آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزش راديو و اساس كار راديو و تعميرات

mohandes saeed

کاربر vip
کاربر
2007-10-04
31
65
باسلام حضور استاد عزیز جناب آقای gadraj
لطفا در این بخش هرچه کمک فرمائید ممنون میشم بخش تنظیم IF ها در رادیوها رو خوب شرح دادید من کلکسیونر رادیو ترانزیستوری هستم و زیاد دارم ازشون و بعضی از اونها هم خراب هستند خواهشا تجربیاتتون رو در اختیارمان بگذارید ممنون میشم بنده هرچه دنبال ترانزیستورهای BCو ....که در بورد هستند رفتم پیدا نمیشه در بازار و به همین دلیل اکثر رادیوهام خوابیده موندن و من هم ناامید........

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
باسلام حضور استاد عزیز جناب آقای gadraj
لطفا در این بخش هرچه کمک فرمائید ممنون میشم بخش تنظیم IF ها در رادیوها رو خوب شرح دادید من کلکسیونر رادیو ترانزیستوری هستم و زیاد دارم ازشون و بعضی از اونها هم خراب هستند خواهشا تجربیاتتون رو در اختیارمان بگذارید ممنون میشم بنده هرچه دنبال ترانزیستورهای BCو ....که در بورد هستند رفتم پیدا نمیشه در بازار و به همین دلیل اکثر رادیوهام خوابیده موندن و من هم ناامید........

به نام خدا
دوست عزیز برای تنظیم if های رادیو نیاز به اسیلوسکوپ و فانکشن ژنراتور می باشد
و تخصص
در مورد ترانزیستور ها هم شمارش بده مشابه زیاد دارند.
منم رادیو بازم از لامپی گرفته تا....
این سونی icf 2010 خیلی دوست دارم معرکست

پیوست‌ها

• 3.2 مگابایت بازدیدها: 458

ALIREZA AA

کاربر vip
کاربر
2014-04-01
55
60
سلام استاید محترم من کیت مهران کیت ۱۰۷ موج متوسط سوپر هترووین دارم میخواستم تبدیل کنم به رادیو دوموج کوتاه و متوسط په تغییراتی بدم ممنون میشم راهنمایی کنم

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,084
48
ایران
پاسخ : مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

سلام دوستان خسته نباشیم من کیت رادیو سوپر هترودین ۷ترانزیستور مهران کیت دارم میخواستم این رادیو رو دوج کنم یعنی متوسط و کوتاه چکار هایی باید انجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
سیم پیچ ار اف یا کادر انتن به اضافه سیم پیچ اسیلاتور رو تغییر بدید. شماتیکش اگر موجوده بگذارید تا بهتر راهنمایی کنیم

ALIREZA AA

کاربر vip
کاربر
2014-04-01
55
60
پاسخ : مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

سلام
سیم پیچ ار اف یا کادر انتن به اضافه سیم پیچ اسیلاتور رو تغییر بدید. شماتیکش اگر موجوده بگذارید تا بهتر راهنمایی کنیم

سلام استاد عزیز متاسفانه نمی تونم عکس رو ارسال کنم بلد نیستم
سیم‌پیچ کادر و اوسیلاتور به چه صورته از رادیو قدیمی ها میتونم در بیارم احیانا کلید بخوام بزارم دوموج یا چند موج کنم به چه صورته اقدام کنم
>

ALIREZA AA

کاربر vip
کاربر
2014-04-01
55
60

محمدرضا57

کاربر
2020-02-13
7
4
با سلام رادیو تمام ترانزیستوری فیلیپس مدل466 دارم مدتی متوجه شدم بر روی موج کوتاه در همان نقطه که عقربه نشان میدهد صدای همان ایستگاه در موج کوتاه دیگر با صدای ضعیفتر میشنوم .کجای رادیو معیوب شده؟مربوط به ترانزیستوری است یا واریابل ان؟

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,310
ایران
با سلام رادیو تمام ترانزیستوری فیلیپس مدل466 دارم مدتی متوجه شدم بر روی موج کوتاه در همان نقطه که عقربه نشان میدهد صدای همان ایستگاه در موج کوتاه دیگر با صدای ضعیفتر میشنوم .کجای رادیو معیوب شده؟مربوط به ترانزیستوری است یا واریابل ان؟

سلام دوست عزیز به انجمن خوش آمدید    
      اگر منظور شما این است که یک ایستگاه در یک نقطه 
     از موج خوب می گیرد و در یک نقطه ی دیگر با صدای
        ضعیف تر شنیده می شود اگه رادیو دستکاری نشده
         است رادیو شما هیچ مشکلی ندارد همان طور که 
      امکان دارد در لیست کانال های تلوزیون کانال تکراری
     وجود داشته باشد که در یک کانال تصویر خوب باشد
       و در یک کانال دیگر تصویر خوب نباشد در رادیو
        هم امکان موج تکراری وجود دارد اگر مورد دیگری 
              نیست از دستکاری دستگاه خودداری شود.

محمدرضا57

کاربر
2020-02-13
7
4
سلام ممنون از پاسخ تون .منظورم این بود فرضادرsw2 طول موج 41 متر صدا قوی ولی درsw3 بدون حرکت عقربه موج نما حوالی 19 متر صدا ضعیف است یا sw2برابر با 49 متر صدا قوی اما درsw3 بابر با حدود 21 متر هما ن ایستگاه ب صدای ضعیف بدون تغییر عقربه موج نما شنیده میشودالبته این مورد در ایستگاه های بسیار قوی مشهود است ولی در ایستگاه های ضعیف قابل درک نیست. تا جایی که مشخص است و یکی از همکاران تعمییر کار تایید کرده رادیو دست نخورده و بکر است. با این اوصاف بفرمایید ایا رادیو خود بخود معیوب شده و اگر شده عیب از کجاست از ترانزیستوری یا واریابل یا.... چیز دیگر یا اصلا طبیعی است و من بدلیل وسواسم حساس شدم . سپاس از لطف تون

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,310
ایران
سلام ممنون از پاسخ تون .منظورم این بود فرضادرsw2 طول موج 41 متر صدا قوی ولی درsw3 بدون حرکت عقربه موج نما حوالی 19 متر صدا ضعیف است یا sw2برابر با 49 متر صدا قوی اما درsw3 بابر با حدود 21 متر هما ن ایستگاه ب صدای ضعیف بدون تغییر عقربه موج نما شنیده میشودالبته این مورد در ایستگاه های بسیار قوی مشهود است ولی در ایستگاه های ضعیف قابل درک نیست. تا جایی که مشخص است و یکی از همکاران تعمییر کار تایید کرده رادیو دست نخورده و بکر است. با این اوصاف بفرمایید ایا رادیو خود بخود معیوب شده و اگر شده عیب از کجاست از ترانزیستوری یا واریابل یا.... چیز دیگر یا اصلا طبیعی است و من بدلیل وسواسم حساس شدم . سپاس از لطف تون

سلام دوست عزیز ممنون از لطفتون
راستش رو بخوای منظور شما رو دقیق نفهمیدم
آیا در موج های دیگر همین مشکل رو داری
بقیه ی موج ها رو رادیو خوب می گیره؟​

بالا