکه سوکت سی پی یو سردی لحیم داره و به همین علت اون ال ای دی روشن نمیشه ؟
سوال دوم : ما وی کر را از پایه سلف میگیریم . و بین سلف و آی سی پی دبلیو ام ، قطعاتی مثل خازن و مقاومت و ترانزیستور اس ام دی وجود داره . ممکنه یک یا چند تا از این قطعات سوخته باشه و ولتاژ تولید شده به وسیله آی سی به سلف و بقیه مدار نرسه . میخوام بدونم که راه ساده ای واسه فهمیدن اینکه وی کر توسط آی سی پی دبلیو ام تولید میشه ولی به سلف نمیرسه وجود داره ؟ ساده تر : آی سی خرابه ؟ یا
قطعات تغذیه بین آی سی و سلف خرابن ؟
نکته : ال ای دی ای که روی مادربرد اول خاموشه ، همونی نیست که روی مادربرد دیگه خاموشه . مثلا فرض کنید رو مادربرد اول ، یک ال ای دی در گوشه امیلاتور خاموشه و در مادربرد دوم یک ال ای دی در وسط امیلاتور خاموشه .

آخرین ویرایش:

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
شما اول بگین کدوم Led خاموشه. چون هر led یک کد یا عدد زیرش نوشته. راجب pwm هم خیلی چیزا باعث میشه ولتاژ نده. حتی میتونه از ایسی یا مدار قبل از Pwm باشه که اصلا ولتاژ بهش نرسه. یعنی اصلا ورودی نداشته باشه تا بخواد خروجی تولید کنه

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
با اینکه چندین بار سوکتو تست کرده بودم ولی این بار همه ال ای دی ها روشن شدن . هم در حالت روشن و هم در حالت خاموش . روی اون ال ای دی هم نوشته VCCR . سوکت هم LGA 775 هستش .
اما همچنان وی کر ندارم . چراغ ریست دیباگر هم یکسره روشنه . لطفا اگه میشه راجع به مدار PWM بیشتر و دقیقتر توضیح بدید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: RSMMM
بالا